Facebook zablokował konto prezydenta Wenezueli, który promował „cudowny” ziołowy lek na COVID-19

Kategorie: 

Nicolás Maduro - źródło: Kadr z Youtube/MultimedioVTV

Serwis społecznościowy Facebook zablokował oficjalne konto prezydenta Wenezueli. Nicolas Maduro w swoim najnowszym filmie ogłosił, że ziołowy lek może leczyć pacjentów z chorobą koronawirusową COVID-19. Post został uznany za dezinformację.

 

Prezydent Wenezueli promował za pośrednictwem Facebooka Carvativir – lek oparty na wyciągu z tymianku, który miał być „przełomem” w walce z koronawirusem. Film chwalący ziołowy specyfik został usunięty z platformy społecznościowej.

 

Rzecznik Facebooka powiadomił, że Nicolas Maduro dostał 30-dniowego bana za sianie szkodliwej dezinformacji, ponieważ zgodnie z wytycznymi WHO „obecnie nie ma leku, który wyleczyłby wirusa”. Wpis o podobnym charakterze, który pojawił się w marcu na Twitterze i nawiązywał do innego leku, również został usunięty.

Największe na świecie platformy społecznościowe zazwyczaj szybko usuwają „niedozwolone treści”, dotyczące COVID-19, zanim zostaną rozpowszechnione. Przykładowo w 2020 roku, Facebook usunął film brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro, w którym twierdził, że hydroksychlorochina jest wysoce skuteczna w walce z koronawirusem. Serwis usunął również wpis Donalda Trumpa, który napisał, że COVID-19 jest „mniej śmiertelny” niż grypa.

 

W lutym 2021 roku platforma społecznościowa Facebook zapowiedziała rozszerzenie listy informacji, które zostaną uznane za niedozwolone i usunięte z serwisu. Teraz Facebook usuwa również wpisy stwierdzające, że COVID-19 powstał w laboratorium, a szczepionki nie są skuteczne w walce z chorobą.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rolnikx

who wie lepiej od ciebie czy

who wie lepiej od ciebie czy istnieje lek na cowit, jeśli who nie wyrazi zgody to substancja nie będzie lekiem nawet jeśli będzie leczyła,

srejsbuk natomiast jest ministerstwem prawdy i stoi na straży tego by prawdy nie poznało szersze grono.

Portret użytkownika Michal20

Prezydent mógł zapytać szefa

Prezydent mógł zapytać szefa bezpieki czy to przejdzie na pejs_zboku.

Takie materiały wstawia się na bitChute, rumble, albo na rosyjskim serwisie społecznościowym vk. Zięba tam nadaje swoje treści i go nikt nie cenzuruje.

P.s. ban na 30 dni a potem co jeśli nie przestnie? Wykończą go tak jak Johna Magufuli prezydenta Tanzanii za publiczne wyśmianie testów PCR ? Kary Mulis wynalazca testów PCR też zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Odważył się publicznie wyśmiać Anthonego Fauci za pomysł wykrywania kowida testem PCR.

* Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, co ją głoszą.

* Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell

Portret użytkownika inzynier magister

ta plandemia to jest znacznie

ta plandemia to jest znacznie większa afera niż wysadzenie wież WTC ! tu już zamordowali setki tysięcy ludzi poprzez specjalnie i z premedytacją rozwalone służby zdrowia w wielu państwach ! w Polsce PiS całkiem się rozwalił i okazał się obsadzony agenturą NWO !!! że teżludzie dali się nabrać na taką wielką akcję szczepienia szczepionkami hitlerowskimi ?!

SZCZEPIONKOWE ZNAMIĘ BESTII TO PRAWDA ! SZATAŃSKIE ELITY UFO NWO CHCĄ NAS ZHYBRYDYZOWAĆ !!!

https://www.bitchute.com/video/kYmwXKkZe3pc/

do tego nikt nie wie ilu ludzi zamordowali szczepionkami hitlerowskimi bo ukrywająprawdziwe dane !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Quark

Wspólczesne dzienikarstwo

Wspólczesne dzienikarstwo mało już ma wspólnego z informowaniem społeczeństwa o tym co się dzieje na świecie a coraz więcej z "kształtowaniem opinii publicznej" , podobnie jak media społecznosciowe , które zamiast służyć ludziom do poza systemowej komunikacji powoli stają się miejscem informatycznej opresji uniemożliwiając swobodę wypowiedzi gdy ktoś pisze coś co się komuś z jakiegoś powodu nie podoba .. Wogóle to dziwię się ludziom dlaczego tak chętnie dzielą się w internecie "wszystkim co mają" zamiast chronić swą prywatność ? Ale cenzura owszem być powinna tyle , że ma ona dotyczyć wyłącznie treści szkodliwych (!) czyli : obrażania , pomawiania i kłamania . Bo nie może być tak , że ktoś obraża głowę państwa nazywając prezydenta "debilem" i nic się nie dzieje .. no ludzie ! Albo gdy ktoś proponuje metodę leczenia jakiegoś schorzenia to się mu "zamyka usta" - jeśli nawet plecie bzdury to trzeba to uargumentować , zdementować czy wyjaśnić . Nie ma chyba problemu by do tekstu prezentującego jakąś kontrowersyjną metodę leczenia automatycznie "dokleić" jakieś sprostowanie oczywiście napisane przez znawcę tematu czyli lekarza specjalistę a nie "górę cukru" .. aby każdy mógł rozeznać co jest dla niego dobre lub nie - na tym polega wolność - no chyba , że jest to już przedmiot reglamentacji ?! W takim razie otwieram jej punkt skupu ...

Portret użytkownika MożliweJest

"Bo nie może być tak , że

"Bo nie może być tak , że ktoś obraża głowę państwa nazywając prezydenta "debilem" i nic się nie dzieje .. no ludzie " owszem zgadzam się, ale czy w przypadku oczywiście teoretycznym. Żałóżmy że włodarz jest debilem, co powiedźmy  jest ewidentne, to co mielibyśmy wówczas o takim powiedzieć ? Czy udawać że jest wspaniały czy też odwrotnie, moglibyśmy też przemilczeć, którą opcje wybierzesz ? Ja 3.

Portret użytkownika Quark

Gdyby takowym był to w takim

Gdyby takowym był to w takim razie jakby to świadczyło o jego wyborcach .. kto go wybrał ? A jak wspomniałem w którymś z komentarzy , na tle wcześniejszych naszych prezydentów - Duda jest wręcz kilka poziomów wyżej - nie pije ( nie zatacza się na uroczystościach) , nie skacze po fotelach , nogi na powitanie nie podaje (tylko rękę jak człowiek) , języki zna , zachować się potrafi , nie wykłuca się o fotel w samolocie ... czyli nie kompromituje naszego kraju ! Za co więc ta obelga ?

Portret użytkownika Pilot

Instaurare omnia in Christo +

Instaurare omnia in Christo +++

 

"Доброе утро" - umyslowym menelom na legendarnym "ZnZ"-forumie Smile

Moj bezrozumny slaski przyjaciel ktory to przed laty miesiacami calymi koczowal w lanie pszenicy w Wylatowie wspolnie z innymi uzytecznymi idiotami z calej Polski na czele z bl. czarnowidzem Jackowskim oczekujac ladowania UFO czyli biesowskiego hologramu i teraz calymi dniami i nocami chodzi po domu w aluminiowym kapeluszu bo obok 5G-masztu mieszka utrzymuje z uporem slusznej sprawy, ze cudownym lekiem na grype zwana komunawirusem jest amantadyna ktorej to sprzedaz w Polsce jakoby prawe i sprawiedliwe ludzie blokuja ?

Poszedlem wiec w Berlinie do miejscowego Dr. Mengele po recepte prywatna i za 5 Euro kupilem mu w holenderskiej aptece wysylkowej "DocMorris" 100 tabletek "Amantadin Stada 100 mg". Pewnie jak mnie samego ten komunawirus dopadnie to bede te niebieskie piguly lykal niczym Neo jakis zamiast isc do umieralni zwanej szpitalem i dogorywac tam razem z Arabami, Murzynami i innymi Czeczenami bo jak gminna wiesc niesie w 80 % sa oni pacjentami szpitalnymi chorymi na komunowirusa w RFN pomimo ze Allach ich kocha i to bardzo a bialych idiotow absolutnie nie kocha calkiem slusznie zreszta, prawda li ?

.

Быдлошевский Л.З. - wielojezyczny prawoslawny publicysta bialoruski

Portret użytkownika Kwazar

Nie możesz.Nie wolno ci !

Nie możesz.Nie wolno ci ! Promować czegokolwiek, co może być lekarstwem na COVID ! Wolno ci a nawt należy owieczko, promować cud eliksiru szczepionek.Szczepionka to jak połknięcie mniamuśnego cukiereczka owieczko.Nie wiadomo czy cukiereczek jest aż tak dobry i czy działa bo zgony są od jego dobra ale MUSI tobie owieczko smakować, bo o to żeśmy już zadbali. Lekarstwa to NORMALNIE OWIECZKO to na PANDYMIĘ WIYLKĄ na COVIDA ZWIDA niema.A tu taki prezydent Wnenzueli jeden twierdzi, że jest lekarstwo....no hauhauhauhua Mało żeśmy się już postarali żeby nie było ? Mało ?!

Strony

Skomentuj