Facebook i Google zablokuje dostęp do australijskich portali informacyjnych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Facebook ostrzegł w poniedziałek, że zablokuje użytkownikom i organizacjom informacyjnym w Australii udostępnianie lokalnych i międzynarodowych wiadomości w swojej sieci społecznościowej i na Instagramie. Decyzja wynika z  proponowanych zmian w kodeksie postępowania mających na celu ograniczenie wpływów Facebooka i Google.

 

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów, najwyższy organ ochrony konkurencji w kraju, przygotowuje projekt ustawy dla parlamentu, który wymagałby od obu firm negocjowania z wydawcami mediów i płacenia im za treści pojawiające się na ich stronach. Google zasugerował również, że być może będzie musiał odciąć swoje usługi w Australii w liście otwartym do użytkowników 17 sierpnia.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że rządowy projekt ustawy zapewni dużym firmom medialnym „specjalne traktowanie”, aby mogły stawiać nierozsądne żądania. Sytuacja w Australii, mimo że wciąż się rozwija, pokazuje, jak rządowe środki mające na celu zmniejszenie wpływu firm technologicznych tworzą cyfrowe ogrodzenia między krajami.

 

Nowe ustawodawstwo jest następstwem trwającego 18 miesięcy dochodzenia prowadzonego przez krajowy organ ochrony konkurencji. Zgodnie z oświadczeniem australijskiego ministra obrony Josha Frydenberga:

„Australia ustanawia prawa, które wspierają nasz interes narodowy. Nie reagujemy na przymus ani groźby, skądkolwiek pochodzą”.


Chociaż Google i Facebook oświadczyły, że byłyby skłonne zapłacić za wiadomości, wydaje się, że nie ma zgody co do prawdziwej wartości tych treści i odpowiedniego sposobu ustalenia uczciwej ceny. Obie firmy stwierdziły, że mają poważne problemy z częścią propozycji, która przewiduje, że jeśli wydawcy nie będą mogli uzgodnić ceny, zostanie to ustalone w drodze arbitrażu.


To nie pierwszy przypadek, gdy jakiś kraj zmusza gigantów internetu do płacenia za wiadomości. W 2014 roku Hiszpania przyjęła ustawę, która nakłada na wydawców obowiązek pobierania opłat od Google za nagłówki ich artykułów pojawiające się w Google News. Firma odpowiedziała, zamykając Google News w Hiszpanii i usuwając hiszpańskich wydawców z usługi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Daniel34

Normalnie szok czy wy siebie

Normalnie szok czy wy siebie czytacie bo takich bezmózgich  pajaców jak wy faktycznie jest coraz mniej ,gdzie nie spojrzeć waszymi gałami spisek nie było drukarza  pandemia nie ma pandemii Bóg nie ma Boga w kosmos nie latają itd . Przecież chcecie demokracji takiej prawdziwej  nie zakłamanej  i to jest właśnie TO ! jesteście w dupsko dymani bo ktoś mądrzejszy ma jaja nie wydmuszki i wie jak takich jak wy dymać . Później rzuci się wam ochłapy informacyjne , a wy biedne ludki myślicie że was oświeciło że inni muszą się przebudzić  a wy jesteście najmądrzejsi  znawcy wirusów  polityki  i ekonomii hahahaha ja pierdziele ale z was pustostany robicie właśnie to co oni chcą jesteście  pajacami na sznurku . Nie nie pobłażajcie  sobie ta wasza walka  to walka z waszym nabrzmiałym ego  taki Leon ,euklides drako,44  dla nich ten portal to odskocznia  od ich gównianego życia . No cóż jest demokracja jeden dyma drugiego  i o co wy macie pretensje . Gdyby odciąć  was od neta to dalej trwalibyście w nieświadomości że jesteście dymani a tak wiecie  że demokracja  to ostre dymanie takich właśnie jak wy . Normalni  ludzie żyją obok pracują  jeżdżą na wczasy płodzą dzieci zakładają rodziny  cieszą się chwilą mijają lata są szczęśliwi  a reszta ?Ma te swoje gówniane życie .

Portret użytkownika euklides

jesteście w dupsko dymani bo

jesteście w dupsko dymani bo ktoś mądrzejszy ma jaja nie wydmuszki i wie jak takich jak wy dymać

No więc mówię, że bandyci i terroryści trafią do pierdla, łącznie z tobą. Będziesz wtedy jeszcze bardziej zdziwiony.

Portret użytkownika inzynier magister

Trwa wojna duchowo

Trwa wojna duchowo cywilizacyjna !!! NWO chce zagłany cywilizacji ludzi normalnych po czym nastanie świat bez moralności i mordowanie chrześcijan i żydów - kolejny holokaust !!

Marzą mu się profanacje pomników, obrażanie symboli i zniesławianie ministrów? Skandaliczne słowa profesora z UW. 

„Chciałbym żyć w kraju, w którym młodzież może sobie obrażać symbole, profanować pomniki i zniesławiać ministrów. Dopóki nikogo nie biją, mogą dokazywać” – napisał na Twitterze prof. Michał Bilewicz.
Kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego oraz wykładowca z Wydziału Psychologii UW w swoim wpisie odniósł się do sprawy Michała Sz., który kilka dni temu został zwolniony z aresztu przez sąd. Przebywał tam w związku z zarzutami natury chuligańskiej motywowanej skrajnie lewicową ideologią. Michałowi Sz. zarzuca się zaatakowanie obrońcy życia z fundacji Pro Prawo do Życia oraz zniszczenie mienia organizacji. Sz. Na materiałach video widać wyraźnie działania aktywisty posługującego się pseudonimem „Margot” oraz niekiedy żeńskimi formami gramatycznymi, którego później w obronę wzięły lewicowo-liberalne media.Teraz do ich grona dołączył Michał Bilewicz, który na Twitterze napisał: „Nie rozumiem oburzonych zachowaniem Margot. Chciałbym żyć w kraju, w którym młodzież może sobie obrażać symbole, profanować pomniki i zniesławiać ministrów. Dopóki nikogo nie biją, mogą dokazywać. Wsadzanie dzieciaków do aresztu to skandal, niezależnie od poglądów czy orientacji”.Profesor Bilewicz nie rozumie oburzonych zachowaniem „Margot”, zaś opinia publiczna może mieć problem ze zrozumieniem o co chodzi profesorowi Bilewiczowi, gdyż Michał Sz. nie trafił do aresztu za obrażanie, profanowanie czy zniesławianie, a właśnie... bicie innego człowieka – o co został oskarżony.Nie zmienia to jednak faktu, że poparcie dla legalnego obrażania symboli, profanowania pomników i zniesławiania ministrów w ustach profesora jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych polskich uczelni wyższych to słowa skandaliczne i niedopuszczalne. W jakim żylibyśmy bowiem społeczeństwie, gdybyśmy mogli się nawzajem obrażać i znieważać siebie oraz ważne dla nas symbole? I czy w ogóle bylibyśmy wtedy jeszcze społeczeństwem? Odpowiedzi na to pytanie mógłby udzielić ktoś zawodowo zajmujący się społeczeństwami, czyli na przykład socjolog, jednak pytać o to profesora Michała Bilewicza trochę strach..."

smutne najpierw profanacje później pobicia ludzi o innych poglądach np. pobicie obrońców życia a co później co mordowanie katolików ? naszą jedyną obroną jest modlitwa różańcowa. wszyscy wiedzą że na polskich uczelniach wyższych mamy prawie wyłącznie taką kadrę "naukową" która tworzy parki jurajskie składające się z takich samych neandertalczyków we wszystkich większych ośrodkach w kraju masowo duracząc studentów. W Polsce nie ma nawet jednego normalnego Uniwersytetu nawet katolickiego którego nie dopadłaby ta zaraza. Gdyby ktoś chciał stworzyć od zera jakiś prywatny normalny Uniwersytet w Polsce nie znalazłby nawet 10 normalnych profesorów kadry. Lepiej zlikwidować te wszystkie uniwersytety niż utrzymywać dalej z publicznych pieniędzy te szkółki marksizmu i konformizmu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

Źródłem zła jest centralna

Źródłem zła jest centralna bankowość. Masy jednakże wielbią bożka centralnej bankowości, więc dopóki nie dostaną po dupie to nic się nie zmieni. Połowa społeczeństwa to krypto-zboczeńcy w najgorszym sensie. Pisowcy to najbardziej obłudni ludzie jacy chodzą po ziemi.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Ci którzy minusują albo są

Ci którzy minusują albo są trolami albo nie rozumieją co się naprawdę dzieje w Australii, tam pełną gębą wprowadza się reżim w stylu chińskim, po to był im ten "zamach" w Christchurch w Nowej Zelandii by mogli robić z ludźmi co chcą po zmianie prawa, tak Australia i Nowa Zelandia to " naczynia połączone" i w obydwu tych krajach w najbliższym czasie dojdzie do cenzury internetu w stylu chińskim. Takie przypomnienie dla wszystkich - kiedy odetną wam internet a ścierwomedialne szczekaczki będą zapewniały że wszystko jest OK, usuwajcie każdą kurwę systemową która się do was zbliży - TO JEST WOJNA!

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Niestety Leon ludzkość weszła

Niestety Leon ludzkość weszła głęboko w okres kłamstwa, odstępstwa i apostazji duchowej. Niestety niewinnych tego wejścia w ten okres jest mało. Gdy zaczęto kraść majątki państwowe powinniśmy stanowczo mówić "stop", gdy zaczęto nasze ideały degradować za pomocą sprośnej muzyki, teledysków, filmów czy nagłaśnianiu LGBT powinniśmy powiedzieć "dość". Kiedy zaczęto kłamać w mediach powinniśmy się od nich odwrócić a kiedy kościół i papiestwo zaczęło porzucać chrześcijaństwo na rzecz masoństwa powinniśmy to ukrucić. Zrobiliśmy za mało jako ludzkość. Teraz kiedy niszczą kontakty mniędzyludzkie i gospodarki poprzez wprowadzenie fałszywej  pandemi powinniśmy zebrać się i wypierdzielić całe rządy. Niestety nie robimy tego więc jak odłączą nam internet zrobimy jeszcze mniej. Miliardy ludzi na całym świecie stały się bezradne wobec grupy oprawców, którzy zaczęli się nami bawić jak tresowanymi zwierzętami cyt. Załuż maseczkę, zachowaj dystans społeczny, umyj ręce itd. Im bardziej pozwolimy się im tresować tym będą mogli łatwiej przeprowadzić depopulację na różne sposoby np. Wojną, głodem, szczepionkami, prawdziwymi wirusami. Niestety zła wiadomość jest taka, że mało ludzi to rozumie i bardzo ciężko będzie to wojnę z oprawcami wygrać bynajmiej w początkowej fazie. W późniejszym czasie być może więcej ludzi otworzy oczy i rozjaśni swój umysł oby jednak nie było za późno. 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

albo teraz albo przyszłości

albo teraz albo przyszłości dla naszych dzieci nie będzie, te słowa powtarzam wśród znajomych, i wiesz co? te kundle merdają ogonkami i cieszą się że dobry "pancio" pozwolił im pracować. koniec człowieka myślącego już nadszedł, jak to mawiali nasi dziadowie - Pan Bóg za karę rozum im odebrał.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Pewnie, że nadszedł koniec

Pewnie, że nadszedł koniec człowieka myślącego gdyż media zrobiły nam papkę z mózgów. Opisywały np. złodzieji mnienia państwowego a potem okazywało się, że tych złodzieji nikt nie ściga i chodzą na wolności. Przyzwyczajali ludzi do pojęcia cyt. "tak musi być". Weźmy takiego ministra środowiska Szyszko. O zmarłych się źle nie mówi ale jak tu nie mówić źle o kreaturze która ukradła lasy wielkości 3 największych województw w Polsce a na to wszystko ta kreatura cięła państwową puszczę Białowiejską i państwowe lasy na Suwalszczyźnie? Wszyscy wiedzieli, że kornik drukarz to ściema ale mało kto kiwnął palcem. Dlaczego tak się działo? Bo tak musi być. Zresztą to tylko kropla w wodospadzie złodziejstwa i zakłamania. Niestety teraz rzucili się z rozmachem na złoto, srebro, miedź i metale ziem rzadkich. Co na to ludzie? Twierdzą, że tak musi być- nie zdając sobie sprawy, że to okradanie mnienia państwowego dla wygody kilku ludzi, którzy od nadmiaru pieniędzy poczuli boskość w sobie i myślą, że są Bogami. Im więcej im pozwalamy tym większe kagańce na pysk sobie zakładamy. Manipulacja i kreowanie wydarzeń pod publikę żeby zabrać naszą wolność stało się normalnością a ludzie tacy jak ja uciekają pod drzewo życia by chociaż przez chwilę od tego całego gówna odpocząć wiedząc, że całe te gówno jest sztucznie wykreowane na potrzeby globalnego zastraszania społeczeństw. Wmówili nam, że jesteśmy nikim, bezradni, że to rządy powinny za nas myśleć a my jak te barany przyjęliśmy rolę ofiar. Jesteśmy jak kundle ze szczęścia merdające ogonami gdyż Pan da żreć. 

https://youtu.be/8DONgrAq0s0

Portret użytkownika euklides

Państwo nie ma własnego

Państwo nie ma własnego majątku. Wszystko co ma ukradło! Państwo jest paserem majątków, a nie wytwórcą. Okocim, Żywiec, Ursus, Fadroma, Wedel, Wawel itd - to wszystko były przedwojenne prywatne firmy stworzone przez Polaków i ukradzione przez PRLowską bolszewię, następnie dorowadzone do niewydolności i sprzedane za grosze. Nie kto inny wprowadza zamordyzm jak państwo, nie kto inny dotuje LGBT jak państwo.

Państwo jest najgorszą insytucją jaką wytworzyła ludzkość. Iście diabelską. Wystarczy popatrzeć na owoce w postaci wojen, wynalazków, które są machinami zbrodni, narzędziami tortur i masowej zagłady.  Państwo skorumpowało prawa i zwyczaje. Państwo w swej historii nie wydało żadnego dobrego owocu.

Portret użytkownika S

LOL, czyli tak Google i FB

LOL, czyli tak Google i FB chciały ACTA, żeby "chronić autorów treści i zapewniać im pieniądze za umieszczanie ich tekstów na innych stronach". A jak Australia każe im w takim razie płacić to się obrażają, jak na lewaków przystało? Hahaha, to się nazywa strzał w kolano XD

Strony

Skomentuj