Facebook chce udostępniać internet za pomocą floty bezzałogowców

Kategorie: 

Facebook
W obecnych czasach drony mają coraz większe zastosowanie, zarówno w wojsku jak i w badaniach np. nad huraganami czy do obserwacji zwierząt. Bezzałogowce mogą również udostępniać internet nawet na całym świecie. Serwis społecznościowy Facebook prowadzi negocjacje w celu nabycia amerykańskiej firmy, specjalizującej się tworzeniu bezzałogowców zasilanych energią słoneczną.

 

Jak informuje TechCrunch, Facebook chce udostępniać internet dla 5 miliardów ludzi, którzy nie są jeszcze podłączeni do sieci. W tym celu, planuje się zakup firmy Titan Aerospace, która produkuje napędzane energią słoneczną bezzałogowce, posiadające możliwość przebywania niemal na orbicie okołoziemskiej przez 5 lat bez konieczności lądowania. Zakup firmy ma opiewać na sumę 60 milionów dolarów.

 

Na sam początek, Facebook rozpocznie budowę 11 tysięcy bezzałogowców "Solara 60" i udostępni internet najpierw w Afryce. Drony te mogą poruszać się na bardzo dużych wysokościach, przy czym są tańsze i bardziej uniwersalne od satelit. Posiadają wiele potencjalnych zastosowań, takich jak monitorowanie pogody czy obrazowanie Ziemi.

 

Projekt, noszący nazwę Internet.org, najwyraźniej konkuruje z innymi korporacjami. Przykładowo Google chce udostępnić internet na całym świecie za pomocą balonów w ramach projektu Loon. Również jak niedawno wspominaliśmy, projekt Outernet prowadzony przez Media Development Investment Fund (MDIF) zakłada wyniesienie na orbitę okołoziemską niewielkich ładunków, które udostępnią internet wszystkim mieszkańcom Ziemi.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Tolek

Sieć jest już utworzona.

Sieć jest już utworzona. Teraz trzeba ją powiększyc i objąć cały świat. Google chcą do tego celu użyć balonów stratosgeruyccznych po to, żeby internet był dostępny nad atlantykiem i innymi oceanami...bzdura. Totalna bzdura. To wszystko przykrywka. Kiedy już cały świat pokryje się siecią...to co sięstanie? Wkroczy dumny i bezwzględny chip RFiD i się zacznie czas totalnej inwigilacji. A, że będzie na bazie litu, to nic nie będzie stoało na przeszkodzie, żeby jednostce niebiezpiecznej taki chip zepsuć i pozwolić na wyciek...litu. Z czym tosię wiąże? Z owrzodszeniem wewnętrzym i zewnętrznym opisanym w przepowiedniach. Za chwilę nie będzie gdzie się schować, a wtesy zacznie sie chiopowanie. Ktoś powie, "ja nie dam się zachipować"...ustawa już jest od wakacji tamtego roku. Wy piliście drinki na wakacjach, a politycy przepchnęli kolejną ustawę zakładająca kajdany na naszą wolność. Mowa tu o...? Obowiązkowym szczepieniu, SANEPID ma większe uprawnienia niż służby wywiadowcze na wypadek...pandemii. No cóż, jak sieć się zamknie badejdzie czas na pandemię i chipowanie...pod przymusem.

Portret użytkownika Lord_Gregor

cyzxer5 - sprawa jest chyba

cyzxer5 - sprawa jest chyba jasna. To jak z rządem US. Walczą wszędzie w ramach wprowadzania demokracji (Centralnego Banku) i tak samo FB chce, żeby każdy miał dostęp do tego dobrodziejstwa jakim jest internet. A jakby ktoś nie mia kompa to mu FB laptopa zafunduje. Wszystko po to, żeby każdy był pod kontrolą, a nie w ramach szlachetności.

Portret użytkownika cyzxer5

I oczywiscie wszyscy beda

I oczywiscie wszyscy beda udostepniac neta calkiem bezplatnie. Sorryale cos mi tu smierdzi - nikt nigdy nie da nikomu nic za darmo a jesli daje oznacza to ze osoba obdarowana nie wie o tym ze zaplaci za darmowe cos wiecej niz jak by kupila to sobie sama.

Wszystkie moje komentarze reprezentuja MOJA opinie na dany temat do ktorej mam PELNE PRAWO.

Skomentuj