FBI będzie korzystać z systemu rozpoznawania twarzy, gromadzi zdjęcia twarzy obywateli USA

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Amerykańska agencja FBI chce do 2015 roku nagromadzić 52 miliony zdjęć, przedstawiających twarze mieszkańców Stanów Zjednoczonych - zarówno kryminalistów, jak i ludzi żyjących zgodnie z prawem. Wszystkie zdjęcia będą znajdować się w bazie danych systemu rozpoznawania twarzy Next Generation Identification (NGI).

 

Na dzień dzisiejszy wiadomo, że FBI jest już w posiadaniu około 16 milionów zdjęć, jednak liczba ta wzrośnie ponad trzykrotnie do końca roku. Nagromadzone dane będą również należeć do osób, które przykładowo starają się o pracę lub chcą wyrobić sobie paszport, udostępniając jednocześnie swoje zdjęcie. Stany Zjednoczone będą mogły po raz pierwszy poszukiwać potencjalnych przestępców jednocześnie wśród kryminalistów i osób nie kolidujących z prawem.

 

Nie ma więc w tym nic dziwnego, że Amerykanie obawiają się o swoją prywatność. W ten sposób każdy obywatel Stanów Zjednoczonych będzie mógł zostać uznany za potencjalnego przestępcę. System identyfikacji NGI zawiera obecnie również dane biometryczne, takie jak odciski palców i dłoni oraz skany tęczówki. W przyszłym roku będzie on w stanie przetwarzać nawet 55 tysięcy fotografii w ciągu jednego dnia.

 

Wszystkie dane, wraz ze zdjęciami twarzy, będą odpowiednio posegregowane, tworząc kartę każdego obywatela USA. Będzie się tam znajdowało również jego imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego, status imigracyjny, wiek itd. Wszystko to oczywiście w ramach bezpieczeństwa, jak twierdzi FBI, jednak między bezpieczeństwem a naruszaniem cudzej prywatności jest bardzo cienka granica, którą niezwykle łatwo przekroczyć.

 

 

Źródło: www.fbi.gov

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ks

Amerykanie kolekcjonuja

Amerykanie kolekcjonuja twarze juz od 12 lat. Nawet nieletnie dzieci widzialem zmuszane do stania przed kamera na granicy Kanada - USA. Mnie tez wpisali. Jesli sie nie zgodziles to byles podejrzany i dopiero po kilku godzinach mogles wrocic do Kanady. najgorsze byly lata 2003 2004 wladza im poprzestawiala klepki. Tyle chamstwa to w zyciu nie widzialem i dziwnych historii sie nasluchalo. Teraz sa bardziej ludzcy. Pozdrowionka.

Portret użytkownika koń który mówi

Niech już ten wulkan walnie i

Niech już ten wulkan walnie i pokryje zarówno archiwa FBI jak i twórców tych wynalazków grubą warstwą gorącego pyłu. To im dobrze zrobi bo chyba tylko głupi nie widzi, że to już ostatni etap tworzenia zintegrowanego systemu śledzenia ludzi. Kamery będą łapać twarze w każdym miejscu publicznym i od razu aktualizować historię "ścieżki ruchu" danego "obiektu".
Jeszcze ktoś ma wrażenie, że ludzie są już zupełnie jawnie traktowani jak zwierzęta?

Portret użytkownika MARGO

"...Wszystkie zdjęcia będą

"...Wszystkie zdjęcia będą znajdować się w bazie danych systemu rozpoznawania twarzy...
Na dzień dzisiejszy wiadomo, że FBI jest już w posiadaniu około 16 milionów zdjęć..."
_________________________
Ciekawe co w tym temacie dzieje się na naszym rodzimym podwórku  ?
Cyt: "..Polska znalazła się na liście prezentującej kraje, w których wykorzystywane jest oprogramowanie szpiegujące Remote Control System (RCS).
Remote Control System (RCS) autorstwa włoskiego Hacking Teamu, to wyrafinowany trojan sprzedawany wyłącznie instytucjom rządowym. Wykorzystuje on co najmniej siedem różnych exploitów i pozwala prowadzić na zainfekowanej maszynie pełny monitoring wszystkich operacji...
Wśród zidentyfikowanych serwerów ponad 100 adresów IP należało do polskiego oddziału firmy Orange i działało w ramach usługi Neostrada..."
 
Więcej tutaj
http://grecjawogniu.info/?p=19757
 
Po Zdrówka
 

 
 
 

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika koń który mówi

Po co trojan... w modemach

Po co trojan... w modemach LTE, które są wciskane pod pretekstem darmowego netu bez limitów pracuje lekko zmodyfikowany, autonomiczny linux. Do takiego modemu można się zdalnie zalogować z poziomu sieci operatora i monitorować dosłownie wszystko, każdy pakiet wchodzący i wychodzący.
W dodatku modemy te mają wbudowany odbiornik GPS współpracujący z siecią rosyjskich satelit geopozycyjnych.

Skomentuj