Facebook stworzy bazę danych rozpoznającą twarze ponad miliarda użytkowników

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Facebook doskonali technologię rozpoznawania twarzy. Korporacja planuje dokonanie scalenia bazy danych zawierających informacje o twarzach ponad miliarda użytkowników serwisu. Według oficjalnych informacji baza posłuży do stworzenia funkcjonalności automatycznego rozpoznawania przyjaciół na zdjęciach publikowanych przez użytkowników.

 

Przedstawiciel Facebooka ds. prywatności, Erin Egan, powiedziała, że chodzi wyłącznie o uproszczenie funkcjonalności polegającej na tagowaniu, czyli oznaczaniu znajomych na zdjęciach. Podkreśliła, że w ustawieniach znajdzie się checkbox umożliwiający rezygnację z tej funkcjonalności. Deklaracja ta oznacza jednak, że można się spodziewać, że rozpoznawanie twarzy będzie włączone domyślnie dla każdego.

 

Podobną technologię posiada główny konkurent Facebooka, Google+. Tam jednak włączenie jej wymaga zgody użytkownika. Google zastopowało również produkcję aplikacji umożliwiających skanowanie twarzy, które mogłyby wejść na zupełnie nowy poziom po tym, gdy zostanie zaoferowany komercyjnie nowy produkt tej korporacji, specjalne smartfonowe okulary Google Glass.

 

Z powodu licznych ostatnio skandali związanych z amerykańskim rynkiem Internetu, Facebook od razu zaczął gorąco zapewniać, że funkcjonalność rozpoznawania twarzy nie zostanie nigdy użyta do innych celów niż te, do których została stworzona, więc jeśli ktoś chce się poczuć lepiej może wierzyć w deklaracje Facebooka. Świat wykreowany w filmie fantastycznym "Raport Mniejszości" jest bliżej niż nam się wydaje.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika R

Ja już powoli ograniczam

Ja już powoli ograniczam używanie internetu. Ograniczam się tylko do czytania pewnych książek i odbierania poczty. Ewntualnie czatu ICQ. Na żyda nie ma rady. Trzeba myśleć jak żyd żeby pokonać żyda w jego grze:)

Portret użytkownika R

Niech nas nie trują tym GMO

Niech nas nie trują tym GMO niech sami się nim odrzywiają. Do tego ci 2 licowi żydzi nie jedzom GMO tylko uprawiają eko żywnoś dla siebie a nas trują poctępęm za to że ich nie tolerujemy. Mają napisane w swoim piśmie. "Jeśli podniesiesz na kogoś rękę i go zabijesz oni zabiją ciebie". Czyli ich pobratymcy zabiją tego kto podniusł na tego rękę. Czyli wyznają zasadę oko za oko ząb za ząb. A nie lepiej samemu zacząć chodować żywność i walczyć z tą propagandą niż siedzieć na necie i pisać bzudury?

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika EON

Dobroć Boża wybrała was o

Dobroć Boża wybrała was o Polacy, jako Naród, bo i wy, jako Naród swoje prakorzenie macie od Abrahama, choć nie jesteście Żydami. Boże Serce skłania się teraz ku waszemu Narodowi. Wrogowie zaplanowali waszą bliską już eksterminację. Wszystko układają tak, aby wasz Naród w dość krótkim czasie, jak najszybciej zakończył swoje życie.
Słudzy masonerii czynią wszystko, aby rychło zakończyć wszystko już wkrótce na każdym poziomie życia i działania. Polska gospodarka jest już prawie całkowicie zdemontowana. Struktury masonów weszły do wnętrza Kościoła i to oni stawiają najwięcej przeszkód i oporów ludziom pobożnym i modlącym się. Wykonują oni w praktyce wszystko to, co ustalili jakiś czas temu w mistrzowskim planie zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Wytrzymajcie o dziatki do końca, który jest już tuż, tuż i zapewniam was, że nic nie uchodzi Mojej uwadze.
cIEKAWE

Portret użytkownika Zenek

1 . " Naród swoje prakorzenie

1 . " Naród swoje prakorzenie macie od Abrahama, choć nie jesteście Żydami."
 
-  POLACY NIE POCHODZĄ OD TEGO PODOFILSKIEGO ŚCIERWA.
 
 
2.  "Boże Serce" skłania się teraz ku waszemu Narodowi
 
- "SERCE BOŻE" JEST Z POLAKAMI - SŁOWIANAMI. RESZTA WRAZ Z ŻYDAMI I INNYMI SODOMITAMI MOŻE SPIERDALAĆ DO PIEKŁA GDZIE ICH FILOYAHWISTYCZNE MIEJSCE.
 
 
 

Portret użytkownika jesion

No to co że "rozpoznają"

No to co że "rozpoznają" twarze .. o co ten hałas ? Smile Niech sobie rozpoznają,mierza,liczą,iwigilują,śledza,podsłuchują itd.,itp. Smile To martwe simsy i tylko simsami mogą tak naprawde "zawładnąc" i tylko nimi sterować Smile To troche jak z "legend" o wampirach- wejdzie do Ciebie tylko wtedy gdy go zaprosisz... Smile  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Takitam

O to "ten hałas" że któregoś

O to "ten hałas" że któregoś dnia będziesz bardzo zdziwiony jak po wstukaniu w GOOGLE swojego imienia i nazwiska wyświetli Ci się Twoja facjata w różnych ujęciach. A jak jakiemuś "kolesiowi" przyjdzie do głowy wkleić Twoje zdjęcie do kompa - to na talerzu otrzyma Twoje imię, nazwisko, adres i numer butów. A konsekwencje tego będą zależne li tylko od intencji "kolesia" który Twe dane tą drogą uzyska. A narozrabiać może bardzo.

Portret użytkownika Jola

Ja przesylam Tobie plusa i

Ja przesylam Tobie plusa i ... cytat:"

"Kiedy człowiek stworzy coś, co jest podziwiane przez wszystkich, mówimy, że jest to cudowne, ale kiedy obserwujemy zmianę dnia w noc, Słońce, Księżyc, gwiazdy na niebie i zmieniające się pory roku na Ziemi, a także dojrzewające owoce, musimy sobie uświadomić, że jest to wynikiem pracy kogoś, kto posiada większą moc niż człowiek."

Facebook stal sie dla wielu czyms "cudownym" i wiele " prawdziwych cudow" stalo sie dla nich normalnoscia. Szkoda.

...Simsy i tyle Lol

Pozdrawiam.

Portret użytkownika jesion

"Zauważyłeś, że wszystko co

"Zauważyłeś, że wszystko co Indianin tworzy jest zamknięte w formie kręgu, ponieważ Siła Świata zawsze działa cyklicznie i wszystko dąży do bycia okrągłym...
Niebo jest okrągłe i słyszałem, że Ziemia jest okrągła jak piłka i wszystkie gwiazdy. Wiatr w swych najsilniejszych porywach wiruje. Ptaki budują gniazda w kształcie kręgów, bo ich religia jest jak nasza...
Nawet pory roku tworzą powtarzający się cykl zmian. Życie człowieka jest cyklem od dzieciństwa do dzieciństwa, i tak jest ze wszystkim czym porusza Siła Świata."
Czarny Łoś
1863-1950, Szaman Siuksów Oglala
SIMS geometryzuje swoje otoczenie Smile "udoskonala" Lol i nawet nie ma pojecia (i nie nie ma sensu tłumaczyć) jak działa przeciwko sobie-"energia kształtów":) "dodaje Ciebie do .. hmmm ulubionych ? ;))))))) 

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Portret użytkownika Jola

Cyt: „SIMS geometryzuje swoje

Cyt: „SIMS geometryzuje swoje otoczenie Smile "udoskonala" Lol i nawet nie ma pojecia (i nie nie ma sensu tłumaczyć) jak działa przeciwko sobie”

Dzisiaj ..." nasz dom jest pudełkiem, nasze auto,którym codziennie jeździmy do pracy i z powrotem jest pudełkiem na czterech kołach, siedzimy w naszych domach i patrzymy na pudełko, które zjada naszą duszę i tak powoli odchodzimy i lądujemy w finałowym pudełku"- to jest cytat z filmu „ The Box”. Jakże trafny. „ Energia kształtow” , zgeometryzowany świat ...simsów :/

„Zwierzę upolowane strzałą jest martwe w momencie trafienia, tylko jeszcze o tym nie wie"

Portret użytkownika Jola

:))) Dziekuje, wiec jeszcze

Lol
Dziekuje, wiec jeszcze jeden plus i ....cytat:)

„Rozmowy nigdy nie zaczynano od razu. Nikt pospiesznie nie zadawał pytań, bez względu na to jak były ważne, nikt nie zmuszał do odpowiedzi. Przerwa dająca czas myślom była uprzejmym sposobem rozpoczynania i prowadzenia rozmowy. Milczenie było znaczące i dawanie przestrzeni milczenia dla mówcy i jego własna chwila milczenia przed rozpoczęciem mowy były praktykowaniem prawdziwej uprzejmości i szacunku dla zasady, że „myśl przychodzi przed słowem „”

Stojący Niedźwiedź
Wódz Siuksów Oglala
(1868-1939)

Zycze Dobrej Nocy i ...wirujacych snow Lol

Portret użytkownika jesion

Dobrej nocy :) "Niech sen

Dobrej nocy Smile "Niech sen idzie przed Tobą" - (kimkolwiek jesteś Smile -ale pamietaj że "Niebezpieczeństwo w obcowaniu z duchami Indian polega na tym iż nigdy nie wiesz czy to jeszcze Ty bawisz się w nich czy to już One bawią się w Ciebie" Smile

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Strony

Skomentuj