Facebook ujawnił plany stworzenia własnej kryptowaluty, konkurencyjnej dla Bitcoina

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Według najnowszych informacji, Facebook przygotowuje się do uruchomienia swojej własnej kryptowaluty GlobalCoin. Konkurencyjna dla Bitcoina waluta może zostać wprowadzona do użytku jeszcze w tym miesiącu.

W ostatnich miesiącach Facebook współpracował z firmami finansowymi i technologicznymi, aby wspólnie stworzyć kryptowalutę, która może zagrozić Bitcoinowi. Program GlobalCoin ma być skierowany w szczególności do krajów rozwijających się, w których tradycyjne waluty są mniej stabilne. 

 

GlobalCoin prawdopodobnie będzie należał do grona tzw. stabilnych kryptowalut i zostanie powiązany z dolarem amerykańskim. W założeniu twórców waluta ma pełnić rolę narzędzia płatniczego w popularnych aplikacjach do wysyłania wiadomości, takich jak WhatsApp czy Messenger. Użytkownicy będą mogli również kupować specjalne tokeny, a pracownicy Facebooka na własne życzenie mogą pobierać wynagrodzenie w nowej walucie.

Facebook podobno planuje pobieranie opłat w wysokości 10 milionów dolarów od każdej firmy, która zdecyduje się na uruchomienie własnego węzła dla sieci GlobalCoin. W zeszłym miesiącu informowano, że zainspirowana Bitcoinem kryptowaluta Facebooka zostanie wprowadzona w 2020 roku w kilkunastu krajach na całym świecie. Najwyraźniej doszło jednak do znacznego przyspieszenia planów, ponieważ najnowsze doniesienia wskazują, że GlobalCoin pojawi się jeszcze w czerwcu 2019.

 

BBC poinformowało, że założyciel i dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, spotkał się niedawno z prezesem Banku Anglii, Markiem Carneyem, aby przedyskutować ryzyko i regulacje związane z uruchomieniem własnej kryptowaluty. Zuckerberg rzekomo miał jasno wyrazić swoje intencje. Jego celem w dłuższej perspektywie jest uczynienie GlobalCoina najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Powszechnie uważa się, że Facebook zaczął baczniej spoglądać w stronę nowych możliwości finansowych od momentu zatrudnienia byłego prezesa PayPal, Davida Marcusa, w 2014 roku.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Facebook ujawnił plany

"Facebook ujawnił plany stworzenia własnej kryptowaluty, konkurencyjnej dla Bitcoina" Facebook.Najwięsze na świecie narzędzie do szpiegowania.Nich będzie, że organizacja społecznościowa szpiegowska chce mieć swoją krypto walutę.Proponuje nazwę C.I.A next Face The MANY of many many facebook. Troche brzmi ta nazwa waluty ale się przynajmniej w prawdzie zawiera. Albo CIAFTEM nazywa  się to do Bitcoina Smile Krócej ale nie mniej rzetelnie. 

Portret użytkownika euklides

Sukces Bitcoina (i paru

Sukces Bitcoina (i paru innych kryptowalut) wynika z tego, że jest zdecentralizowany i każdy może go kopać. Oczywiście część idotów da się zrobić na kasę przez Cukierberga, ale sukcesu tej walucie nie wróżę, zwłaszcza jeśli będzie tzw stablecoinem.

Portret użytkownika baca

cały dzień byłem na zewnątrz

cały dzień byłem na zewnątrz bo była piękna pogoda - i po powrocie zauważam że tylko ty debilu siedziałeś tu od rana i gadałeś do samego siebie... bo nie było jeszcze żadnych komentarzy... jutro rano będzie nadal fajna pogoda - rusz dupę która przykleiła ci sie do sedesu żeby o tym co robisz pogadać z psychologiem... a potem zdechnij bo to będzie dobry dzień również na zdychanie

 

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Portret użytkownika minoduesp

Każda waluta musi mieć realne

Każda waluta musi mieć realne pokrycie w towarze ,żeby być stabilną i pewną. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wrócić do starych dobrych czasów gdy pieniądz miał pokrycie w złocie lub srebrze i żadnych wirtualnych wynalazków nam NIE trzeba ! Po co to komu ? 

Portret użytkownika kapitan ameryka

Sprawa sie rypła,nie dla

Sprawa sie rypła,nie dla pieniedzy idzie sie do koryta ....troche tak ale sprawa ma drugie dno.Zbliża sie koniec,tylko uprzywilejowani dostana bilety i miejsce w podziemnych schronach .tak ludzie u władzy,dlatego tak zaciekle walcza wszyscy miedzy soba.Kazdy z was walczyl by jak wsciekly by wy i wasze rodziny w chwili katastrofy na ziemi byli bezpieczni.

+ Jesteś naszym bogiem  - Jesteś naszym idolem

(Ban - Cosiek)

Strony

Skomentuj