Facebook może zostać zmuszony do usunięcia funkcji "lajkowania" wśród młodych użytkowników

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Facebook może niebawem zostać zmuszony do usunięcia opcji "lajkowania" ze swojej platformy. Takie rozwiązanie miałoby poprawić bezpieczeństwo dzieci w Internecie. 

The Guardian poinformował o nowym, 16-punktowym programie, przygotowanym przez brytyjskie ICO (Information Commissioner's Office). Plan zakłada między innymi wyłączenie przez serwis społecznościowy funkcji "lajkowania" dla młodych użytkowników. Inne zalecenia obejmują również ograniczenie gromadzenia danych osobowych i wdrażanie wyższych ustawień prywatności jako domyślnych. Ważnym założeniem jest też wyłączenie geolokalizacji, na podstawie której serwis mógł określać, w którym miejscu świata znajduje się dane urządzenie.

Celem wszystkich tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz ograniczenie czasu spędzanego przez osoby do 18 roku życia w mediach społecznościowych. Komisarz Elizabeth Denham z ICO nie ma wątpliwości, że Internet na stałe wpisał się w dzisiejszy krajobraz i powinien być używany przez dzieci, lecz konieczne jest wprowadzenie odpowiednich środków, które pozwolą je chronić.

Brytyjska organizacja NSPCC (National Society for the Prevention of Cruelty to Children), która prowadzi kampanię przeciwko złemu traktowaniu dzieci, zdecydowanie poparła nowe wytyczne, dodając, że "serwisy społecznościowe nie zdołały ustalić priorytetów w zakresie bezpieczeństwa dzieci, co w przeszłości wielokrotnie doprowadzało do tragicznych konsekwencji". Inne fundacje charytatywne również z zadowoleniem przyjęły zmiany. Konsultacje społeczne mają potrwać do końca maja, a ostateczna wersja projektu ma wejść w życie do 2020 roku.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Mam konto na Facebooku bo mam

Mam konto na Facebooku bo mam.Nauczony przykrym doświadczeniem banów za NIC Nie korzystam z Facebooka. Nie wypowiadam się, nie używam.Mam, bo czasami czytam tam coś.Inaczej mówiąc doświadczyłem tam fałszywych klimatów i miałkich tematów oraz banów pod dostatkiem bo śmiałem myśleć odrobinę inaczej Lol

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Skomentuj