Facebook tymczasowo pozwolił nienawidzić Rosjan i Władimira Putina

Kategorie: 

Meta pozwoli użytkownikom Facebooka i Instagrama w niektórych państwach wzywać do przemocy wobec Rosjan, rosyjskich żołnierzy, prezydenta Władimira Putina i prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki w kontekście inwazji na Ukrainę. FaŹródło: Pixabay.com

Korporacja Meta - czyli aktualne ministerstwo prawdy w Internecie - pozwoli użytkownikom Facebooka i Instagrama w niektórych państwach wzywać do przemocy wobec Rosjan, rosyjskich żołnierzy, prezydenta Władimira Putina i prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki w kontekście inwazji na Ukrainę.

 

Facebook i Instagram „tymczasowo” dopuszczają wezwania do przemocy wobec Rosjan. W tym celu aktualizują zasady, aby umożliwić użytkownikom w określonych krajach wzywanie do przemocy wobec rosyjskich przywódców i żołnierzy. Właściciel Facebooka, firma Meta również tymczasowo zezwala na niektóre posty wzywające do śmierci prezydenta Rosji Władimira Putina lub prezydenta Białorusi Łukaszenki w krajach takich jak Rosja, Ukraina i Polska.

 

Rewelacje te pochodzą z wewnętrznych e-maili kierowanych do moderatorów treści. Według korespondencji, które agencja Reutersa widziała 10 marca, Meta pozwoli na wezwania do przemocy wobec Rosjan w kontekście wojny Rosji z Ukrainą. 

 

Można sobie tylko wyobrazić oburzenie jakie zapanowałoby, gdyby tymczasowo pozwolono na wezwania do przemocy wobec Żydów lub czarnoskórych. Jednak wojna zawsze wyzwala takie emocje, czego najlepszym przykładem była antyjapońska propaganda amerykańska w latach czterdziestych XX wieku.

 

Prześladowano również Japończyków mieszkających w USA, których nawet zgrupowano w obozach koncentracyjnych. Teraz mamy innego wroga, ale mechanizm jest ten sam. Lepiej byłoby jednak starać się łagodzić eskalację, a nie podsycać nienawiść, ale wojna ma swoje prawa. Swoją drogą to już oficjalne, że Facebook a raczej Meta, decyduje o czym wolno mówić, co jest zakazane wspominać, kogo pochwalić, kogo napiętnować. Mamy cyfrowego tyrana od którego uzależniły się setki milionów ludzi i nikt nic z tym nie robi.

 

Kto lubi może sobie legalnie hejtować Rosję i ruskich na platformach Zuckerberga.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Logos2022

Zgadza się. Po pierwsze

Zgadza się. Po pierwsze wykupują konkurencję by ją zniszczyc, GOOG tak zrobił z wieloma fajnymi projektami. Android to jest tragedia! Zwłaszcza pod względem ergonomii - zaprzeczenie wszystkim zasadom GUI obowiązującym wcześniej. To idiotyczny cofanie się ciągle przez BACK żeby zmienić jakiś parametr albo wybór w imię mitycznej stawianej na piedestale "prostoty" graniczącej z infantylizmem zmiast mieć wszystkie opcje, decyzje, ustawienia łatwo dostępne, jasno widoczne lub ukryte w zawsze wiadomych miejscach. To jest system najlepszy dla przygłupów, którzy są zbyt ograniczeni albo leniwi żeby nauczyć się w pełni funkcjonalnego interfejsu użytkownika. Celowy element ogłupiania społeczeństw.

Teraz Rosjanie będą mieli to https://www.indiatimes.com/technology/news/russia-ayya-t1-smartphone-running-custom-aurora-os-563869.html

Portret użytkownika Set

i po co ci była jakaś baba...

i po co ci była jakaś baba... Taki cymbał jesteś że dałeś się zwieść? To już nie te dziewczyny co były kiedyś, wrażliwe, nadające się na matkę i dobrą mądrą żonę z morałami.

To są w większości butne, malowane kukły o feministycznym podejściu.

Portret użytkownika tubylec

Ogólnoświatowa nagonka na

Ogólnoświatowa nagonka na Rosję daje do myślenia. Świat jest prawie w całości zgodny że Rosję trzeba potępić i obłożyć sankcjami .. zupełnie tak samo jak 2 lata temu był zgodny że należy nosić maseczki, wprowadzać lockdowny i szczepić się. Ten sam kaliber propagandy. I tu mi się zawsze alarm zapala, bo jak owce zaczynają znowu gdzieś pędzić masowo na oślep i beczeć na komendę to samo to znaczy że prawda jest po przeciwnej stronie. A teraz wychodzi motyw z tymi laboratoriami .. USA nawet nie zaprzeczyły, widocznie dowody są jednoznaczne. W sumie nawet mnie to nie dziwi. Tak samo jak chcieli wywołać wojnę cudzymi rękami to tak samo chcieliby się pobawić wirusami ale na nie swoim terenie .. i jak coś się stamtąd wydobędzie to w razie czego to nie my.

Portret użytkownika r.abin

A cóż w tym złego, że za

A cóż w tym złego, że za "mięso armatnie - nie płaci się złamanego centa? Wystarcy zrobić mu pianę z mózgu. Światełko się zapala, jak odcinają nam "kłamstwa" - drugiej strony. Ale Lemingi wierzą w radio i telewizję 

Portret użytkownika Maryjan_66

Putin ne uczestniczy w planie

Putin nie uczestniczy w planie tatrzyku pt "jeden wielki świat z jednym rządem". Owszem, zna głównych liderów tego planu, rozmawiał z nimi - ale sie niejako 'wyłamał'. Kierują nim teraz siły, o których jeszcze tu na znz nie widziałem by ktoś pisał, można powiedzieć że inspiruje go pewna kobieta. Aby walczyć skutecznie z wrogiem najpierw musisz go dokładnie zidentyfikować - i to zrobił Putin wchodząc w te towarzystwo. Teraz już z nimi rozmawia - tak jak z prezydentem Ukrainy - z tym, że tamci są jeszcze na niby swoim terenie, prezydent już je traci - więc albo sią podda albo wykończą go jego współtowarzysze na polecenie panów pociagających za sznurki ukraińskiej elyty. Zastanawialiście się dlaczego np sputnika nie chciano w UE? - A może tam były tylko witaminki albo sól fizjologiczna, a to mogło uśpić architektów nowego porządku na jakiś czas.

Portret użytkownika putin morderca

Putlel powinien zacząć się

Putlel powinien zacząć się oglądać za swoje plecy po już kilku jego "przyjaciół" chce mu w bić nóż w plecy i to się niewątpliwie zdaży bo ma więcej wrogów w samej rosji niż poza granicami a sam sputnik to nie szczepionak tylko sperma putina podrasowana flegmą miedwiedia czy jak mu tam 

Portret użytkownika Logos2022

https://www.pomponik.pl

https://www.pomponik.pl/plotki/news-jacek-kurski-dostaje-telefony-od-wscieklych-polakow-prezes-t,nId,5871417

"Oczywiście zrywamy współpracę z rosyjskimi telewizjami i producentami. Już nie będziemy nic od nich kupować" - zapowiedział natychmiast prezes, gdy tylko Rosjanie wtargnęli na teren Ukrainy i zaczęli bombardowania.

Okazuje się, że widzowie mają do niego żal, że zdjął jeden z ich ulubionych seriali. 

"Jak emocje opadną zaproponujemy rozwiązanie, które podkreśli nasze potępienie dla Putina, ale z drugiej strony zajmie się interesami widzów. Bardzo łatwo coś zdjąć, a potem otrzymywać tysiące telefonów od wściekłych Polaków, którzy mówią: "Ale o co wam chodzi?! Serial przecież dotyczy XIX wieku i nie ma nic wspólnego z Putinem" - mówi Kurski. 

"Stepowa miłość" cieszyła się milionową oglądalnością 

Dodał jednak, że gdy "emocje opadną", pochyli się raz jeszcze nad sprawą rosyjskich produkcji na antenie TVP. Jest więc szansa, że kiedyś "Stepowa miłość" wróci... 

"Jest duża część opinii rosyjskiej, która nie godzi się na rządy i dyktaturę Putina i która też jest Rosjanami. Nie możemy karać ludzi za szaleństwa Putina. Ale to jeszcze nie jest ta atmosfera. Za jakiś czas przedstawimy rozsądne stanowisko, by nie ukarać tych ludzi, którzy są niewinni" - podkreślił na koniec. 

Portret użytkownika chazarski kał

Bo cała ta "wojna" ze "złą"

Bo cała ta "wojna" ze "złą" Rosją to tylko kolejny punkt na liście do odfajkowania przez pejsate, chazarskie, pierdolone ścierwo. Od tej propagandy w mendiach to się już rzygać chce, powyłączałem wszystko w pizdu i czasem tylko tutaj zerkam. Człowiek od razu ciut zdrowszy. Co do chazarskich kurew usraelni... nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka - kwestia czasu. I mam nadzieję, że te cuchnące kałem jelity z mycką na fredzie ktoś wreszcie zacznie rozpierdalać w niedalekim czasie.

Strony

Skomentuj