Eutanazja chorych dzieci w Holandii i Belgii staje się faktem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wciskający się z wszystkich stron postęp na skutek zmasowanej propagandy medialnej jawi nam się jako coś dobrego. Jak jednak zinterpretować takie jaskółki postępu, które objawiają się ustawą zezwalająca na zabijanie dzieci, które urodziły się kalekami?

 

W starożytnej Sparcie dzieci chore, które nie rokowały, aby być dobrym obywatelem tego państwa po prostu zrzucano ze skał. Przez jakiś czas zwyczaj ten szokował Europejczyków, ale potem pojawił się Adolf Hitler i znowu powrócono do praktyk polegających na zabijaniu chorych i kalekich, jako niepotrzebnych zdrowemu społeczeństwu. Wszystko wskazuje na to, że nasza cywilizacja znowu powraca do takich barbarzyńskich praktyk.

 

Stowarzyszenie lekarzy holenderskich uprawniło swoich kolegów, aby zakańczać życie dzieci urodzonych kalekami. Ustawa, która wejdzie w życie w 2014 r., według szacunków będzie powodowała śmierć około 300 dzieci rocznie. Ta sama ustawa czeka na uchwalenie w Belgii gdzie oczekuje się po prostu poszerzenie obecnego prawa o eutanazji na dzieci.

 

Wszystkie dotychczasowe zasady leczenia chorych i niepełnosprawnych pod pozorem zapewnienia im godnego życia bez bólu, okazują się być pustymi słowami.  "Lekarze" ci nie będzie już zmuszeni do leczenia takich przypadków, a wręcz przeciwnie - będą je zabierać, nawet bez zgody osób bezpośrednio zainteresowanych, czyli na przykład rodziców. Dr Eduard Verhagen, rzekomo pediatra z miejscowości Groningen stwierdził tylko, że jest to błąd, aby mały człowiek cierpiał. Według niego ludzkim odruchem jest zabić takie dziecko, "bo śmierć dziecka ugasi nasz ból na jego widok ."

 

Przez wieki medycyna doczekała się pewnych uniwersalnych zasad takich jak primum non nocere, czyli przede wszystkim nie szkodzić.  Jednak dzisiaj jest już odwrotnie, a ci, którzy są chorzy i cierpią są ciężarem dla społeczeństwa i muszą zakończyć swoje życie, rzekomo dla jego "dobra". W rzeczywistości jednak mordowanie chorych to wyraz upadku cywilizacji, nawet jeśli pozornie wygląda to na przeciwdziałanie bankructwu słuzby zdrowia.

 

Trudno nie odnieść wrażenia, że to, co praktykowali niemieccy socjaliści w latach czterdziestych ubiegłego wieku było tylko preludium do zezwierzęcenia ludzkości. Gdy czyta się o takich pomysłach jak usankcjonowane zabijanie dzieci, aby nie cierpiało można odnieść wrażenie, że system, w którym żyjemy to nowa III Rzesza a dzieła Hitlera i ideologia nazistowska jest surowo zabroniona, bo rozsądny człowiek zauważyłby zbyt wiele podobieństw, jakie cechują systemy polityczne takie jak ten rzekomo barbarzyński czasy sprzed 70 lat i obecny postępowy socjalistyczny neo-nazizm, w którym już nawet nie trzeba specjalnych obozów zagłady, aby eksterminować niepotrzebną część ludzkości, wystarczą do tego szpitale...

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika piotr35

  Cały stek bredni. Zycie

 
Cały stek bredni.
Zycie niestety jest dużo bardziej skomplikowane.

Rocznie rodzi sie w Holandii okol 175 tys. dzieci, z których umiera "tylko" około 650. Połowa z nich to wcześniaki bez realnych szans na przeżycie, a reszta to noworodki z ciężkimi anomaliami np. płuc, serca, albo płuc.

Tę pierwsza grupę lekarze określają jako noworodki w stanie krytycznym, którzy realnie nie mają szans na przeżycie z powodu np. bezmózgowia lub "trisomii 18". Ich stan określa sie jako beznadziejny.
Druga grupa to najczęściej noworodki z wrodzonym lub nabytym uszkodzeniem mózgu. Dziecko nie cierpi i nie jest w fazie umierania. Jego stan określa sie jako bezcelowy.

W proponowanym zaleceniu lekarzy chodzi o noworodki o praktycznie zerowej długości życia, gdy ich dalsze leczenie jest uznane przez lekarzy jako bezcelowe. Jeśli odłączymy je od maszyn podtrzymujących życie, większość z nich umiera bardzo szybko. Niestety niewielka ich część pozostaje w agonii przez jakiś czas, kilka godzin, może nawet dni. Holenderscy lekarze chcą w tych przypadkach mieć możliwość podania leków rozluźniających mięśnie, które doprowadzą do śmierci w ciągu kilku minut, skracając cierpienie dziecka.

Nie chodzi o zabijanie tych noworodków, tylko o przyspieszenie procesu nieuchronnego umierania, gdy dziecko w jego trakcie wyraźnie cierpi. Taka decyzja będzie musiała być podejmowana przez niezależną komisje, do której lekarz będzie musiał sie zwrócić o zgodę na skrócenie cierpień noworodka.

Nie chciałbym być w sytuacji rodzica, który musi sie przyglądać, jak jego dziecko staje sie powolutku szare, zimne, usta nabierają koloru niebieskiego, a całe ciało walczy konwulsyjnie przez kilka długich godzin o tlen dla umierającego i tak nieuchronnie, z pomocą albo bez, noworodka.

Jeśli macie znajomych lekarzy to możecie sie popytać, ze takie praktyki spotyka sie codziennie w szpitalach na całym świecie, także w Polsce. Jeśli lekarz ma serce na właściwym miejscu, to wtedy pomaga w umieraniu, gdy poproszą go o to zrozpaczeni rodzice.
 
holenderski oryginal:

http://knmg.artsennet.nl/Nieuws/Nieuwsarchief/Nieuwsbericht-1/Duidelijke-criteria-voor-medische-beslissingen-rond-het-levenseinde-bij-pasgeborenen-met...

a po niemiecku:

http://www.aerzteblatt.de/nachrichten/54769
http://www.uni-muenster.de/NiederlandeNet/aktuelles/archiv/2013/juni/0612sterbehilfe.html

Holenderscy lekarze chcą tylko zalegalizowania postępowania, które jest stosowane w szpitalach na całym świecie, tyle tylko, ze cichcem.
Hipokryzją jest udawanie, ze problemu nie ma. Odwagą nazwanie go po imieniu i zaproponowanie legalnego rozwiązania, które i tak wszyscy praktycznie stosują.

Portret użytkownika BEN

A gdzie będzie granica

A gdzie będzie granica eutanazji ,kto zagwarantuje że nie będzie się manipulowało wydawaniem wyrokow śmierci.
Nastepny krok rodzice sa rozczarowani urodził im się chłopczyk jeszcze taki blądas 
Ciąża w póżnym wieku !
Ciąża u małolaty !
Teraz nie mam czasu na dziecko !
ITD...itd
NORMALNY...
Naturalnym w naturze jest odrzucenie chorego/kalekiego dziecka przez samicę i tak właśnie powinno to działać !!!
W naturze zwierze do lekarza nie pójdzie
Dziecko z wadami serca, płuc itd...  eutanazja !! bo chore ?
Osobiście mam mieszane uczucia w sprawie  eutanazji ale TY NORMALNY POSZEDŁEŚ PO BANDZIE MAM WRAŻENIE ŻE Z TWOJĄ PSYCHIKĄ COŚ NIE TAK EUTANAZJA! ! !
 

Portret użytkownika misia

EUTALIZACJA jestem matką

EUTALIZACJA
jestem matką dziecka z wadą genetyczną, jest to wada o średnim nasileniu; córka jest samodzielna i inteligentna. Cierpi najbardziej jej kręgosłup; wymaga to operacji co pół roku przez ok. 4-5 lat. Wydałam już kilkadziesiąt tys. zł. na jej leczenie, bo bezpłatne leczenie dzieci w naszym kraju to fikcja. Eutalizacja - to wymyślony przeze mnie termin, ktry powstał z połączenia 2 słów: eutanazja + utylizacja; bo jednostki słabsze stają się w nowoczesnej cywilizacji Śmieciami - tak traktuje się ludzi starszych (nieproduktywnych więc niepotrzebnych) i chore dzieci, które aby przywrócić do samodzielności i produktywności, wymagają pomocy i zaangażowania. Ja pytam - gdzie są nasze pieniądze, wypracowane przez ludzi produktywnych ??? Może by poddać eutalizacji tych rządzących leni, bo oni niczego nie produkują, a jeżeli już to coraz skuteczniejszy aparat ucisku. Kiedy ludzie WSATANĄ i powiedzą : dość tych kłamstw i wyzysku.......
Wszystko co robią zwykli ludzie służy w 90% klasie rządzącej.
 

Portret użytkownika Izzo

Czy Spartanie byli

Czy Spartanie byli socjalistami? Przecież zabijali nierokujące dobrze dzieci, więc chyba byli.
Czy Jahwe jest socjalistą? Przecież kazał kamienować nieposłuszne dzieci.
 
Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga. (18) Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka, (19) ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę, (20) ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra. (21) Żaden z potomków kapłana Aarona, mający jakąś skazę, nie będzie się zbliżał, aby złożyć spalaną ofiarę Panu. On ma skazę - nie będzie się zbliżał, aby ofiarować pokarm swego Boga.

Portret użytkownika mr81

Na biologii uczono mnie ze

Na biologii uczono mnie ze jest piec elementow, ktore odrozniaja organizmy zywe od martwych przedmiotow. Spozywanie, wydalanie, oddychanie, reagowanie na bodzce zewnetrzne i rozmnazanie. Pominmy ostatni punkt. Czy istoty, ktore odlaczaja od aparatury w Belgi i Holandi sa zywymi ludzmi? Czy nasz gatunek nie ma w swej nazwie Homo Sapiens? Czlowiek myslacy....

Strony

Skomentuj