Fale upałów w Meksyku zabiły 13 osób. Topią się sygnalizacje świetlne

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Mieszkańcom Meksyku doskwierają skrajnie wysokie temperatury. Dotyczy to przede wszystkim północnych stanów, gdzie padły majowe rekordy temperatury. 30 maja, służby Obrony Cywilnej ogłosiły sytuację nadzwyczajną w 22 stanach.

 

Fale upałów utrudniają życie mieszkańcom północnych i środkowych stanów Meksyku. W ciągu kilku dni, w siedmiu stanach odnotowano 13 zgonów. W skrajnych przypadkach, temperatury sięgają niemal 50 stopni Celsjusza. W sieci udostępnione zostały zdjęcia, przedstawiające stopione sygnalizacje świetlne.

W maju, w niektórych stanach pobite zostały rekordy temperatury. Przykładowo w Hidalgo, poprzedni rekord został ustanowiony w 1964 roku. Tymczasem w Chihuahua i Sinaloa pobity został rekord odpowiednio z 1978 i 1961 roku. Z kolei w Zacatecas i Jalisco, maj był najcieplejszym miesiącem odpowiednio od 2016 i 2013 roku.

Meksyk jeszcze w kolejnych dniach będzie zmagał się z silnymi upałami. Wysokie temperatury utrzymają się w północnych stanach i nieco obniżą się w centrum. Władze zalecają, aby w szczególności starsze osoby unikały ekspozycji na Słońce i zadbały o odpowiednie nawodnienie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Puma evo

Troche mniej opryskow, troche

Troche mniej opryskow, troche mniej samolotow z tymi strontami nano-gownami i okazuje sie ze ludzie nie przyzwyczajeni sa do normalnego lata, w sensie pelne slonce, bezchmurne niebo.

Smutne jest to ze nie zauwazaja tylko tych malych samolocikow, co to rzekomo "To sa chmury kondensacyjne, to wszystkie takie cos zostawiaja" Heh ja czasem juz sil nie mam tlumaczyc.

Na ciemnote ludzka za to wspaniale dziala telewizor i tamtejsze "rzetelne informacje" "sprawdzone zrodla" haaha.

Dobre sobie, lecz ostatnio slyszalem dosc madra teze o duszach zstepujacych ktore maja priorytety przyziemne czyli dobra materialne(samochod,telewizor,telefon itd.) oraz o duszach wstepujacych dla ktorych profitem oraz priorytety bardziej sie sklaniaja nad sens istnienia,rozwoj duchowy i osobisty.

W obydwu przypadkach nasza Dusza stwarza wlasnie sytuacje czy "przypadki" w ta a nie inna strone.

Ciekawie opisuje to tutaj Topograf. https://www.youtube.com/watch?v=Hk3QWQvzgKI

Dzieki za przeczytanie.

Portret użytkownika tomasz26

te temperatury są dopiero

te temperatury są dopiero wstępem.. organizm będzie podnosił temperaturę do momentu jak nie pokona zagorzenia .. sądzę ze w tym temacie każdy wie jak reaguje organizm zaatakowany przez wirusa.. po wygranej chorobie dreszcze i pocenie.. co oznaczają deresze i pot każdy wie ..jak narzazie jesteśmy na wstępie organizm podnosi temp...jak silny organizm poradzi sobie szybko jeśli osłabiony potrwa troszkę dłużnej ..polecam baczną obserwacje ..choć jednego jestem pewny tego skutku już się nie uniknie ...

Portret użytkownika Yoda

Ap 16:8-9 

Ap 16:8-9 

 A czwarty wylał swą czaszę na słońce: 
i dano mu władzę dotknąć ogniem ludzi. 
 I ludzie zostali dotknięci wielkim upałem, 
i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, 
a nie nawrócili się, by oddać Mu chwałę.

Mat 24:32

A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.

Yoda

Portret użytkownika adiringos

co ty ..............  to nie

co ty ..............  to nie jest jeszcze najwyzsza temperatura w historii dla tego rejonu, a co bylo przed pomiarami tego nie wiemy. Gdzies bedzie susza to znowu w innym miejscu powodz, problem jest ze sie przyzwyczajamy do tego co jest i jakiekolwiek zmiany ( nawet te naturalne ) traktujemy jak nienormalne. Ja tam czekam by u nas na nowo zaczeli uprawiac winogrona i robic wina jak kiedys no i przedewszystkim Sachara byla zielona, ale jak zwykle to komus nie pasuje i status Quo ciagle panowal

Chwala wam

Strony

Skomentuj