Z fabryki chemicznej w Japonii wyciekły odpady z trującym cyjankiem sodu

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Kierowca pługa śnieżnego rozbił zbiornik odpadów w fabryce chemicznej w japońskim mieście Hanamaki. Wylane na ziemię odpady zawierały cyjanek sodu wystarczający do zabicia 125 tysięcy ludzi.

 

W japońskim mieście Hanamaki z zakładu chemicznego wyciekł trujący cyjanek sodu.  Według szacunków około 5 ton odpadów niebezpiecznych zawierających truciznę wniknęło w ziemię lub wsiąkło w śnieg. Według firmy, która jest właścicielem odpadów, wyciekł cyjanek sodu wystarczający do wytrucia średniego miasta. Można by tym zabić ponad 125 tysięcy osób.

 

Większość z zanieczyszczonego śniegu i udało się usunąć i substancja nie dostała się do gleby w takiej ilości, ale część z substancji chemicznych mogła dostać się do wód gruntowych lub rzeki, która płynie 100 metrów od zakładu.  Winowajcą tego incydentu został uznany kierowca pługu śnieżnego, który przez nieuwagę utrącił zawór na pojemniku z odpadami.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jacek

Cyjanki nie są aż nadto

Cyjanki nie są aż nadto trwałe, związki siarki i żelaza szybko je zneutralizują, a nadchodząca wiosna (opady) dodatkowo rozcięńczy. Toksykologia jonów cyjankowych nie jest aż nadto porażająca, fakt są grożne w formie cyjanowodoru, ale 60 czy 90 mg by nogi wyciągnąć to w porównaniu z innymi truciznami bardzo dużo.

Portret użytkownika nie no !

Kierowca pługa śnieżnego

Kierowca pługa śnieżnego rozwalił zbiornik z 5 tonami odpadów toksycznych ! ALE JAJA, gdzie ten zbiornik stał ? Niebawem usłyszymy wieści z Japonii:
Kierowca roweru, najechał niechcący na leżący pod liściem czerwony przycisk we wiosce TIUY HANG SUAIAM i wystrzelił 1000 głowic nuklearnych gdzie się tylko dało, nie jest źle bo mógł najechać też na pomarańczowy guzik i wystrzelić jeszcze 2000 i wybić ludzkość na całej planecie ! Nie najechał na pomarańczowy tylko dlatego, ze akurat skończył mu się łańcuch. Ufff. Ej sory ale jak gość pługiem może zabić 125 tysięcy osób to ja dziękuję gdyby takich kierowców było hmmmmmmm z 400 stu ??! Ehhhhhhhhh... Ludzie......

Portret użytkownika 777

tam to przynajmniej ujawniła

tam to przynajmniej ujawniła telewizja albo prasa a wiecie ile u nas bylo takich wycieków i nic się nie ujawnia w mediach bo media mają tych samych właścicieli co ci trujący polaków ludzie, to ci sami ! zresztą to reżim ! u nas reżim sól trującą do kiełbas pozwolił dawać bo te same rodziny co produkują mięso to i sprzedają sól śmiercionośna !

Portret użytkownika Zenek

U nas by "taki wyciek" szybko

U nas by "taki wyciek" szybko zagospodarowali w "żywności polecanej rodakom przez "świaaaaatowych fachofców" z peło". I jeszcze by się dziwili, że ludzie by psioczyli że niezdrowa. Czy, że "durne ruskie nie chcą jej importować z pocałowaniem reki". Wink

Portret użytkownika Kot_Wasyl

No to po prostu zajebiście. A

No to po prostu zajebiście. A swoją drogą, to kto tak idiotycznie zaprojektował te zbiorniki, że zawór był tak łatwy do utrącenia? Poza tym  czemu one stały 100 metrów od rzeki? A może jeszcze znalazłyby się jakieś inne pytania "bez odpowiedzi"?
Przez chwilę myślałem, że to zdzrayło się u nas, ale jednak nie. U nas jakby wydarzyło się coś podobnego, to by o tym pewnie nie mówili ani nie pisali...

Skomentuj