Europie centralnej grożą niebezpieczne zjawiska pogodowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnia fala upałów będzie miała swoje konsekwencje. Organizacja meteorologiczna ESTOFEX (European Storm Forecast Experiment), zespół europejskich meteorologów powołany w celu przewidywania poważnych burz, ogłosił najwyższy 3 poziom zagrożenia przed niebezpiecznymi burzami, które mogą występować z największą siłą na północy Niemiec.Trzeci poziom zagrożenia to ekstremalnie poważna (extremely severe ang.) burza charakteryzująca się ryzykiem gradobić o gradzinach większych niż 5 cm. W trakcie burzy może również wiać wiatr z prędkością w porywach nawet powyżej 120 km/h. Przy takiej pogodzie mogą również wystąpić liczne trąby powietrzne o sile F2 na skali Fujity, lub nawet silniejsze.

Źródło: estofex.org

Na dużo większym obszarze grożą nam burze poważne (severe). Ich zasięg oddziaływania według synoptyków ESTOFEX dosięgnie znacznie dalej i pomiary radarowe sugerują, że zagrożona burzami i gradobiciami jest też zachodnia Polska. Procesy konwekcyjne mogą być bardzo gwałtowne i również w tym przypadku burzom mogą towarzyszyć tornada.

Gradobicie w Dachwig w północnych Niemczech - 3 lipca 2015

 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Impuls

I tak do ciepłego klimatu

I tak do ciepłego klimatu brakuje nam dużej ilości dni upalnych i bardzo upalnych (tmax >= 42), oraz burz.
Uwarzam że klimat stoi w miejscu - dalej jest mizernie latem, bo oprócz paru dni takich jakich teraz mamy, to temperatura dobija tylko do 14-18 st. w wielu przypadkach...
A powinno być tak że przez całe lato temperatura minimalna nocna nie spada poniżej 16, a maksymalna dzienna poniżej 23-26.

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika Prawdziwy Patriota

No właśnie tutaj jużsam sobie

No właśnie tutaj jużsam sobie strzeliłeś butem w ryj dlaczego ? 
Bo nie ma odpowiednich wyników ale już podałeś temperatury najwyższe w Polsce tak więc gdzie jest to twoje 40-ileś stopni ? masz na to jakieś potwierdzenie ? 
Poza ytm Polska leży w klimacie umiarkowanym i lata tutaj nie mają w ogóle prawa dochodzić wyżej niż 40 stopni. 
Widać tutaj wyraźnie twoje niedouczenie i jeszcze twierdzenie,że ja się nie znam ? weź lepiej zamknij się już i nie odzywaj się na takie tematy bo nie masz o nich pojęcia.

Ban na czas nieokreślony

Portret użytkownika krzych56

Jak Niemcy to centralna (

Jak Niemcy to centralna ( czytaj środkowa Europa ) to niektórym z geografią było bardzo nie podrodze.
Bardziej bym uwierzył, że centrlna ( środkowa ) Europa to tereny Polski, Czech, Słowacji. Można do tego zaliczyć Litwę, Łotwę i Estonią, wschodnią część Niemiec, zachodnią Ukrainę i Białoruś....

Strony

Skomentuj