Facebook ocenił nazwę francuskiego miasta Bitche jako nieprzyzwoitą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Strona francuskiego miasta Bitche na Facebooku, zamknięta pod koniec marca i ponownie uruchomiona we wtorek, została trafiona przez algorytm mediów społecznościowych, który uznał jego nazwę za obraźliwą.

 

W języku francuskim nazwa miasta zapisana jest jako Bitche. Algorytm sieci społecznościowej wyraźnie pomylił to z obraźliwym angielskim słowem „suka”.

 

W języku Szekspira oznacza to delikatnie mówiąc „sukę” lub „beztroską kobietę”.

 

„Facebook cenzuruje naszą stronę + Ville de Bitche +, ponieważ narusza zasady platformy” - napisał burmistrz Benot Kiefer.

 

Facebook - France przyznał się do błędu i nieprawidłowego odczytu danych przez oprogramowanie. Automatycznie blokuje obraźliwe słowa i wyrażenia.

 

Incydent wystawił na próbę nerwy burmistrza miasta, który wielokrotnie postulował do Facebooka, aby przywrócić stronę swojego miasta.

 

Podczas cenzury uruchomiono bardziej neutralne konto, City Hall 57230, z podaniem kodu pocztowego francuskiego miasta Bitche, które liczy około 5 tys. mieszkańców.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Wizard

To teraz niech wezmą na

To teraz niech wezmą na tapetę polskie miasteczko o nazwie KAŁUSZYN , które zwą "kał u szyn" , czyli GÓWNO PRZY TORACH. Swoją drogą, takich nazw są setki , jak nie tysiące, tak w Europie, jak i na świecie.

Skomentuj