Fale dźwiękowe mogą zostać wykorzystane jako broń

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube
Większość nieświadomych ludzi żyje w przekonaniu, że żyjemy w czasach pokoju a wojny światowe to odległa przeszłość - nie licząc oczywiście tzw. wojny z terroryzmem w krajach islamskich, gdzie sprawiedliwość za rzekomy terroryzm jest wymierzana przy pomocy uzbrojonych dronów. Spostrzegawcze osoby zauważą jednak, że Stany Zjednoczone prowadzą wyścig zbrojeń z Rosją. Nie bez powodu trwają badania nad coraz to lepszą bronią.

 

W 1962 roku, gdy doszło do kryzysu kubańskiego i pojawiło się realne zagrożenie wojną pomiędzy ZSRR a USA, do Kuby zbliżały się radzieckie statki wiozące materiały militarne. Wojskowi teraz uważają, że gdyby doszło w przyszłości do podobnej sytuacji, Stany Zjednoczone mogą wykorzystać fale dźwiękowe, które przekształciłyby się w złośliwe sygnały elektryczne. Zakłócenie powietrza wprawi w ruch membranę głośników, co utworzy sygnał elektryczny, składający się z zer i jedynek. Ukierunkowując ten sygnał można będzie przejąć kontrolę nad statkiem.

 

Analityk ds. bezpieczeństwa narodowego Peter Singer powiedział, że metoda ta daje nowe możliwości na morzu. Jego zdaniem można ją wykorzystać jako formę ostrzegania swojego wroga, w przypadku gdyby nadciągała flota okrętów a Stanom Zjednoczonym zależałoby na uniknięciu wymiany ognia. Metoda ta prawdopodobnie będzie miała swoje zastosowanie nie tylko w przypadku wrogich okrętów.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Azzaro

Taka broń wykorzystywana jest

Taka broń wykorzystywana jest od dawna, nie ma to nic wspólnego z HARP, który słuzy do rozpiepszania magnetoswery. Na fale dzwiękowe w zakresie pasma słyszalnego jest dobra rada, stoper w uszach. Im wyższą częstotliwośc tym bardziej kierunkowa i latwiejsza do wytłumienia. Dolne pasmo infradzwięków to prawdziwe gówno, poza wykorzystywaniem w łączności pod wodą są niekorzystne dla czlowieka, taki dzwięk nie ma praktycznie kierunkowości, swietnie się odbija dając wrażenie że nadchodzi z każdej strony. Ale i takie spektrum można bardzo łatwo namierzyć i wytłumic w przeciwfazie biorąc za korekte kilka czynników.

Portret użytkownika olo manolo

Tesla wynalzal silnik

Tesla wynalzal silnik elektryczny, pradnice (co za tym idzie dynamo, elektrownie wodna itp), pilot radiowy, swietlowke, baterie sloneczna (SIC!) roznego rodzaju transformatory i mnostwo innych rzeczy, ale zeby HAARP? To bardzo ciekawe, pewnie byl to jeden z jego tajnych wynalazkow, dokumentacje ktorych przejelo rzekomo FBI. A moze Tesla wciaz zyje i wynajduje?

Portret użytkownika Preston

Powstały tarcze policyjne,

Powstały tarcze policyjne, które - produkując ścianę dźwięku - pomagają rozproszyć tłum. W opinii twórców, ich wykorzystanie może zmniejszyć liczbę brutalnych zajść w starciach tłumu z policją - informuje "New Scientist".
Wynalazek przypomina zwykłą tarczę policyjną, ma jednak wmontowane urządzenie generujące specyficzne dźwięki. Już dziś amerykańska policja, podczas konfrontacji z tłumem, używa sprzętu emitującego nieprzyjemny hałas.
Tarcza wytwarza dźwięk o niskiej częstotliwości, który wchodzi w rezonans z drogami oddechowymi człowieka, przeszkadzając w zaczerpnięciu oddechu. W opisie potrzebnym do uzyskania patentu (złożonego przez firmę Raytheon) można przeczytać, że intensywność impulsów można zwiększać, przez co osoby, wobec których stosowana jest tarcza, najpierw odczuwają dyskomfort, a w ostateczności zostają "chwilowo obezwładnione".
Według naukowców z Leeds Metropolitan University takie narzędzie może oznaczać ryzyko dla słuchu, a u astmatyków powodować wręcz wrażenie duszenia się. Największym zagrożeniem związanym z pojawieniem się takich tarcz jest jednak fakt, że mogą one zostać wykorzystane do politycznej kontroli.

Portret użytkownika niebieskozielona

A mieliscie kiedys do

A mieliscie kiedys do czynienia z Islamistami, np. w Europie? Nigdy bym nie pomyslala, ze bede widziala w nich tak niepasujace cechy wna tym kontynencie. Nie jestem za tym, zeby ich wybijac, ale powinni im zamkac granice. Jak uporzadkuja u siebie, to wtedy moga isc do cywilizacji. Panosza sie w  Europie, powiedza ci w nos, ze twoj Bog jest glupi, a jego prawda jest najswietsza, nawet dla ciebie choc o tym nie wiesz. A jak nie wiesz to ci to uswiadomia.
Bankstezy mieszaja u nich, bo ropa i gaz wazniejsze i zmuszaja ich do ucieczki z wlasnych krajow. A ci niestety bez nadzoru, rozpuszczeni przez urzedy europejskie, biora co chca, za darmo i jeszcze odgrazaja sie. Gdyby jeszcze w odpowiednim kierunku.

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Od dłuższego czasu zadaję

Od dłuższego czasu zadaję sobie pytanie... dlaczego to właśnie USA jest potęgą militarną ? Zaświtała mi pewna myśl. Przecież to za zwyczaj jest tak, że ten nagłośniejszy, który straszy, i gada "co to nie on" okazuje się zwykłym cieciem. Gdyby doszło do 3 wojny, nie obstawiałbym w tej chwili Stanów, tylko chiny lub rosję. Oni cicho siedzą i się zbroją bez żadnych przechwałek.

Portret użytkownika Sobieski

Jest już stosowany jeden

Jest już stosowany jeden rodzaj broni dźwiękowej do rozpoaszania tłumu bez konieczności uzycia broni palnej,  działa to na zasadzie emitowania dźwięku do 150 Db w skupionej wiązce dzwieku(podobna zasada działania jak skupiona wiązka światła w laserze), wystarczy wycelowac w tłum i włączyć a rozsadzający ból w głowie zmusi przeciwnika do zastanowienia sie nad swoimi czynami...
 

Strony

Skomentuj