Fala pożarów, trawi Włochy, Grecję i Turcję. Turyści są ewakuowani!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ostatnie tygodnie były niezwykłe jeśli chodzi o liczbę pożarów jakie wybuchły w Europie. Mieszkańcy Grecji, Turcji oraz Włoch, są zmuszeni uciekać przed ogniem, a służby strażackie, toczą nierówną walkę z żywiołem.

Setki turystów i mieszkańców zostało ewakuowanych z powodu szalejących pożarów we Włoszech. Według straży pożarnej, w niedzielę ponad 400 osób uciekło ze swoich domów, hoteli i kempingów na wybrzeżu Adriatyku. Na portalach społecznościowych pojawiły się filmy pokazujące, jak płomienie zbliżają się do kawiarni, a gęste kłęby dymu rozchodzą się po ulicach.

 

Podobne sceny obserwowali mieszkańcy greckiej wyspy Evia. Szalejące pożary, zmusiły władze do ewakuacji ponad 2000. Lokalne władze poinformowały, że nie wysłano wystarczającej pomocy w walce z pożarami, a część wyspy została już zniszczona. Grecja doświadcza najgorszej fali upałów od 30 lat, z temperaturami sięgającymi 45 stopni Celsjusza.

 

Podczas pożarów w Turcji, zginęło co najmniej osiem osób na południowym i zachodnim wybrzeżu kraju. Tysiące ludzi zostało ewakuowanych, w tym turyści z nadmorskich kurortów, którzy byli transportowani łodziami. Według Europejskiego Systemu Informacji o Pożarach Lasów, w tym roku w Turcji spłonęło prawie 160 000 hektarów lasów. Jest to czterokrotnie więcej niż średnia w latach 2008-2020.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika mentor

 Ciężko gdzieś wkleić  bo nie

 Ciężko gdzieś wkleić  bo nie ma walczących z covidem A ja mam pytanko co się stało że nie ma wiadomości o marszu w Katowicach czyżby portalik stał się typowym ściekiem medialnym ,gdzie te hasła my nie my nie my nie sprzedamy się !!!gdzie DRAKUSIE  inni ponoć już po szczepieniach teraz to dopiero bedzie szpan bez masek niedzielski pozwoli .chodzić . No czekam na jakieś info może coś baca wie dlaczego portal ZNZ spier---się 

Portret użytkownika drako_tr

"gdzie DRAKUSIE  inni ponoć

"gdzie DRAKUSIE  inni ponoć już po szczepieniach" ...no jak to gdzie...drakusie i inni karczują właśnie miejsca, pod nowe cmentarze dla wyszczepionych głupków...chociaż osobiście uważam, że wszystkie martwe Szczepany powinni zostać skremowani....razem ze swoimi kagańcami.

 

Portret użytkownika baca

u nas znowu bandyci w

u nas znowu bandyci w milicyjnych mundurach zabili młodego Polaka, który był winny tylko tego że nad ranem chciał wejść do własnego domu i postukał żwirem po swoich własnych oknach żeby obudzić matkę, ale po co o tym pisać skoro w turcji, włoszech i u greków są bardziej hmmm... palące problemy?

dwudziestu turystów którzy uciekli z pola kempingowego bo się osrali ze strachu ma u matiza większa wage niż kolejny mord na niewinnym Polaku

 

Portret użytkownika maniek II

  https://www.fakt.pl

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/bartlomiej-s-zmarl-po-interwencji-policji-w-lubinie-oswiadczenie-szpitala/xd4nq2e

Powykręcali mu ręce, przydusili kolanem i wrzucili go jak świniaka, jak zwłoki – mówi bliski członek rodziny Bartka S. († 34 l.) z Lubina (Dolny Śląsk). Mężczyzna zmarł niedługo po brutalnej interwencji policji. I choć funkcjonariusze wystosowali oświadczenie, w którym twierdzą, że nastąpiło to 2 godziny po tym, jak zawieźli go do szpitala, placówka przedstawiła Faktowi zdecydowanie inną wersję. – Od lekarzy, którzy byli wtedy na dyżurze wiem, że mężczyzna przyjechał do nas martwy – mówi Mariusz Misiuna, członek zarządu Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Miało to miejsce rano 06.08.21 obok komisariatu na Traugutta w Lubinie. Chlopak niestety nie zyje. Konto autora filmu zostalo zablokowane. Prosze udostępniac im wiecej osob to zobaczy tym wieksze szanse na to, ze te osoby poniosą odpowiedzialnosc za to co zrobily.
Cokolwiek chłopak by zrobił, to nie zasłuzył na smierć. Czterech zomowców i nie dali rady obezwładnić. A dopoki sąd nie da wyroku, to jest sie tylko podejrzanym. Od karania jest sąd, a nie zomowcy -pisowskie gestapo.

Policja mówi że zmarł 2 godz po przywiezieniu do szpitala,a dyrektor mówi że został przywieziony już nieżywy.

Zauważcie moi drodzy, że zbyt dużo było przypadków gdzie podczas interwencji dochodziło do śmierci. A policja zawsze tak kombinowała, by wykazać że było inaczej....

https://www.bitchute.com/video/Wlli2Ydgk3PZ/

inne moderstwo - opis falszywy - klienta zastrzelono - sprawcy - bandyci millicyjni - NIE PONIESLI ZADNEJ KARY!!...

https://www.dailymotion.com/video/x21gxlh

...moze takowe pozary to tez maskowanie zabojstw i innego rodzaju porachunkow - "słuzbowych"...roznych kombinacji literowych....

Dariusz Ratajczak - zabojca z mosadu - Uri/Juri/ Brodski - znikoma szkodliwosc czynu - wyrok sadu - zabojca uniewinniony!...it

Portret użytkownika baca

no udusili chłopaka

no udusili chłopaka skurwysyny ale jest w końcu nadzieja bo kilkuset ludzi nie wzruszyło ramionami tylko poszło pomścić go - he he szuje z mętowni zabarykadowali się w swojej norze i tak włąśnie ma być że włądza się boi obywateli a nie obywatele władzy...

w końcu rodacy zaczęli sie wspierać nawzajem w biedzie zamiast świnie sobie podkłądać bo w końcu zrozumieli że tylko tak mamy szanse na przetrwanie Smile

 

Portret użytkownika Dzis jestem wypity

Co się tak uwziąłeś na matiza

Co się tak uwziąłeś na matiza? Wystarczy że na głównej stronie gdy widzisz obok tytułu że on jest autorem zwyczajnie nie klikniesz w link. Albo po prostu nie wejdziesz na znz. Zaoszczędzi ci to odrobinę zdrowia i siwych włosów. 
a tak na serio to na prawdę nie widzę powodu żeby autorów znz rugać o byle co. Media głównego ścieku robią dużo zamieszania a matiz wrac z kolegami je odkłamuje. Ogarnij się chłopaku bo nieco za dużo tych twoich zaczepek.

Skomentuj