Europol skonfiskował ogromny arsenał broni w Hiszpanii

Kategorie: 

Źródło: Europol

Hiszpańska policja we współpracy z europejską agencją Europol przechwyciła wielki skład broni w ramach wielkiej operacji "Portu". Zatrzymano również 5 osób, które prowadziły nielegalny handel bronią i prawdopodobnie wspierały działania islamskich terrorystów w Europie.

 

Potężny arsenał broni zawiera ponad 10 tysięcy sztuk karabinów szturmowych, karabiny maszynowe przeznaczone do obrony przeciwlotniczej, setki pocisków do moździerzy i granatów, pistolety, rewolwery oraz części przeznaczone do reaktywacji broni palnej. Akcja policyjna odbyła się w 12-13 stycznia bieżącego roku, o czym kilka dni temu powiadomiła agencja Europol.

Ustalono, że przestępcy najpierw zupełnie legalnie zakupywali broń palną, po czym sprzedawali ją po wyższej cenie na czarnym rynku. Po dokonaniu naprawy, każda sztuka broni natychmiast nadawała się do użytku. Rozmiary tego arsenału sugerują, że handlarze musieli mieć wielu klientów.

Po zamachu terrorystycznym na Muzeum Żydowskie w Brukseli w 2014 roku, policja rozpoczęła śledztwo w sprawie broni palnej, która została użyta przez napastnika. Trop doprowadził śledczych do Hiszpanii. Zakłada się, że islamscy terroryści są zaopatrywani w broń z tego typu magazynów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika musician

Przestępcy najpierw zupełnie.

Przestępcy najpierw zupełnie..... "legalnie" zakupywali broń palną, po czym sprzedawali ją po wyższej cenie na czarnym rynku. Żadnej informacji o kraju pochodzenie broni, o narodowości przestępców kupujących "legalnie" broń którą potem nieewidencjonowaną sprzedawali z zyskiem. 

Portret użytkownika masakra

ide o zakład że to nie jedyny

ide o zakład że to nie jedyny skład takiej broni w europie , ale będze masakra czy

nasi politycy są ślepi ? ludzie powinni być przygotowani, politycy mają schrony

i kasę do ucieczki a zwykły człowiek jak zwykle w dupie , jak my sami nic nie zorganizujemy

to nikt nam nie pomoże

Portret użytkownika hans

to legalny magazyn broni

to legalny magazyn broni zdezaktywowanej.  Naprawili 3 sztuki i sprzedali terrorystą i z tego powodu jest zamieszanie, a nie z powodu nielegalności broni.

no ale to typowy poziom rzetelności wiadomości na tym portalu niestety, a szkoda...

Portret użytkownika 44.

Tak w skrócie...

Tak w skrócie...

Gdybym był Królem Słowian to... zaproponowałbym taki układ premierowi Turcji: 

Spisujemy listy deratyzacyjne wszystkich - syjonów, masonów, komuchów, vatykańców, nazistowskich korposk.synów, satanistów itpodobnego parchatego ścierwa.

Przeprowadzamy w Europie szybką cichą likwidację parchatego ścierwa.

Odbudowujemy co potrzeba, robimy wspólne interesy i Nasze Narody żyją długo i szczęśliwie bez tych pier.olonych religijnych poróżnień i parchatych judaszy.

Portret użytkownika 4t3

I Hitlerowi się nie udało i

I Hitlerowi się nie udało i tobie nie uda. Kiedy mu się nie udało, to Doenitz musiał podpisać akt bezwarunkowej kapitulacji. Każdy kanclerz Niemiec go też podpisuje. To znaczy że Niemcy sa bez praw i niedługo Niemców wcale nie będzie.

Strony

Skomentuj