Fala rekordowych upałów nadciągnęła nad Europę

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W najbliższych dniach będziemy mogli doświadczyć dwóch fenomenów pogodowych. Po pierwsze będzie upalnie, niczym w Afryce. Skojarzenie jest prawidłowe, bo to gorące powietrze nadchodzi właśnie z czarnego lądu. Po drugie jak zwykle w takich przypadkach należy się spodziewać burz konwekcyjnych, które mogą być miejscami bardzo gwałtowne.

 

Prawie cała Europa jest pod wpływem upalnej temperatury. W wielu miejscach spodziewane są rekordy ciepła dla tej pory roku. W niektórych lokalizacjach, jak w czeskiej Pradze, spodziewane jest 38 stopni Celsjusza. We Włoszech słupek rtęci przekroczy nawet 42 stopnie ciepła.

Gorąco jest w Norwegii i w Wielkiej Brytanii i to mimo deszczowej reputacji wysp brytyjskich. Jest tam tak ciepło, że ponad 700 osób umarło na skutek zbyt wysokiej temperatury. Władze organizują grupy pomocy starszym i starają się zwozić ich do klimatyzowanych pomieszczeń, aby trochę im ulżyć przy tej meczącej aurze.

W Polsce jak zwykle najcieplej ma być na Dolnym Śląsku. W niedzielę, 28 lipca we Wrocławiu spodziewane jest 37 stopni Celsjusza. Będą to z dużym prawdopodobieństwem najcieplejsze dni w roku. Warto przypomnieć, ze w roku ubiegłym szczytowa temperatura w Polsce została również zarejestrowana w podobnym okresie czasu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syzyf

 w 1998 roku ze trzy tygodnie

 w 1998 roku ze trzy tygodnie bez przerwy tak wspaniale grzalo, 40 stopni to na termometrach widzielismy praktycznie codziennie,a jakie burze wtedy byly piekne!"rodzynkiem na torcie" tamtego lata byla woda w baltyku-ze trzy dni woda miala z 5-8 stopni celcjusza-(spowodowane to bylo bardzo zimnym i silnym pradem skandynawskim)-wchodzimy pierwszego dnia na plaze,ludzi jak zwykle mnustwo jednak nikogo w wodzie wygladalo to conajmniej smiesznie-upal Niemilosierny,wszyscy jak sledzie poukladani na plazy a w wodzie ani glowy haha ale naprawde nie szlo-najtwardszy wchodzil do kolan i nogi doslownie w sekundach sinialy,uczucie takie jakby prad kopal ale byl ubaw!-to byl prawdziwy koniec swiata hahahaha

Portret użytkownika CRUSADERS

Parę ciepłych dni a

Parę ciepłych dni a propaganda robi z tego wielki krzyk - o co wam chodzi , o szerzenie paniki i wmawianie ludziom globalnego ocieplenia na którym korporacje dobrze zarabiają ! A jeszcze w dodatku można popryskać planetę chemiczno-biologicznym koktajlem zwanym chemtrails - oczywiście w imię ratowania planety kosztem życia i zdrowia ludzi !

Strony

Skomentuj