Facebook i Twitter usuwają posty Donalda Trumpa dotyczące koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Facebook usunął film „z fałszywymi oświadczeniami” o koronawirusie ze strony prezydenta USA Donalda Trumpa. Poinformował o tym Deutsche Welle w odniesieniu do kanału telewizyjnego NBC News.

 

To fragment wywiadu Trumpa dla Fox News, w którym szef Białego Domu powiedział, że dzieci są „praktycznie odporne na COVID-19”. Według kanału Facebook po raz pierwszy usunął post Trumpa z powodu dezinformacji o nowym typie wirusa.

 

Nieco później okazało się, że Twitter tymczasowo zablokował konto kampanii wyborczej prezydenta USA Donalda Trumpa na tym portalu społecznościowym. Przedstawiciele korporacji (za Facebookiem) w środę 5 sierpnia tłumaczyli swoją decyzję tym, że jeden z zamieszczonych tam wpisów zawierał fałszywe informacje o nowym typie wirusa.

 

Jak wyjaśniła służba prasowa, „zasady Twittera dotyczące dezinformacji w związku z COVID-19 zostały naruszone”. Korporacja dodała, że wprowadzające w błąd informacje muszą zostać usunięte, aby posiadacze kont mogli ponownie mieć możliwość pisania w sieci mikroblogowania.

 

Po pewnym czasie warunek ten został spełniony i według CNN blokada została zniesiona. Biuro Trumpa odpowiedziało, że korporacje nie są arbitrem prawdy. Przedstawicielka siedziby Trumpa Courtney Parella z kolei zarzuciła korporacjom z Doliny Krzemowej stronniczość wobec szefa Białego Domu i wyraziła opinię, że „nie są one arbitrem prawdy”.

 

Podobnie jak w przypadku Facebooka, post był klipem wideo z wywiadu Trumpa z Fox News, w którym amerykański przywódca stwierdził, że dzieci są „praktycznie odporne na COVID-19”. NBC News wcześniej wyjaśniło, że firma założona przez Marka Zuckerberga po raz pierwszy usunęła stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych z powodu dezinformacji o nowym typie wirusa.

 

W połowie maja włoscy lekarze zbadali w szczególności przypadki nowego zespołu zapalnego u dzieci i zasugerowali jego związek z wirusem SARS-CoV-2. Wyniki badań zostały opublikowane w jednym z najstarszych i najbardziej szanowanych czasopism medycznych The Lancet.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika baca

tak jak myślałem od samego

tak jak myślałem od samego początku - ta wielka wojna dzielnego trampka z satanistami, deep statem, pedofilami, handlarzami dzieci to w praktyce pyskówka o wolność słowa na twiterach jakichś Smile

sorosz i spółka podpalili mu pod dupą kraj a ten o wolność słowa walczy...

sądzę że wygra a po zwycięstwie weźmie się za poważniejsze sprawy - za prawa autorskie, własnośc intelekturalną i system opieki zdrowotnej kurcząt na farmie...

 

Portret użytkownika kolo21

Czyli że co że Acta 3 i

Czyli że co że Acta 3 i kompletna cenzura wszystkiego? To za tym przemawiasz czy ironizujesz? Trump to stary czyściciel kamienic a oni są kompletnie wyrzuci z empati. Stary mason i członek czarnego bractwa na pewno chce naszego dobra Smile

kolo21

Portret użytkownika Gość

Gdy będą mówić pokój i

Gdy będą mówić pokój i bezpieczeństwo, tak szybko przyjdzie na nich zaglada. W imię bezpieczeństwa i spokoju wmawiają nam dziwne rzeczy i namawiają do dziwnych zachowań. Czyżby to był już ten czas ?

 __________________

 

Strony

Skomentuj