Facebook stworzy 10 tys. miejsc pracy w UE na rzecz rozwoju metawersu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zarząd firmy ogłosił w niedzielę, że w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zatrudnić tysiące wysoko wykwalifikowanych inżynierów z Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Polski, Holandii i Irlandii. Pomogą spełnić marzenie Marka Zuckerberga o nowym Internecie, niekończącym się świecie 3D, w którym wszyscy komunikują się za pomocą zestawów słuchawkowych rzeczywistości wirtualnej.

„Europa jest niezwykle ważna dla Facebooka” – napisali w zeszłą niedzielę na blogu Nick Clegg, szef stosunków międzynarodowych oraz Javier Olivan, wiceprezes ds. głównych produktów. „Od tysięcy pracowników w UE po miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, Europa jest istotną częścią naszego sukcesu, podobnie jak Facebook do sukcesu europejskich firm i całej gospodarki”.

 

CEO Facebooka Mark Zuckerberg przedstawił swoją wizję „metawersum” w lipcu tego roku. Według niego przyszłość interakcji społecznych to trójwymiarowe środowisko cyfrowe, w którym komunikują się wirtualne awatary użytkowników. Firma zrobiła niedawno pierwszy krok w kierunku metaverse, aplikacji do współpracy, która umożliwia spotkania w wirtualnej rzeczywistości.

 

Wiele innych firm, w tym Microsoft, Roblox i Epic Games, również mocno inwestuje we własne wersje metaverse, pisze CNBC.

 

„Kiedy rozpoczynamy podróż w kierunku urzeczywistnienia metaverse, postrzegamy potrzebę wykwalifikowanych inżynierów jako jeden z głównych priorytetów Facebooka” – napisano. „W ramach procesu rekrutacji z niecierpliwością czekamy na współpracę z rządami w całej Unii Europejskiej, aby znaleźć odpowiednich ludzi i rynki, aby zacząć iść naprzód”.

 

Ostatnio sam Zuckerberg wraz z szefem działu VR Andrew Bosworthem robił zdjęcia w zestawach do wirtualnej rzeczywistości i zamieszczał je w sieciach społecznościowych. Celem ich postów była najprawdopodobniej reklama idei metawersu, który powinien stać się nowym Internetem.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Taka rzeczywistość też

Taka rzeczywistość też została już światu objawiona za pomocą filmu "Surogaci" , co z tego wynikło film pokazuje . Wszyscy chcą uciekać od rzeczywistości bo im się ona nie podoba ale sprawić by ta rzeczywistość nie skłaniała do ucieczki to już nie ma komu . A tu nie trzeba tworzyć "matrixowego" wirtualnego świata tylko urządzić ten prawdziwy według szlachetnych reguł - bo innej drogi nie ma . W przeciwnym razie marny będzie nasz koniec . Szukajcie a znajdziecie , kołaczcie a otworzą wam , proście a będzie wam dane , nadstawcie uszu a usłyszycie , otwórzcie oczy a zabaczycie ... prawda jest w zasięgu ręki .

Portret użytkownika Quark

W d... byłeś , g..... wiesz ,

W d... byłeś , g..... wiesz , w nogach spisz i tyle w temacie . Nie masz bladego pojęcia o czym piszę , bo nie jesteś w stanie dosięgnąć do mojego pułapu choćbyś nawet na drabinkę wszedł . Wszystko potrafisz tylko przeinaczyć , z ochydzić , przekręcić i zamącić kijem - kropka. Żerujesz na bardzo niskich instynktach , podbudowując się reakcją podatnych na to czytelników . Dlatego nie zamierzam cię już przekonywać - poprostu wydałem o tobie opinię .

Portret użytkownika BG-OG

ŚWIAT 3D TO JA MAM , JAK

ŚWIAT 3D TO JA MAM , JAK WSIADAM DO KOMUNIKACJI MIEJSKEJ JADĄC CODZIENNIE DO PRACY. I TO JEST RZECZYWISTOŚĆ. A JESTEM CIEKAW CZY MARK MA FUNDUSZ DLA LUDZI, KTÓRZY SIĘ UZALEŻNIĄ OD META 3D ( BO DLA NIEKTÓRYCH JUŻ DZIŚ TO NARKOTYK ) , I JAKIE BĘDĄ ZAPISY W REGULAMINIE W TEJ KWESTII . HEHE

P.S.
JESTEM CIEKAW JAKIE MA DOTACJE Z UE NA TEN PROJEKT.

Skomentuj