Facebook walczy z fake newsami i usuwa setki amerykańskich kont

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Facebook poinformował o zamknięciu setek amerykańskich stron i kont, które rozpowszechniały fałszywe informacje polityczne, łamiąc tym samym zasady serwisu.

W poście na blogu Facebook poinformował o usunięciu 559 stron i 251 amerykańskich kont. Firma nie przyznała wprost, że przyczyną czystki było publikowanie politycznych fake newsów. Ograniczono się jedynie do lakonicznego komunikatu o "konsekwentnym łamaniu zasad serwisu". 

 

Facebook zwrócił również uwagę na fakt, wiele stosowanych strategii, takich jak publikowanie informacji na wielu fałszywych kontach, generuje dodatkowy ruch i ma na celu sztuczne zwiększanie popularności strony. Firma odnotowała też, że zbliżające się wybory w Stanach Zjednoczonych wpływają na publikowanie treści politycznych, nierzadko przypominających prawdziwe debaty.

Wśród usuniętych stron miał znajdować się m.in. profil Right Wing News (Prawicowe Wiadomości), który według informacji New York Timesa, udostępniał fałszywe informacje związane z procesem Bretta Kavanaugh.

 

Facebook dodał, że intensywnie pracuje nad poprawą technologii, co pozwoli jeszcze szybciej wykrywać naruszenia. Serwis ma nadzieję, że wraz z poczynionymi postępami, ludzie zaczną zmieniać swoje strategie działania w obawie przed utratą konta.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika pl

Ten Artykuł tutaj to jest

Ten Artykuł tutaj to jest Fake News, a nie to co było usunięte na FB. Autor najwyraźniej nie ma pojęcia co się dzieję w USA. Usunięte strony należały do środowisk prawicowych, republikańskich, promujących tradycje, anti-CNN, anti-MSN etc oraz PRO D. J. Trump. Wiele z nich miało po kilka milionów obserwatorów i polubień. Usunięcie ich to lewacka cenzura lewackiego szpiegującego FB...akcja przeprowadzona mięsiąc przed wyborami do kongresu w USA. Ze względu na okoliczności prawdopodobnie najważniejszymi wyborami w historii Ameryki. 

Portret użytkownika еuklidеs

Wszyscy jak stado baranów

Wszyscy jak stado baranów zakładali konta na Facebooku, więc zostali potraktowani jak barany, bo są baranami. My musimy przestać utożsamiać się z baranami, bo świnie i psy wykorzystują to przeciwko nam. Musimy odciąć się od zwierzyńca, który jest całkowicie nielegalny.

Skomentuj