Feminizm, ateizm i homoseksualizm zostały uznane w Arabii Saudyjskiej za „idee ekstremistyczne”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Film promocyjny agencji bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej sklasyfikował feminizm, ateizm i homoseksualizm jako „idee ekstremistyczne”. W tym samym spocie pojawia się informacja, że Arabia Saudyjska chroni tolerancję i chce stać się atrakcyjna dla obcokrajowców, informuje Reuters. Podkreśla się jednak, że „wszelkie formy ekstremizmu i perwersji są niedopuszczalne”.

 

Następnie feminizm, ateizm i homoseksualizm znajdują się na tej samej liście co takfiryzm - praktyka muzułmanów, którzy identyfikują wyznawców innych ruchów w islamie jako „niewiernych”.

„Pamiętaj, że wszystko, co dzieje się kosztem ojczyzny, jest uważane za ekstremizm” – brzmi przesłanie w nagraniu.

W ostatnich latach książę koronny Mohammed bin Salman, który faktycznie przewodzi krajowi, wprowadził bardziej umiarkowaną formę islamu i zaaplikował szereg korzyści dotyczących standardów postępowania wymaganych przez Saudyjczyków.

 

Bin Salman robi to w ramach szeroko zakrojonego planu dywersyfikacji gospodarki kraju, która jest całkowicie uzależniona od ropy naftowej, a także modernizacji społeczeństwa, aby przyciągnąć ekspertów i specjalistów z zagranicy.

 

Władze saudyjskie tłumią jednak konsekwentnie wszelkie objawy nieposłuszeństwa. Aresztowano dziesiątki krytyków, w tym kaznodziejów, intelektualistów i aktywistów. Homoseksualizm i ateizm od dawna są zakazane i karane śmiercią. Publiczne protesty i partie polityczne są również zabronione, a media są pod ścisłą kontrolą państwa.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Ok... To teraz zepnijmy to z

Ok... To teraz zepnijmy to z faktami:
Zacznę od przytoczenia definicji słowa "ekstremizm"...
Zobaczmy jak to wygląda:
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/ekstremizm;3897141.html
W myśl tej definicji, każda z wymienionych idei (feminizm, ateizm, homoseksualizm) zarówno może być ekstremizmem, ale i nie musi.
Na przykład homoseksualista... Jeśli zatrzyma swój homoseksualizm dla siebie i nie będzie na siłę "uszczęśliwiał" nim innych, nie będzie ekstremistą... W odwrotnym przypadku, będzie!
To samo dotyczy feministek, ateistów, katolików, muzułmanów, żydów i wszelkich innych grup społecznych i religijnych.
Zatem Saudyjczycy mają w 50% rację ale i jednocześnie nie zauważają, że ich podejście do Islamu to także zwyczajny ekstremizm!
 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika gnago

Ot widać przynależność do

Ot widać przynależność do prostaczków. Jak zezwalasz i popierasz to wszyscy się ujawniają i czynią swój proceder. Jak zakazujesz to skrywają się i knują cichaczem. W pierwszym przypadku jedna decyzja i akcja i zwijasz całe towarzystwo w danym kraju. W drugim włądza pozostaje bezradna , nigdy nie wyłapie nawet wiekszości

Skomentuj