Europie centralnej grożą niebezpieczne zjawiska pogodowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnia fala upałów będzie miała swoje konsekwencje. Organizacja meteorologiczna ESTOFEX (European Storm Forecast Experiment), zespół europejskich meteorologów powołany w celu przewidywania poważnych burz, ogłosił najwyższy 3 poziom zagrożenia przed niebezpiecznymi burzami, które mogą występować z największą siłą na północy Niemiec.Trzeci poziom zagrożenia to ekstremalnie poważna (extremely severe ang.) burza charakteryzująca się ryzykiem gradobić o gradzinach większych niż 5 cm. W trakcie burzy może również wiać wiatr z prędkością w porywach nawet powyżej 120 km/h. Przy takiej pogodzie mogą również wystąpić liczne trąby powietrzne o sile F2 na skali Fujity, lub nawet silniejsze.

Źródło: estofex.org

Na dużo większym obszarze grożą nam burze poważne (severe). Ich zasięg oddziaływania według synoptyków ESTOFEX dosięgnie znacznie dalej i pomiary radarowe sugerują, że zagrożona burzami i gradobiciami jest też zachodnia Polska. Procesy konwekcyjne mogą być bardzo gwałtowne i również w tym przypadku burzom mogą towarzyszyć tornada.

Gradobicie w Dachwig w północnych Niemczech - 3 lipca 2015

 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Impuls

I tak do ciepłego klimatu

I tak do ciepłego klimatu brakuje nam dużej ilości dni upalnych i bardzo upalnych (tmax >= 42), oraz burz.
Uwarzam że klimat stoi w miejscu - dalej jest mizernie latem, bo oprócz paru dni takich jakich teraz mamy, to temperatura dobija tylko do 14-18 st. w wielu przypadkach...
A powinno być tak że przez całe lato temperatura minimalna nocna nie spada poniżej 16, a maksymalna dzienna poniżej 23-26.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika Prawdziwy Patriota

No właśnie tutaj jużsam sobie

No właśnie tutaj jużsam sobie strzeliłeś butem w ryj dlaczego ? 
Bo nie ma odpowiednich wyników ale już podałeś temperatury najwyższe w Polsce tak więc gdzie jest to twoje 40-ileś stopni ? masz na to jakieś potwierdzenie ? 
Poza ytm Polska leży w klimacie umiarkowanym i lata tutaj nie mają w ogóle prawa dochodzić wyżej niż 40 stopni. 
Widać tutaj wyraźnie twoje niedouczenie i jeszcze twierdzenie,że ja się nie znam ? weź lepiej zamknij się już i nie odzywaj się na takie tematy bo nie masz o nich pojęcia.

Ban na czas nieokreślony

Portret użytkownika krzych56

Jak Niemcy to centralna (

Jak Niemcy to centralna ( czytaj środkowa Europa ) to niektórym z geografią było bardzo nie podrodze.
Bardziej bym uwierzył, że centrlna ( środkowa ) Europa to tereny Polski, Czech, Słowacji. Można do tego zaliczyć Litwę, Łotwę i Estonią, wschodnią część Niemiec, zachodnią Ukrainę i Białoruś....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika tubylec

Wiecej przebywajcie na tzw.

Wiecej przebywajcie na tzw. świeżym powietrzu jak je gdzieś znajdziecie to się zaadaptujecie do pogody .. siedzenie całymi dniami przed kompem temu nie służy, tak samo jak długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach .. potem czy upał, czy deszcz czy mróz to zawsze jest źle bo się odcinacie i tym samym odzwyczajacie od naturalnych warunków zewnętrznych jakie są o danej porze roku.

Strony

Skomentuj