FEMA przygotowuje obywateli USA do sytuacji kryzysowych

Kategorie: 

internet

FEMA sprawdziła gotowość Amerykanów do reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Jak się okazało wielu Amerykanów ma świadomość jakie znaczenie dla życia i zdrowia ich i ich rodzin ma przygotowanie się do sytuacji nadzwyczajnych. Złą wiadomością jest natomiast to, że świadomość ta zwykle nie przekłada się na działania w razie zagrożenia.

 

Podczas "Narodowego Miesiąca Gotowości" jakim Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego ogłosiła miesiąc wrzesień na terenie całego kraju odbędą się we współpracy z innymi agencjami ćwiczenia dla obywateli Stanów Zjednoczonych, których celem jest przygotowanie ludzi do reagowania kryzysowego np. w przypadku huraganu, tornada czy trzęsienia ziemi. Agencja chce wyposażyć każdą rodzine w plan komunikacyjny dla rodziny.

 

Chodzi o to, aby na wypadek klęski żywiołowej w jak najkrótszym okresie czasu cała rodzina mogła się ze sobą skontaktować i zebrać się w jednym miejscu. Posiadanie planu komunikacji może pomóc nawet jeżeli skala katastrofy nie będzie duża. Chodzi również o to, aby skontaktować się z najbliższymi w czasie kiedy zniszczeniu ulegną odbiorniki sieci komórkowej lub bateria w telefonie się wyczerpie.

 

FEMA we współpracy z pozarządową organizacją Ad Council stworzyła reklamy, w których w emocjonalny sposób pokazano co czeka rodzinę na wypadek kataklizmu. Ponadto nowojorska agencja Deutsch stworzyła reklamę pokazującą dwie rodziny: jedna z nich bezpiecznie udała się do lokalnego schronu wraz z dziećmi a druga pogrążona w chaosie nie wie co robić i gdzie szukać bezpiecznego schronienia.

 

30 września kiedy to kończyć się będzie "Narodowy Miesiąc Gotowości" we wszystkich 50 stanach USA na terenie szkół, zakładów pracy, kościołów czy siedzib różnych organizacji odbędą się dyskusje oraz ćwiczenia na temat tego jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia swojego i swojej rodziny. 

 

Jak się okazuje FEMA poprosiła o pomoc również zagraniczne agencje rządowe. Pod koniec sierpnia bieżącego roku doszło do wymiany informacji i doświadczeń z zakresu reagowania kryzysowego między Federalną Agencją Zarządzania Kryzysowego a rosyjskim ministerstwem ds. nadzwyczajnych EMERCOM. Obie agencje podpisały rok temu umowę o współpracy w zakresie zwalczania skutków kataklizmów, jednak wobec sytuacji na Ukrainie całe NATO w tym także Stany Zjednoczone zerwały wszelką współpracę wojskową i cywilną z Rosją.

 

Jak widać nie przeszkadza to agencjom rządowym z tych dwóch krajów we wzajemnej współpracy. Co więcej ministerstwo EMERCOM rozszerzyło współpracę z agencjami rządowymi USA. USGS a więc amerykańska agencja naukowo-badawcza zajmująca się problemami z zakresu czterech dyscyplin nauk o Ziemi: biologii, geografii, geologii i hydrologii będzie współpracować z rosyjskim ministerstwem w zakresie monitorowania i przewidywania katastrof takich jak trzęsienia ziemi, powodzie czy tsunami.

 

 

Źródła:

http://www.fema.gov/blog/2014-09-12/awareness-action-making-it-easier-families-prepare-dis...

http://en.ria.ru/russia/20140829/192452807/Russia-US-Establish-Information-Exchange-for-Em...

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: staryzenek20
Portret użytkownika staryzenek20


Komentarze

Portret użytkownika Chem

Nie na temat, ale dzisiaj nad

Nie na temat, ale dzisiaj nad Warszawa i w okolicach jest ogromna ilość chemitrails, i co chwile widać jak pryskają nowe. I  ostra zmiana kierunku oprysku. Drugie pytanie czy normalnym jest że o godzinie 12:20 widać księżyc ?

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika prawdaoi

Komu nie pasuje w Polsce, to

Komu nie pasuje w Polsce, to pakować graty i siu do Ruskich, tam was ugoszczą na pewno, będziecie niewolnikami komunizmu, biedy, głodu i przekleństwa i Putina. W Rosji przeciętny obywatel zdycha  w maksymalnej biedzie. Fakt to, że Polska nie Powinna być zbytnio agresywna, ale na Ruskich to trzeba uważać, bo jak się do nich podchodzi po dobroci to oni tu odbierają za słabość i zaraz atakują, jak Gruzję i zawalają kraj swoimi agentami, nie stety Rosja to kraj o twardym karku.

Portret użytkownika tomi

To Gruzia zaczeła wojne od

To Gruzia zaczeła wojne od zbrojnej napaści na Osetie południową. Z Rosją był podpisany traktat że gruzja nie może działac w Osetii zbrojnie, a Saakaszwili zniszczył miasto i wymordował ok 2000 cywilnych mieszkańców więc Rosja odpowiedziała zbrojnie jej armia już tam stacjonowała jako siły pokojowe. Reszta to już propaganda zachodu wymierzona w Rosje 

Portret użytkownika michail

Krew się poleje na Ukrainie,

Krew się poleje na Ukrainie, tak jak sobie życzy USA. Przecież ukraińscy naziści, byli Banderowcy, zostali przygarnięci do USA. Teraz wszyscy powrócili do Ukrainy.. Akurat, gdy Rosja zaczyna zagrażać USA w hegemoni na świecie. Amerykanie chcą rozpętać 3 wojnę światową dlatego, żeby Eurazja znów cofnęła się gospodarczo w rozwoju - wtedy żaden kraj nie dorówna USA. Dla zainteresowanych polecam http://independenttrader.pl/262,wojna_na_sankcje_cz1.html

Portret użytkownika maluku

to wez koles i teraz

to wez koles i teraz zadzialaj tak bysmy  byli pempkiem swiata i wszysczy czuli respekt do polski jak do rosji  jesli jestes bogiem to mam 3 rzyczenia, pozatym podziekuj naszym potomkom za całokształt . a jak sie nie podoba to proponuje emigracje.

Portret użytkownika ola

Współpraca Rosji i USA jest

Współpraca Rosji i USA jest faktem, a nam polakom wydaje się ,że jesteśmy pępkiem świata. Dla Rosji i USA jesteśmy tylko popychadłem, takim mięsem armatnim i nic wiecej!!!!!Polska jest olewana ciepłym moczem już od 1990r, kiedy to zdradziła patriotyczne ideały na rzecz skur***** zachodu- taka prawda. Im szybciej polacy przyjmą do wiedomości ,że nikt nam nie pomoże jak sami sobie nie pomożemy ,tym szybciej staniemy na nogi i ogarniemy sie z fałszu, obłudy, zadzierania z sąsiadami i usługiwania - robienia laski jankesom.Polska na arenie światowej jest postrzegana jak egzotyczny kraj  z korupcja , dymaniem obywateli i wciskanie im kitu o patriotyzmie, bogu czy honorze...........Dzisiaj polska ze swoją armią/ 100tys. w tym 80tys. urzędników cywili/ jest tak śmieszna ,że nawet juz nikt nie próbuje żartować ....no bo nie ma z czego!!!!

Portret użytkownika Marcin

Najwyraźniej Polakom bardzo

Najwyraźniej Polakom bardzo ciężko jest to ogarnąć,zrozumieć,że tylko wzajemną pomocą,solidarnością spoleczną,współpracą,integracją,zjednoczeniem można z tego szamba wyjść,czyli powstać z kolan.To ludzie bardzo odporni na wiedzę i prawdę i bardzo toporni,siermiężni.Nie ma w nich żadnej iskry,zapału,błyskotliwości,inicjatywy,chęci,charyzmy.Co do zachodu,to własnie on wmówił Polakom,że tylko pozycja klęcznikowa jest najodpowiedniejszą pozycją i Polacy to niestety zaakceptowali i żyją tak nie mając pojęcia,że można i należy żyć inaczej,że nie tylko pokora i skromność,ale i duma,godność,honor potrzebny.Polakom zatruli mózgi,wmówili,że nic nie znaczą,nic nie są warci,że wszystko to ich i tylko ich wina.Tu masz coś podobnego jak ze zwierzętami w klatce.Po wypuszczeniu ich na wolność one maja w nawyku chodzenie w obrębie klatki.Podobnie jest z ludźmi.Ich mózgi można też wytresować,zindoktrynować,zaszczepić konkretny behawioralizm,mentalnosć,by jednostki same się ograniczaly,zniewalaly,dyscyplinowały,motywowaly,dopingowały,determinowaly,przekonywałyoszukiwały nie mając o tym pojęcia

 

Portret użytkownika Medium

ola napisał: Polska jest

ola wrote:

Polska jest olewana ciepłym moczem już od 1990r, kiedy to zdradziła patriotyczne ideały na rzecz skur***** zachodu- taka prawda. 
Ola, oni sami też zdradzili, nie uważasz? Tylko, że Polska była pierwsza Sad Do dziś mi wstyd za mój kraj...
 

Skomentuj