Europejski przemysł motoryzacyjny straci na Brexicie

Kategorie: 

Public Domain Mark 1.0

Wielka Brytania i Unia Europejska będą musiały się zmierzyć ze wspólnym rachunkiem sięgającym 50 miliardów funtów strat, jeśli Brexit zakończy się brakiem porozumienia handlowego.

 

Według aktualnych wyliczeń, według scenariusza, w którym Brytania wychodzi z UE bez podpisania z nią jakiejkolwiek umowy handlowej, będzie to równoznaczne ze stratą 31 miliardów funtów z eksportu dla Europy, a dla samego Zjednoczonego Królestwa – około 27 miliardów funtów.

„Widzimy, że najlepiej przygotowane firmy są gotowe przyjąć taki cios i podejmują kroki w postaci zabezpieczenia swoich łańcuchów dostaw, klientów i konkurentów. Niestety dostrzegamy również, że małe przedsiębiorstwa nie są w stanie podjąć pokrewnych kroków,” powiedział w jednym z raportów dotyczących najgorszego scenariusza Kumar Iyer, partner w firmie Olivier Wyman.

Zapowiada się na to, że największe straty poniesie europejski przemysł motoryzacyjny. Oczywiście tylko w scenariuszu, w którym zamiast nowej umowy handlowej relacje z UK powrócą do zasad ustalonych przez Światową Organizację Handlu.

W ubiegłym tygodniu Unia Europejska przedstawiła plan obustronnych rozmów dotyczących przyszłych relacji handlowych. Donald Tusk ostrzegł przy tym Brytyjczyków, że zajmowane przez nich obecnie stanowisko w tej sprawie doprowadzi do negatywnych konsekwencji ekonomicznych.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika euklides

Coś mi się zdaje, że na

Coś mi się zdaje, że na wszelakich "exitach" straci jedynie euro-burdel Spinellego. Normalni ludzie nie potrzebują UE żeby wymieniać się towarami. UE blokuje wymianę handlową i obraca kotka ogonkiem. Jakże typowe dla łgarzy pokroju Tuska.

Portret użytkownika p7

Nikt nie wspomina,że ich było

Nikt nie wspomina,że ich było stać na funkcjonowanie bez uni.Mieli swój przemysł i funt był bardzo wyskoko notowaną walutą o wysokiej stabilności.To pewnie oóglny zanik pamięciowy.Więc raczej wiedzą co robią ale co najważniejsze nawet monarchia liczy się z wolą ludu.Czy ktoś liczy się z Konstytucją czy Suwerenem w kraju którego nawet rzekomy prezydent nazywa polin zamiast Rzeczypospolita Polska!Pozdrawiam Polaków Rodaków

Skomentuj