Fale wyrzuciły na plaże w Wielkiej Brytanii miliony martwych chrząszczy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

13 kwietnia 2020 r. tysiące martwych chrząszczy znalazło się w niewytłumaczalny sposób na plaży w hrabstwie Yorkshire w Wielkiej Brytanii.

 

Tysiące, jeśli nie miliony martwych owadów, pojawiło się na całej plaży w Yorkshire, osłaniając rozległe połacie plaży w zatoce Keyton, niedaleko Scarborough. Niektórzy spekulują, że owady to Lochmaea suturalis, który żeruje na roślinach. Chrząszcze pochodzą z tego regionu i mogły migrować z North Yorkshire.

 

W oświadczeniu opublikowanym we wtorek przez Scarborough i przez ekipę ratunkową Berniston Coast Guard sugerowano, że był to inny gatunek chrząszczy z kontynentu europejskiego.

 

W oświadczeniu napisano m. in.: „Wczoraj po południu, kiedy zespół był na patrolu przybrzeżnym, przedstawiciel lokalnej społeczności ostrzegł nas przed czymś dziwnym na plaży. Wygląda na to, że duża liczba europejskich chrząszczy została wyrzucona przez fale na kilka plaż wokół Scarborough. Zespół Kontroli Zanieczyszczenia Wybrzeża został poinformowany, aby umożliwić zbadanie przyczyn tego zjawiska."

 

To masowe wyginięcie chrząszczy wygląda raczej dość apokaliptycznie. Według Mapy Bioróżnorodności, gatunek tego chrząszcza rozsiedlony jest w Europie. Granica północna rozmieszczenia przebiega w pobliżu koła podbiegunowego, a południowa biegnie od południowej Francji przez Alpy, dolinę Dunaju, południowe Karpaty i dorzecze górnego Donu po Ural. W Polsce znany z nielicznych rozproszonych stanowisk w różnych częściach kraju, ale występuje prawdopodobnie na całym obszarze z wyjątkiem wyższych partii górskich.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj