Facebook od kilku lat pracuje nad urządzeniem do czytania w myślach

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jednym z kluczowych punktów wdrażanego obecnie "Wielkiego Resetu", będzie masowo wykorzystywana technologia kontroli myśli. Okazuje się, że giganci technologiczni, tacy jak Facebook, od lat pracują nad jej opanowaniem oraz implementacją do wszelkich celów.

Portale LifeSiteNews oraz BuzzFeed News dotarły do nagrania dźwiękowego spotkania,  w czasie którego dyrektor do spraw technologii Facebooka - Mike Schroepfer - wyjaśniał innym pracownikom tej firmy, w jaki sposób czujnik neuronowy, przekładałby myśli ludzi na polecenia komputerowe, takie jak chociażby pisanie na klawiaturze czy też trzymanie wirtualnego obiektu w grze wideo.

Co ciekawe  Schroepfer podkreślił, że kluczem do rozwoju Facebooka oraz jego najbardziej śmiałych projektów, jest zapewnienie użytkowników o najwyższych standardach dbałości o ich prywatność.

Powiedział:

Musimy budować odpowiedzialnie, aby zdobyć zaufanie i prawo do dalszego rozwoju. Konieczne jest, abyśmy zrobili to dobrze, aby ludzie na całym świecie mieli dostęp do wszystkich tych niesamowitych technologii… bez odczuwania ich wad.

Brzmi to dość dziwnie po ostatnich skandalach cenzorskich. Poza tym, trudno jest oczekiwać, że Facebook udostępniając taką technologię nie będzie chciał wykorzystywać myśli użytkowników do własnych komercyjnych celów.

Jeszcze trudniej uwierzyć w to, że owa technologia nie będzie narzędziem służb specjalnych oraz rządów, skoro jej użycie bardzo ułatwiłoby budowę skrajnie totalitarnej dystopii, jaka marzy się takim ludziom jak np. szef Światowego Forum Ekonomicznego w Davos - Klaus Schwab. On wprost mówi o używaniu interfejsów mózg-komputer, cyborgizacji społeczeństwa oraz całkowitej inwigilacji.

Facebook ma za sobą zakup start-up’u CTRL-Labs, który opracowywał specjalną opaskę na rękę, mogącą mierzyć aktywność neuronalną na podstawie fizycznych gestów i przekładać ją na sterowanie komputerowe.

Od 2019 roku gigant mediów społecznościowych pracuje ponadto nad interfejsem mózg-komputer, w którym do czytania myśli używany jest zestaw słuchawkowy zamiast opaski na rękę. 

Ów zestaw słuchawkowy opiera się na algorytmie zdolnym do dekodowania aktywności mózgu, aby natychmiast zamienić to, co mówi dana osoba, na tekst.

W jednym z postów specjaliści z Facebooka zachęcając do zgłębienia opracowywanej przez nich technologii napisali:

Wyobraź sobie świat, w którym cała wiedza, zabawa i użyteczność dzisiejszych smartfonów będą  natychmiast dostępne, całkowicie bez użycia rąk.

O technologiach rozwijanych przez Facebooka napisała gazeta „The Independent”.

Pozostaje więc uważnie śledzić postępy w tej dziedzinie i to nie tylko ze strony firmy należącej do Marka Zuckerberga. Wszystko wskazuje, że już wkrótce technologia ta stanie się tak oczywista, jak dziś wysyłanie sms-ów.

 

 

Źródła: 

https://www.lifesitenews.com/mobile/news/top-facebook-executive-reveals-details-of-new-brain-reading-device-in-leaked-audio

https://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/facebook-mind-reading-neural-sensor-b1774825.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Samanta

trzeba będzie zainwestować w

trzeba będzie zainwestować w zagłuszacze myśli...Kiedyś był taki film, nie znam tytułu. Były tam dzieci - klony chyba, które jakoś psychicznie atakowały ludzi. Ludzie próbowali zagluszać swoje myśli wyobrażeniem muru z cegieł. Film był czarno-biały. Może ktoś kojarzy....

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Leszek

Nie wiem po co takie

Nie wiem po co takie zbyteczne urządzenie,przecież ludzie przestali myśleć.Wystarczy wyjść na zewnątrz i poobserwować.Urządzenie się nie sprzeda,bo w dzisiejszych czasach totalnego odmóżdżenia jest potrzebne jak rybie ręcznik.

Strony

Skomentuj