Fale wyrzuciły na brzeg w Islandii ogromne lodowe diamenty

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W połowie marca Islandia ponownie otworzyła swoje granice dla turystów już zaszczepionych przeciwko COVID-19. Pierwsi podróżnicy, którzy odwiedzają ten kraj, pędzą na Diamentową Plażę, pięć godzin jazdy od Reykjaviku, aby zobaczyć naprawdę niesamowity widok. To miejsce w lagunie lodowcowej Jökulsarlon jest uważane za jedno z najpiękniejszych na wyspie.

 

Tutejszy lodowiec szybko się cofa, a laguna dosłownie rośnie na naszych oczach. Jökulsarlon podwoił swoją wielkość w ciągu ostatnich 15 lat. Przezroczyste bloki, które oderwały się od lodowca, ustawiają się w tak zwanej „widmowej procesji gór lodowych”, a mniejsze fragmenty są przenoszone na brzeg.

 

Kawałki, lśniąc w słońcu, przypominają rozproszenie ogromnych diamentów. Turyści udostępniają najciekawsze zdjęcia z Jökulsarlon w mediach społecznościowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj