Fałszywe SMS-y wzywające do mobilizacji w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dementuje plotki

Kategorie: 

Źródło: Internet

Sytuacja na Ukrainie powoduje, że w Europie Wschodniej odczuwa się silne napięcie związane z hipotetycznym ryzykiem wybuchu wojny ukraińsko-rosyjskiej. Potęguje to strach, dlatego trudno się dziwić, że gdy Polacy nagle zaczęli dostawać dziwne SMS-y wyglądające na wezwanie do mobilizacji w związku z konfliktem na Ukrainie, wzbudziło to nie lada konsternację.

 

Nadawca SMS-ów podszył się pod Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i nadał fałszywy Alert RCB.  Wiadomość miała następującą treść:

"Uwaga! Mężczyźni  w wieku 18-65 lat zamieszkali na terenie gminy Dukla zobowiązani są do stawienia się na terenie urzędu gminy w dniu 27.11.2018 o godzinie 10:00 w związku z sytuacją kryzysową na Ukrainie. Proszę oczekiwać dalszych komunikatów"

Takie SMS-y niewątpliwe musiały zrobić wrażenie na adresatach. Na szczęście nie oznacza to wcale mobilizacji. Okazało się, że są to fałszywe wiadomości, których nigdy nie wysyłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Sprawą zajęła się Policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jeśli ktoś otrzymał takie SMS-y powinien je zignorować. Prawdopodobnie rozsyłają je wątpliwi żartownisie, albo są to prowokacje obliczone na sianie zamętu. Innymi słowy jakiś obcy wywiad, prawdopodobie rosyjski lub ukraiński, prowadzi wojnę informacyjną przeciwko Polsce.

 


 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Max 1983

Czemu tylko mężczyźni?Ponoć

Czemu tylko mężczyźni?Ponoć mamy równouprawnienie??Znam kobiety znacznie sprawniejsze i silniejsze od facetów...a nawet odważniejsze?A może życie faceta mniej znaczy od życia kobiety?To może warto to w konstytucji zapisać??Uznajmy oficjalnie że facet ma dłużej pracowac i szybciej umierać, bo jego życie znaczy mniej??

Tak na marginesie w czasie wojny wole być powołany niż nie ,może przynajmniej broń dadzą.Zawsze lepiej umrzeć z bronią w ręku niż jak szczur w piwnicy.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Max 1983

Osobiście raczej będę myślał

Osobiście raczej będę myślał o ratowaniu rodziny, np o tym co zrobić z niemogącą się już samodzielnie poruszać 86-letnią babcią.Zrywy patriotyczne nie są dla mnie ,bo tak naprawdę to umieranie za debilizm polityków...niech sami zdychają.No ale może być tak że nie będzie wyjścia ,nie będzie jak i gdzie uciec i o takiej sytuacji mówię że wtedy to już wole umierać z bronią jak bez niej.

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Max 1983

Większość mężczyzn...ty też??

Większość mężczyzn...ty też??.Nie jest moim celem obrażać tu kobiety ,ale nie czuję by były od nas lepsze i zasługiwały na więcej.Niestety jakiś mit kobiety-matki czy kobiety jako lepszej łagodniejszej ciągle w mózgach wielu się znajduje i doprowadza to do takich paradoksow że faktycznie życie kobiety się ceni wyżej niż życie faceta ,a ja jestem facetem i w przeciwieństwie do ciebie srać do wlasnego gniazda nie będę.

Taka ciekawostka, na Białorusi wykonuje się wyroki śmierci (chyba jedyny taki kraj w Europie?)ale tylko na facetach wieku 18-65 lat!!!Mają w prawie zapisane że faceta można zabić a kobietę nie!!A ja sie pytam czy jak jakaś podła s..a zakatuje własne dziecko, to się czymś różni od tego jak to samo zrobi jakiś sku...l facet??

Tak moga myśleć tylko debile.Co innego ustapić miejsca w autobusie ,czy otworzyć drzwi bo to takie gesty drobne ,ale gdy mówimy o wartości życia uważam że nie ma powodu by życie kobiety przedkładać nad życie mężczyzny!!!

Gdyby Bóg był doskonały i nieomylny ,to po świecie by nie chodziło tylu kretynów.

Portret użytkownika Exart

PabloS nie może wiedzieć

PabloS nie może wiedzieć niczego o tym w jaki sposb opowiadasz sobie świat, myląc przy tym tą opowieść z samym światem. Dlatego pabloS może mieć najprawdziwiej w dupie Twoją znajomość energetyki, wysnuł sobie inną opowieść. Podzielam jego stanowisko.

Portret użytkownika Arya

Nadal nie rozumiem jednej

Nadal nie rozumiem jednej rzeczy. Co znaczy, że mylę moją opowieść z samym światem? Oczywiście pabloS może mieć inne zdanie niż ja, ale wtedy na logike jeden z nas ma rację, a drugi jej nie ma. To jest poziom mentalny, bo na poziomie duchowym może istnieć zjawisko dychotomii.

Napiszę taką ciekawostkę. Męzczyzna może mieć orgazm bez wytrysku nasienia. To sie tłumaczy mistyką itp. ale to jest zjawisko czysto fizyczne i mozliwe do osiągnięcia bez jakiegoś ezoterycznego bełkotu. Już sam ten fakt, że coś takiego jest mozliwe świadczy o istnieniu pewnej energetyki i to na poziome naszego ciała, bez odwoływania sie do mistyki.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika pabloS

Nigdy nie miałem orgazmu bez

Nigdy nie miałem orgazmu bez wytrysku. Faktycznie ciekawostka. A odnośnie wspomnianej logiki, to można być bliżej prawdy, dalej, połowicznie - wszak poruszamy się w sferach dość abstrakcyjnych w zestawieniu do przyziemności i zasadniczo nikt raczej nie zna prawdy w tych tematach. Szukamy i dlatego właśnie znajdujemy się na takich stronach. W miarę moich możliwości piszę to, co odczuwam. 

Portret użytkownika Arya

Orgazm bez wytrysku raczej

Orgazm bez wytrysku raczej samoistnie nie nastąpi, ale można się tego nauczyć. Choć przyznam, że ja bez jakichkolwiek ćwiczeń, zanim w ogóle wiedziałem, ze jest to mozliwe doświadczyłem czegoś takiego kilka razy-może miałem szczęście, albo zwarłem nieświadomie odpowiednie mięśnie w odpowiednim momencie.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Strony

Skomentuj