Facebook będzie w przyszłym roku dostarczać darmowy internet do Afryki

Kategorie: 

Źródło: EutelSat
Mark Zuckerberg od dawna zapowiadał, że będzie dostarczał internet w te regiony, w których go najbardziej brakuje. Wszystko to dotychczas pozostawało na etapie projektu aż do teraz. Facebook jest już bardzo blisko zrealizowania swojego celu.

 

Ten popularny na całym świecie serwis społecznościowy chce udostępniać internet przy współpracy z firmą EutelSat w ramach projektu Internet.org. Facebook będzie korzystać z nowego satelity AMOS-6, który jest obecnie w trakcie budowy ale planuje się go wysłać na orbitę okołoziemską już w przyszłym roku. Według Zuckerberga, wykorzystanie w tym celu satelity jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Zupełnie darmowy internet ma zatem pojawić się w Afryce. Będą mogli korzystać z niego również mieszkańcy odludnionych miejsc. Dla Zuckerberga jest do opłacalny biznes - im więcej ludzi będzie podłączonych do internetu, tym więcej będzie mogło korzystać np. z Facebooka czy Instagramu.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/facebook-bedzie-w-przyszlym-roku-dostarczac-darmowy-internet-afryki

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika apliktometr

Pytanie kogo tym razem

Pytanie kogo tym razem Facezbok będzie cenzurował? Wiemy, że faszystowski cenzor z Facezboka nienawidzi ludzi chcących zachować swoją tożsamość narodową i tradycję oraz prawdę historyczną. Prawda dla Facezboka się  nie liczy. Liczy się niesienie faszystwoskiej ideologii, która niszczy inne narody niż jedynie słuszne rządzące Facezbokiem.   

Skomentuj