Europejski profesor przedstawił w Parlamencie Europejskim badania na temat GMO

Kategorie: 

youtube.com

Profesor Gilles-Eric Seralini na Uniwersytecie w Caen w Normandii oraz członek Komitetu niezależnych badań na temat inżynierii genetycznej (CRIIGEN) analizował wpływ długotrwałego karmienia krów produktami modyfikowanymi genetycznie.

 

Przez pięć lat (1998-2002) obserwowano 70 krów na farmie w Niemczech. Do ich jedzenia dodawano do 40% zmodyfikowanej genetycznie kukurydzy (linia Bt176), podaje Euronews.

 

Zdaniem naukowca, u zwierząt, karmionych w ten sposób przez wiele lat, zdiagnozowano problemy z wymionami i nerkami. Zmodyfikowane rośliny wydzielają insektycydy (w tym przypadku wprowadzenie obcych genów), a substancje te są toksyczne dla organizmu, co w dłuższej perspektywie stwarza problemy zdrowotne.

Do takich wniosków doszedł  Seralini na podstawie swoich badań i od razu został zaatakowany przez przedstawicieli stowarzyszenia EuropaBio, korporację Monsanto, Bayer i tym podobne, choć nikt nie pochylił się nad jego raportem.

 

Przedstawiciele tych dużych firm nie chcą jednak upublicznić wyników swoich badań. Twierdzą też, że ustalenia profesora są nienaukowe. Oni przecież prowadzą doświadczenia z GMO od co najmniej dwudziestu lat. Tak więc, w świecie zachodnim, ten, który nie chce służyć na przykład interesom Monsanto, łatwo będzie okrzyknięty pseudonaukowcem bez podania żadnych konkretnych dowodów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pyton

nieznam sie na genetycznie

nieznam sie na genetycznie modfikowanych roslinach,ale napewno taki system pomaga w uprawie roslin chroniac je przed pasozytami,taka roslina pewnie jest tak toksyczna jak normalana salata tydzien wczesniej spryskana clorpirifos i mancozeb i pozniej zjedzona.czy modyfikowana czy pryskana to tak samao toksyczna.czyli napewno nie zdrowa a nauka i technologia tak idzie na przod ze z tym sie nikt nie liczy.bo w dzisiejszych czasach tylko sie licza zyski a nie czyjes zdrowie.A takie rosliny modifikowane jak robak niechce sprobowac to czyli dla nie go albo niesmaczne albo zabujcze .tak reszte dopowiedzcie sobie sami bo komisje i analizy zawsze beda nie po stronie konsumentow. 
P.S.
Przepraszam za nie zwiazlatos bo ma troche banke ale nieraz poruszaja mnie te artykuly

Portret użytkownika Takitam

W zasadzie większość roślin

W zasadzie większość roślin uprawnych jest już genetycznie modyfikowana. Nie ma już niemodyfikowanych pomidorów, ogórków, kukurydzy, zbóż, soi czy ryżu. Jedynym zbożem "odpornym" na modyfikację jest orkisz (prastara forma pszenicy). Tylko że teraz modyfikacja weszła w nową fazę, np. rośliny same wytwarzają w sobie środki ochrony roślin lub są trujące dla szkodników.

Portret użytkownika Lila

Nie mam zdania na temat

Nie mam zdania na temat szkodliwości czy nie szkodliwości GMO... ale słyszeliście może
 kiedyś o rodzinie du Pont? Znajomi Rothchildów, podobne kręgi. To całe GMO to ich pomysł - komu to szkodzi jeśli jedna firma na świecie ma monopol na całą żywność pochodzenia roślinnego w dobie wegetarianów? Bo jeśli GMO zostanie zaakceptowane to szybko wyprze naturalne owoce i ważywa. A potem? Znajdą się badania naukowe, wg których naturalne są mniej zdrowe od GMO i albo zadziała wolny rynek albo kupieni politycy  przeforsują zakaz produkcji nie-GMO. I w ten sposób będziemy uzależnieni od jednego dostawcy żywności (w końcu zwierzęta na ubój też będą tym karmione). I w tedy GMO może stać się masową bronią przeciwko ludności - tylko czy ktokolwiek będzie w tedy w stanie się sprzeciwić?

Portret użytkownika Nowa

Wojna juz trwa, radze robic

Wojna juz trwa, radze robic zapasy zywnosci puki jest jeszcze w sklepach i jest w miare tania. W tym roku rozchula sie wojna na calego
z zaskoczenia , kto jest madry ten robi zapasy. Do listopada jest jeszcze troche czasu...Pozdrawiam.

Portret użytkownika Nowa

Bedzio napisał: Dlatego w

Bedzio wrote:

Dlatego w przyszłości trzeba odłożyć trochę gotówki i założyć małe gospodarstwo rolne, przerzucić się na wegetarianizm ewentualnie mieć parę świnek i tyle.

 
Niestety tej przyszlosci nie zostalo Ci juz wiele...daremny wiec twoj trud, miliony ludzi nie zdazy umrzec od GMO Sad

Skomentuj