FEMA przygotowuje obywateli USA do sytuacji kryzysowych

Kategorie: 

internet

FEMA sprawdziła gotowość Amerykanów do reagowania na wypadek sytuacji kryzysowych. Jak się okazało wielu Amerykanów ma świadomość jakie znaczenie dla życia i zdrowia ich i ich rodzin ma przygotowanie się do sytuacji nadzwyczajnych. Złą wiadomością jest natomiast to, że świadomość ta zwykle nie przekłada się na działania w razie zagrożenia.

 

Podczas "Narodowego Miesiąca Gotowości" jakim Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego ogłosiła miesiąc wrzesień na terenie całego kraju odbędą się we współpracy z innymi agencjami ćwiczenia dla obywateli Stanów Zjednoczonych, których celem jest przygotowanie ludzi do reagowania kryzysowego np. w przypadku huraganu, tornada czy trzęsienia ziemi. Agencja chce wyposażyć każdą rodzine w plan komunikacyjny dla rodziny.

 

Chodzi o to, aby na wypadek klęski żywiołowej w jak najkrótszym okresie czasu cała rodzina mogła się ze sobą skontaktować i zebrać się w jednym miejscu. Posiadanie planu komunikacji może pomóc nawet jeżeli skala katastrofy nie będzie duża. Chodzi również o to, aby skontaktować się z najbliższymi w czasie kiedy zniszczeniu ulegną odbiorniki sieci komórkowej lub bateria w telefonie się wyczerpie.

 

FEMA we współpracy z pozarządową organizacją Ad Council stworzyła reklamy, w których w emocjonalny sposób pokazano co czeka rodzinę na wypadek kataklizmu. Ponadto nowojorska agencja Deutsch stworzyła reklamę pokazującą dwie rodziny: jedna z nich bezpiecznie udała się do lokalnego schronu wraz z dziećmi a druga pogrążona w chaosie nie wie co robić i gdzie szukać bezpiecznego schronienia.

 

30 września kiedy to kończyć się będzie "Narodowy Miesiąc Gotowości" we wszystkich 50 stanach USA na terenie szkół, zakładów pracy, kościołów czy siedzib różnych organizacji odbędą się dyskusje oraz ćwiczenia na temat tego jak się zachować w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia swojego i swojej rodziny. 

 

Jak się okazuje FEMA poprosiła o pomoc również zagraniczne agencje rządowe. Pod koniec sierpnia bieżącego roku doszło do wymiany informacji i doświadczeń z zakresu reagowania kryzysowego między Federalną Agencją Zarządzania Kryzysowego a rosyjskim ministerstwem ds. nadzwyczajnych EMERCOM. Obie agencje podpisały rok temu umowę o współpracy w zakresie zwalczania skutków kataklizmów, jednak wobec sytuacji na Ukrainie całe NATO w tym także Stany Zjednoczone zerwały wszelką współpracę wojskową i cywilną z Rosją.

 

Jak widać nie przeszkadza to agencjom rządowym z tych dwóch krajów we wzajemnej współpracy. Co więcej ministerstwo EMERCOM rozszerzyło współpracę z agencjami rządowymi USA. USGS a więc amerykańska agencja naukowo-badawcza zajmująca się problemami z zakresu czterech dyscyplin nauk o Ziemi: biologii, geografii, geologii i hydrologii będzie współpracować z rosyjskim ministerstwem w zakresie monitorowania i przewidywania katastrof takich jak trzęsienia ziemi, powodzie czy tsunami.

 

 

Źródła:

http://www.fema.gov/blog/2014-09-12/awareness-action-making-it-easier-families-prepare-dis...

http://en.ria.ru/russia/20140829/192452807/Russia-US-Establish-Information-Exchange-for-Em...

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: staryzenek20
Portret użytkownika staryzenek20

Komentarze

Portret użytkownika Chem

Nie na temat, ale dzisiaj nad

Nie na temat, ale dzisiaj nad Warszawa i w okolicach jest ogromna ilość chemitrails, i co chwile widać jak pryskają nowe. I  ostra zmiana kierunku oprysku. Drugie pytanie czy normalnym jest że o godzinie 12:20 widać księżyc ?

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Portret użytkownika prawdaoi

Komu nie pasuje w Polsce, to

Komu nie pasuje w Polsce, to pakować graty i siu do Ruskich, tam was ugoszczą na pewno, będziecie niewolnikami komunizmu, biedy, głodu i przekleństwa i Putina. W Rosji przeciętny obywatel zdycha  w maksymalnej biedzie. Fakt to, że Polska nie Powinna być zbytnio agresywna, ale na Ruskich to trzeba uważać, bo jak się do nich podchodzi po dobroci to oni tu odbierają za słabość i zaraz atakują, jak Gruzję i zawalają kraj swoimi agentami, nie stety Rosja to kraj o twardym karku.

Portret użytkownika tomi

To Gruzia zaczeła wojne od

To Gruzia zaczeła wojne od zbrojnej napaści na Osetie południową. Z Rosją był podpisany traktat że gruzja nie może działac w Osetii zbrojnie, a Saakaszwili zniszczył miasto i wymordował ok 2000 cywilnych mieszkańców więc Rosja odpowiedziała zbrojnie jej armia już tam stacjonowała jako siły pokojowe. Reszta to już propaganda zachodu wymierzona w Rosje 

Portret użytkownika michail

Krew się poleje na Ukrainie,

Krew się poleje na Ukrainie, tak jak sobie życzy USA. Przecież ukraińscy naziści, byli Banderowcy, zostali przygarnięci do USA. Teraz wszyscy powrócili do Ukrainy.. Akurat, gdy Rosja zaczyna zagrażać USA w hegemoni na świecie. Amerykanie chcą rozpętać 3 wojnę światową dlatego, żeby Eurazja znów cofnęła się gospodarczo w rozwoju - wtedy żaden kraj nie dorówna USA. Dla zainteresowanych polecam http://independenttrader.pl/262,wojna_na_sankcje_cz1.html

Portret użytkownika maluku

to wez koles i teraz

to wez koles i teraz zadzialaj tak bysmy  byli pempkiem swiata i wszysczy czuli respekt do polski jak do rosji  jesli jestes bogiem to mam 3 rzyczenia, pozatym podziekuj naszym potomkom za całokształt . a jak sie nie podoba to proponuje emigracje.

Strony

Skomentuj