Ewakuacja pracowników elektrownii Fukushima

Kategorie: 

images.google.com

Jak podały agencje prasowe, woda chłodząca reaktor 2 ma 10 milionów razy większy poziom promieniowania niż zwykle. Wszyscy pracownicy z bloku 2 zostali pilnie ewakuowani.

 

Bardzo dużą ilość cząstek radioaktywnego jodu wykryto w wodzie używanej do chłodzenia reaktora numer dwa. Problemu tego typu spodziewano się raczej ze strony reaktora 3, wczoraj nawet Rząd japoński potwierdził, że osłona reaktora a może sam rdzeń reaktora nr 3 jest pęknięty.

 

Teraz okazuje się, że mamy kolejny problem tym razem z reaktorem nr 2. Z informacji dochodzących w tej chwili wynika, że zespoły interwencyjne zaczęły używać do chłodzenia reaktorów wody słodkiej zamiast słonej, która przyspiesza korozje elementów co w konsekwencji może powodować dodatkowe niebezpieczeństwo.

 

Rząd zwrócił się o wyjaśnienia do firmy TEPCO, która jest właścicielem zakładu. Już w tej chwili koncern energetyczny jest oskarżany o nieprawidłowe użytkowanie niektóryuch urządzeń w siłowni co mogło doprowadzić do znacznego napromieniowana pracowników.

 

TEPCO, podaje, że zmierzone wartości radiacji to 2,9 miliardów bekereli na jeden centymetr sześcienny wody z basenu turbiny w budynku reaktora nr 2. Poziom skażenia jest około 1000 razy większy niż ten wykryty w okolicy turbin reaktorów 1 i 3.

Poziom radioaktywności zawiera 2,9 miliarda bekereli jodu-134 oraz 2,3 miliona bekereli dla cezu-134 i cezu-137. TEPCO potwierdza, że 14 pracowników zostało napromieniowanych dawką conajmniej 100 milisieviertów. Agencja Kyodo podaje, że jest podejrzenie pęknięcia rdzenia reaktora nr 2.

 

To byłby już drugi hipotetycznie pęknięty rdzeń reaktora w tej siłowni. Ze względu na ogromny poziom radiacji nie jest narazie możliwe potwierdzenie zniszczeń reaktora nr i nr 3. Próby wykorzystania do tego zadania robotów nie powiodły się, gdyż roboty nie mogły sforsować gruzowisk na drodze do komory reaktora.

 

Interesujące jest również to, że wczoraj w mediach zaprzestano nagle informować o sytuacji radiacyjnej w Polsce, awaria też była zdecydowanie mniej obecna w mediach. Tego typu dziwna cisza, która jest dostrzegalna globalnie może świadczyć o tym, że sytuacja może być znacznie poważniejsza niż nam się do tej pory wydawało.

 

Należy również zadac podstawowe pytanie: Dlaczego nigdzie nie mówi się o poziomach skażenia atmosfery radioaktywnym plutonem? Czyżby funkcjonowała tu strategia, że jeśli czegoś nie ma w mediach to po prostu temat nie istnieje?

 

Japońska Agencja Atomowa potwierdziła, że poziom radioaktywnego jodu w oceanie jest przekroczony 1850 razy w stosunku do normy. Agencja nuklearna ONZ ostrzegła, że kryzys w Fukushima Daiichi jest tak poważny, że może trwać nawet kilka miesięcy.

 

Aktualizacja 17:02 - Według informacji podanych przez BBC pomiar radioaktywności z okolicy reaktora 2 został podany z błędem. Oznacza to, że prawdopodobnie poziom skażenia określany na 10 000 000 razy ponad normę jest błędny przynajmniej o jeden rząd wartości.

 

Link umożliwiający śledzenie poziomu radiacji w Japonii 

http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704396904576225961395484904.html?mod=europe_home#project%3DJRADIATIONMAP1103%26articleTabs%3Dinteractive

 

 

Źródło: http://www3.nhk.or.jp/daily/english/27_12.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika HellBoy

Pogoda nie jest tu

Pogoda nie jest tu wykładnikiem. W kwietniu 86 było słonecznie i pięknie. Dziwi mnie że próbują ratować te reaktory zamiast je zabezpieczyć i zalać betonem. Takie rozwiązanie zastosowano w Czarnobylu i jak widac pomogło. Media nie informują nas ponieważ tak naprawde nikt nic nie wie. Nigdzie nie znajdziecie wiarygodnej informacji o skarzeniu. Podobno na chwile obecną przy reaktorze pracują więźniowie info z USA. Pozdro

Portret użytkownika midgard

hej u mnie i famili od ok

heju mnie i famili od ok trzeciego dnia awarii kelp, do tego sok z aronii i rozmaryn witamina D dla dzieci ! człowiek chyba lepiej czuje się gdy "coś" robi niż tylko tak patrzeć i czekać aż nas zemdli pozdro ! 

Portret użytkownika zoi

Ja mieszkam na Mazurach i jak

Ja mieszkam na Mazurach i jak narazie niebo wydaje sie normalne. Dzisiaj nawet  świeci słońce,chmury chyba tez normalne. Ja osobiście nie mam żadnych leków, nie uszczelniam okien, ale powiem szczerze, że unikam wychodzenia z domu, jedynie do sklepu. No i oczywiście narazie nie spaceruję z dziećmi. Tylko samochodem do przedszkola i z powrotem. Może przesadzam, ale troche boję sie zwłaszcza o dzieci. Jutro będę u naszego lekarza z córeczkami to zapytam, czy powinnam kupić coś i ewentualnie co w razie zwiększonego promieniowania w Polsce. Mam jeszcze pytanie. Czy te wszystkie mapki  i wykresy jakie znalazłam sa wiarygodne. Chodzi oczywiście o poziom promieniowania w Polsce. Bo narazie niby nic nam nie grozi. http://www.gammavo.dotdenial.org/http://www.paa.gov.pl/mapy/moc_dawki.phphttp://www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/ 

Portret użytkownika Bananus

No dobra, chrzanić już media

No dobra, chrzanić już media i dezinformację - o tym wiemy, tak samo jak mniej więcej wiemy, co się dzieje - jeteśmy w czarnej d*. Wyjścia sa dwa - albo fartem unikniemy poważnego skażenia, albo jesteśmy świadkami i uczestnikami zagłady większości gatunku ludzkiego. W takiej sytuacji nie chce się już nawet pytać "co robić", ale jednak coś robić trzeba, więc zapytuję was - jak się obecnie zachowujecie? Czy jakkolwiek zmieniliście swój sposób postępowania na co dzień? Czy zażywacie jakieś środki (z jodem?)? Czy pozostajecie w domach? Czy uszczelniliście okna i drzwi? Ja pierwszy odpowiem na to pytanie - nie zrobiłem nic specjalnego. Tam, gdzie przebywam, o czym już wcześniej wspominałem, czyli na Islandii, nie można generalnie odczuć jakiejkolwiek troski o sytuację. Wszystko toczy się normalnie. Jest tylko jeden wyjątek - od przedwczoraj nad widocznym obszarem wiszą gęste, niskie chmury. Była też mgła. Pierwszy raz od wielu miesięcy widzę coś takiego, nie podejrzewam, że jest to nietypowe, może to zupełny przypadek, ale właśnie od 25 marca pogoda ze słoneczno-chmurkowej zmieniła się w całkowite i gęste zachmurzenie przez całą dobę:http://img198.imageshack.us/f/p2230597.jpg/Jak jest w Polsce? Czy zauważyliście jakieś zmiany na niebie?

Portret użytkownika ozyrys

Bananus właściwie nic nie

Bananus właściwie nic nie mozna wiecej dodac ,oprócz tego co zostało napisan eprzez admina i Ciebie-jestesmy po prostu w "d."trudno -najwyżej będziemy zmuszeni wczesniej zrzucic tę powłoke fizyczna -troche szkoda,że tak wcześnie ,ale własciwie wiedzielismy dlaczego wybieramy ten czas na nasze urodziny Smile

Portret użytkownika as

Nie jest dobrze - a bedzie

Nie jest dobrze - a bedzie jeszcze gorzej - reakcji nie da sie zatrzymac! Caly swiat dotknie skazenie a szczescie bedzie mial ten do ktorego dotrze mniejsze ale to i tak nic bo czlowiek jesc musi!Nastepne pokolenia jesli beda to juz mutanty. albo wyjdza pokrzywione i chore.Mowicie co chcecie ale jest wiele ludzi z rocznika 1986,1987 pokrzywionych, malutkich, niepelnosprawnych. Ale czy od promieniowania - moze od lugoli nie wiem.. Na swiecie jest ponad 1000 elektorwni i tysiace glowic bojowych atomowych, setki lodzi podwodnych z napedem atomowym etc. Nie chce straszyc wiec juz koncze te pisanine.

Portret użytkownika Bananus

Podoba mi się polityka

Podoba mi się polityka wolnego przepływu informacji stosowana przez autora strony (bo jak rozumiem admin = autor/współautor artykułów), to znaczy nie jest tajemnicą poliszynela istnienie innych portali o podobnej tematyce. Wielki plus za to, bo właśnie w obecnych czasach potrzebny jest nam szybki i pewny przepływ informacji!Poza tym uważam, że ta strategia jest z korzyścią nie tylko dla czytelników (różne punkty widzenia), ale też dla samego portalu, który skorzysta z zasady wzajemności - raz on podlinkuje innych, innym razem to oni podlinkują zmianynaziemi :)Pozdrawiam i kibicuję!B.

Skomentuj