Facebook i Twitter na celowniku Komisji Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Komisja Europejska poinformowała, że Facebook i Twitter mogą spodziewać się sankcji, jeśli do końca roku ich regulaminy nie będą zgodne z europejskimi przepisami dotyczącymi praw konsumenta. Podstawowym zarzutem wobec platform internetowych jest niedostateczna troska o prywatność użytkowników.

Komisja Europejska ogłosiła, że pomimo iż siedem miesięcy temu poproszono Facebooka i Twittera o dostosowanie swoich warunków użytkowania do obowiązujacych unijnych przepisów, to w dalszym ciągu wszystkie problemy nie zostały rozwiązane. Komisja zarzuca firmom brak odpowiedzialności i niedostateczne informowanie użytkowników o przysługującym im prawom. 

Facebook broni się przed oskarżeniami, przekonując, że odpowiednie zmiany zostały już wprowadzone i regulamin jest już całkowicie przejrzysty dla wszystkich mieszkańców Europy. Inne zdanie ma jednak Vera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, która zapowiedziała, że Komisja nie będzie czekać w nieskończoność i w nabliższym czasie posypią się kary, jeśli progres nie będzie zauważalny.

Dla porównania Jourova podała przykład popularnego serwisu Airbnb, który wprowadził niezbędne zmiany w ciągu trzech miesięcy od momentu otrzymania unijnych dyrektyw. Zmiany w Airbnb obejmują informowanie o całkowitej cenie rezerwacji pokoju wraz z dodatkowymi i ukrytymi opłatami, dzięki czemu nie będzie już dochodziło do potencjalnego naciągania klientów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Chcecie mieć spokój od

Chcecie mieć spokój od wszelkiej poprawności wypowiedzi ? No to się wypowiadajcie na Sputniku ! i nawet soczyście Lol Jedynym cenzorem jesteś tam, Ty sam. ROFL I smieszno i straszno a nawet robi się PONURO !!! zarazem. jak się faszyzbuka porówna.

Skomentuj