Facebook opracowuje nową technologię łączenia się z ludzkim mózgiem

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Na niedawnym spotkaniu Mike Schroepfer - dyrektor ds. Technologii Facebooka, mówił o postępach w rozwoju technologii interfejsów neuronowych.

 

Ostatecznym celem nie jest postrzeganie naszych myśli jako innej formy danych osobowych, ale umożliwienie ludziom kontrolowania oprogramowania za pomocą myśli, twierdzi Facebook.

 

Jednak, jak pokazuje nagranie audio ze spotkania, które wyciekło, Schroepfer przyznał, że zmuszanie ludzi do faktycznego korzystania z technologii może być trudne.

 

„Musimy odpowiedzialnie rozwijać tę technologię, aby zdobyć zaufanie i prawo do rozwoju. Konieczne jest, aby ludzie na całym świecie otrzymywali całą tę niesamowitą technologię bez obawy o swoją prywatność ”- powiedział Schroepfer.

 

Facebook od lat pracuje nad systemem czytania w mózgu. Firma ogłosiła plany opracowania zestawu słuchawkowego mózg - komputer w 2017 i 2019 roku.

 

Według wycieku ze spotkania wygląda na to, że Facebook poczynił pewne postępy w realizacji swojego celu, więc marzenie science fiction o wysyłaniu poleceń do komputera po prostu myśląc o tym, może wkrótce stać się rzeczywistością.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jakkolwiek pomysł mogący

Jakkolwiek pomysł mogący budzić pewne obawy warty jest głębszego zastanowienia. Kto oglądał "Star Trek-a" ten pamięta ,że komunikatory "Gwiezdnej Federacji" posiadały funkcję translacji dowolnego znanego języka wprost do mózgu tak ,że każdy go używający słyszał tekst rozmowy z "obcym" w swoim języku , co pozwalało swobodnie rozmawiać z każdym człowiekiem i nie tylko bez zawracania sobie głowy koniecznością uczenia się obcego języka. I jeśli ta technologia będzie podąrzać w tym kierunku to jestem "za".

Portret użytkownika ARTUR

Moc naszego umysłu jest

Moc naszego umysłu jest olbrzymia i niedościgniona przez AI więc należy jak najwięcej tych mózgów podłączyć do sieci i powiedzieć że to sztuczna inteligencja . Gdybyśmy się przestali bać wszystkiego co nam oferują to moglibyśmy poznać moc naszych umysłów , moglibyśmy kreować rzeczywistość powodując dobrobyt , moglibyśmy niszczyć to co jest złe i zagraża życiu , żylibyśmy światem przeszłym i przyszłym aby nie popełniać błędów . Zło żywi się strachem więc gdy czegoś się boimy to przestajemy myśleć a zło przejmuje naszą energię .

Portret użytkownika kam

Bardzo chciwi ludzie.

Bardzo chciwi ludzie.
A tak na marginesie kto potwierdzi, że nie istnieje technologia przesyłająca w eterze bezpośrednio do nas informacji, których świadomie nie odbieramy? Dzieje się to wszędzie, nawet tu przez obrzydliwy spam reklamowy. Media, reklama, kto wie czy nic więcej.

Skomentuj