FED odmówił zwrotu niemieckiego złota

Kategorie: 

Zaskoczeni pracownicy FED pytani przez Rona Paula o złoto będące rzekomo w posiadaniu rezerwy Federalnej

Wokół złotego kruszcu zdecydowanie gęstnieje atmosfera. Przed kilkoma miesiącami donosiliśmy na temat planów Bundesbanku wedle których całe złoto należące do Niemiec ma powrócić do kraju. Szczególnie istotne są dla nich zasoby złota składowane podobno w skarbcu Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Reakcja FED na żądanie wydania niemieckiego złota jest zdumiewająca i wzmaga podejrzenia, co do tego, że FED już dawno go nie posiada.

 

Według powszechni znanych informacji niemiecki rząd składuje około połowę swojej rezerwy złota w skarbcu Rezerwy Federalnej, czyli prywatnego Banku Centralnego USA. Niemcy o czym informowaliśmy już jakis czas temu postanowili zabrać do domu całe przechowywane tam złoto. Jednak z artykułu NBC wynika, że FED oświadczył iż nie mogą tego zrobić, a tego typu operacja zajmie czas przynajmniej do 2020 roku. Niemiecki rząd poprosił zatem o pozwolenie na wizytę w skarbcu celem inwentaryzacji potwierdzenia jego faktycznego istnienia. Federal Reserve nie pozwoliła Niemcom również na to argumentując w ten sposób, że nie ma odpowiednich procedur bezpieczeństwa, aby wpuścić kogoś z zewnątrz.

Niemcy w końcu wysłali jednak zespół, który miał uzyskać dostęp do ich złota. Pozwolono im wejść do przedsionka skarbca, w którym pokazano im 5 sztabek złota. Zachowanie FED najwyraźniej musiało mocno zaszokować delegację i jej mocodawców, ponieważ wysłano kolejną inspekcję, która dotarła do skarbca i została wpuszczona do jednego z jego pomieszczeń. Niemcy mogli tylko popatrzyć na stos złota, ale nie wolno było niczego dotykać, czyli nie pozwolono na sprawdzenie, co to jest za złoto i czy wybite numery seryjne zgadzają się z dokumentacją Bundesbanku. Pozostała im wiara, że to faktycznie ich złoto.

 

Nagle okazało się, że wokół złota przechowywanego przez Amerykanów dzieje się coś niedobrego. Spekulacje jakoby FED nie miał fizycznie tego kruszcu, ponieważ już dawno został sprzedany lub pożyczony, nabrały nagle realności. Co więcej, podobna sytuacja jest z rzekomym depozytem złota w Fort Knox. Nikt podobno nie widział tam złota przez bardzo długi czas. Jak wspomina NBC, ostatnia kontrola publiczna przechowywanego w USA złota miała miejsce w 1953 roku. Nawet wtedy eksperci z zewnątrz nie mogli w niej uczestniczyć, a zespół audytowy otrzymał do zbadania tylko około 5% znajdującego się tam rzekomo kruszcu.  Można, więc bez zbędnej przesady powiedzieć, że kompleksowego badania Fort Knox nie było od ponad 60 lat, a to budzi poważne podejrzenia.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat, wielu polityków z USA twierdziło, że istnieje duża szansa, że ​​ani w Fort Knox, ani w FED nie ma żadnego złota, a jeśli jest to tylko bardzo mała ilość. Nieustępliwi parlamentarzyści żądali pełnej i publicznej inwentaryzacji oraz zbadania złota, FED zdecydowanie odmówił. Istnieją podejrzenia, że wiele ze sztabek rzekomo złotych zawiera w sobie wolfram, więc sprawdzenie złota wymagałoby przetapiania losowych sztabek. Poza tym każda sztabka ma numer rejestracyjny i można je zweryfikować dość łatwo na podstawie konfrontowania stanu z dokumentacją. FED zasłaniał się swoją "niezależnością".

 

Co ciekawe okazuje się, że nawet przedstawiciele FED twierdzą czasami publicznie, że nie posiadają złota. Słowa te padły na spotkaniu z komisją Kongresu w 2011 roku. Kongresman Ron Paul pytał o politykę kredytową Rezerwy Federalnej i czy robią transakcje na złocie. Urzędnik FED twierdzi, że to, co posiadają to certyfikaty na złoto a nie fizyczny kruszec. Cała sprawa wygląda bardzo tajemniczo i wszystko wskazuje na to, że wiele krajów mogło zostać bezczelnie okradzionych z części swojego skarbu. Trudno inaczej interpretować odmowę wydania złota niemieckiego. Jeśli oprócz upadku walut podkopane zostanie też zaufanie do złota to pozostanie nam chyba tylko barter.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Madajg

Czy to złoto rzeczywiście

Czy to złoto rzeczywiście jest niemieckie? Przecież pochodzi z rabunku. W czasie wojny obrabowali całą Europę, spowodowali śmierć dziesiątków milionów ludzi. Dziś powinni z głodu żreć drzewa, a oni się upominają. To szczyt tupetu.
Nie dać szkopom.

Portret użytkownika KKD

Co za (EDIT). 1) Odwieczny

Co za (EDIT).
1) Odwieczny dar? dar od zawsze? co za bezsens
2) kultyczny? a co może być kultowego w podarunku? kolejny bezsens
3) parafrazując? kogo lub co parafrazując?
 
ergo: podobni tobie analfabeci funkcjonalni powinni mieć zakaz wypowiadania się...
EDIT_MONSTER

Portret użytkownika BEN

Biedne NIEMCY KILKA

Biedne NIEMCY
KILKA CYT....
Demokracja USA ma niezwykłe metody obchodzenia się z inteligencją, E. Pound był jednym z największych amerykańskich poetów 20-tego wieku. Był także inicjatorem pierwszej książki o amerkyńskeij organizacji przestępczej, która masowo fałszuje pieniądze tzw. FED, patrz E. Mullins. Co prawda nie można w wikipedia.pl znaleść Mullinsa, ale jego książka "The Federal Reserve Conspiracy" czyli "Konspiracja Rezerwy Federalnej" jako pierwsza wyjaśniała obywatelom amerykański, 40 lat po powstaniu FED, że ten bank emitujący dolary jest przedsiębiorstwem prywatnym a nie instytucją państwową. W gruncie rzeczy jest FED przestępczą organizacją rabunkową, która systematycznie od 100 lat plądruje obywateli USA i innych krajów uzależnionych od prywatnego pieniądza: DOLARA.

Kto zna angielski, może się spróbować w Mullinsie. Jest rzeczą zreozumiałą, że po tych publikacjach zarzucono Mullinsowi natychmiast, zgodnie z obowiązującą od przeszło stu lat  procedurą:  antysemityzm, jak każdemu który pyta, dlaczego ?

Niestety w Polsce wie mało kto o tym, ale nie ma zmartwienia, Amerkanie też nie wiedzą o tym z reguły, co już H. Ford przed stu laty stwierdził. Na szczęście aktualny reżym w Polsce (ten POPiS SLD,PSL, Palikota ...) dba także o to, żeby Polacy pozostali durniami i wierzyli w ich bajeczki o demokracji.
Bank Rezerw Federalnych to
STABILIZATOR EKONOMICZNY!!!

ze już

NIGDY

nie będzie

KRYZYSU FINANSOWEGO

jak również

INFLACJI.

Jeśli Bank Rezerw Federalnych,
aż tak świetnym posunięciem był dla ludzkości,
to czemu nastąpił kryzys??!Finansowy kryzys??!
Zwróćmy uwagę na jeden szczegół:

"Książka E. Mullins była pierwszą próbą udostępnienia obywatelom U.S.A. informacji o FED,
40 lat po jego powstaniu.

Książka była silnie cenzurowana,

wydanie niemieckie z 1955 zostało spalone,

był to pierwszy przypadek palenia książek

po II Wojnie w Niemczech.

Zeitgeist: Addendum

film dokumentalny w reżyserii Petera Josepha,

przedstawiający konspiracyjną praktykę FED.

Światowa premiera miała miejsce

2 października 2008 roku na festiwalu Artivist,

a dwa dni później został za darmo udostępniony w sieci."Wikipedia.

"Po owocach ich poznacie"

Alan Greenspan
(ur. 6 marca 1926 w Nowym Jorku),
amerykański ekonomista, wieloletni Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.
Alan Greenspan urodził się
w żydowskiej rodzinie w Nowym Jorku w 1926 roku.

Ben Shalom Bernanke
(ur. 13 grudnia 1953 w Augusta, Georgia),
ekonomista amerykański
pochodzenia żydowskiego(...)
Od sierpnia 2002 do czerwca 2005 był członkiem Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej.
24 października 2005 roku prezydent George W. Bush wyznaczył go na następcę Alana Greenspana.
Po zatwierdzeniu przez Senat Bernanke objął stanowisko w lutym 2006 roku.

W marcu 2005, na kilka miesięcy przed objęciem funkcji przewodniczącego CEA
wygłosił wykład w którym argumentował,

że to międzynarodowe czynniki ekonomiczne

są główną przyczyną deficytu budżetowego USA.

Wykład był kontrowersyjny,

ponieważ wielu ekonomistów uważa,

że przyczyną są wydatki rządowe

i cięcia podatków wprowadzone przez administrację George'a Busha."

"Zdaniem krytyków nadwyżka podaży pieniądza doprowadziła do powstania baniek spekulacyjnych, takich jak boom dot.comów w 2000 roku. FED nie interweniując doprowadził do olbrzymiej misalokacji kapitału w gospodarce. Zwiększona podaż pieniądza dodatkowo może doprowadzić w przyszłości do poważnego kryzysu np. hiperinflacji.

Podczas przesłuchania

przed Kongresem USA

24 października 2008 Greenspan przyznał,

że to jego błędy

przyczyniły się

do nienotowanego od wielu lat kryzysu finansowego,

jaki pojawił się w tym roku."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke

http://pl.wikipedia.org/wiki/Alan_Greenspan

Portret użytkownika prostopopolsku

Oficjalne

Oficjalne potiwierdzenie
 
można znaleźć w HANDELSBLATT, w FED są zarejestrowane 2/3 niemieckiego złota, także w Londynie i Paryżu, gdzie jest składowana pozostała 1/3, odmówił Bundesbank (niemiecki banki emisyjny) wgląd parlamentarzystom w stan złota.
RFN posiada złoto na papierze, ale nie fizycznie.
 
Zwracam uwagę na imperialany model systemu, on wyjaśnia wiele zależności i procesów, także sprawę złota, może tę szczególnie dobrze.
 
Dla mieszkańców Polski jest stan kadr szczególnie miarodajny, niemieckie złoto jest rzczę dość odelgłą.
 
 
 
 

Portret użytkownika raqq

Pytanie: "W co grają Niemcy?"

Pytanie: "W co grają Niemcy?" jeśli wszystkie rządy to sługusy tej samej mafii.
Z Iranem nie wyszło. Korea też nagle przestała podgrzewać nastój. Coś jeszcze działają z Syrią ale ciężko idzie.
Czy to kolejna próba wszczęcia globalnej zadymy?

Strony

Skomentuj