Do Europy Wschodniej nadciąga wyjątkowo mroźna zima

Kategorie: 

Źróło: freeimages.com

Jak podaje rosyjski portal meteoinfo.ru tamtejsi meteorolodzy przewidują, że zima 2014 - 2015 będzie dużo chłodniejsza niż te, które przytrafiały się w naszej szerokości geograficznej w ostatnich dekadach.

 

Rosyjscy meteorolodzy twierdzą, że średnia temperatura zimą powinna się wahać na poziomie zbliżonym do wartości średnich klimatycznych, ale może się stać tak, że termometry pokażą tej zimy znacznie niższą temperaturę, niż wartości średnie przyjmowane za okres 30 lat 1961/90, a w tym czasie było wyjątkowo zimno.

 

Ponadto nadchodząca zima będzie się charakteryzowała stosunkowo częstym przeplataniem ciepłych i zimnych dni. Nad biegunem północnym znowu usadowi się antycyklon, który sprowadzi na Europę Wschodnią mroźne wiatry rozprzestrzeniające polarną aurę.

 

Podobne obawy mają synoptycy amerykańscy, którzy już teraz zadają sobie pytanie, czy nadejdą kolejne wiry polarne, które skuteczne zamroziły w zeszłym sezonie dużą część Ameryki Północnej. Jedno czego można być pewnym, to fakt, że obserwujemy znaczącą zmienność klimatu. Jakiekolwiek przewidywania długoterminowe są ożliwe tylko wtedy gdyby udawało się prawidłowo modelować procesy atmosferyczne, a to byłoby możliwe tylko wtedy, gdyby ziemska nauka je rozumiała, a to jest bardzo wątpliwe.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

wiecie co jest najbardziej

wiecie co jest najbardziej wkurwijące w zimowym okresie ? to że ludzie z biedy/pazerstwa/oszczędności zaczynają palić śmieciami w piecach - plastyki, opony stare i w ogóle wszystko co się spali i nie wybuchnie - powstaje z tego obrzydliwy rakotwórczy smród, a zaczyna się to czuć najbardziej wtedy kiedy robi się ciemno za oknami ! Kto ma psa i musi nim pospacerować wieczorem i mieszka w okolicy gdzie ludzie maja piece centralne i mieszkaja w domkach ten doskonale wie o czym piszę ! I wcale to nie jest wina tylko tych ludzi co to robią, to wina tych co upodlili i zniszczyli ten kraj z ludzmi.

Portret użytkownika Fila

To wcale nie wina ONYCH a

To wcale nie wina ONYCH a właśnie tych ludzi co tak postępują. Zniszczyła ich komuna ale to oni po to maja rozum aby myśleć. Typowa Polska mentalność - zaoszczędzić kosztem innych. Mi nie smierdzi, bo dym idzie troszkę dalej, więc w czym problem ?Niestety część z nich to margines społeczny, mieszkają w kamienicach komunalnych w centrach miast i maja jeszcze piece kaflowe, a służą im niedy tez do wypalania kabli.
Podobnie jest z samochodami - wycina się niesprawne katalizatory zamiast wymienić na nowe. Na przegladach w ogóle nie kontrolują spalin.
Wcale nie potrzeba psa aby wyczuć sród  bo wciska się też przez wentylację. Komuś kto pali papierosu pewnie to nie przeszkadza.

Portret użytkownika ariel

Kolego a powiedz ty mi czym

Kolego a powiedz ty mi czym mają palić zimą ludzie gdy zarabiają tyle,  że ani na porządny opał nie starczy ani na wymianę pieca.
Mam pomysł. Wprowadzić wreszcie tę ustawę a wręcz nakazać by kazdy miał tylko piece gazowe lub elektryczne. Kto będzie ogrzewał czym innym od razu porządna grzywna. Czy będzie lepiej?

Portret użytkownika bibi

"może się stać tak, że

"może się stać tak, że termometry pokażą tej zimy znacznie niższą temperaturę, niż wartości średnie przyjmowane za okres 30 lat 1961/90, a w tym czasie było wyjątkowo zimno"

Jakie były te średnie temperatury? Patrzyłem w Google i wszyscy się odwołują do tego, ale nikt nie napisze ile to było.

Strony

Skomentuj