Europejski 11 WRZEŚNIA zbliża się wielkimi krokami?

Kategorie: 

pixabay.com

Zagrożenie terrorystyczne wzrasta. Niepokojące sygnały napływają z różnych regionów Starego Kontynentu. Rok 2016 zapowiada się bardzo nerwowo. Służby policyjne w wielu europejskich krajach są w stanie najwyższej gotowości. Doszło już do kilku zatrzymań potencjalnych zamachowców. Cała Europa jest na celowniku ISIS. Obławy na dżihadystów przeprowadzono w ostatnim czasie w Niemczech, Hiszpanii i Rosji. Sieć komórek terrorystycznych jest bardzo rozległa.

 

 

Unijna agencja Europol twierdzi, że niebezpieczeństwo wystąpienia ataków terrorystycznych w Europie jest największe od dekady. ISIS posiada wszelkie zdolności operacyjne i środki potrzebne do przeprowadzenia serii mniejszych zamachów terrorystycznych lub jednego, potężnego na wzór katastrofy z 11 września 2001 roku z Nowego Jorku. Ostrzeżenia Europolu są bardzo alarmujące. Nawet do 2 tysięcy europejskich dżihadystów ISIS, którzy wyjechali do Syrii i Iraku, mogło powrócić do Europy. Część byłych fighterów uciekła rozczarowana Kalifatem ISIS. Jednak jest też spora grupa pozostałych, którzy mogą planować akcje terrorystyczne. Nie jest też żadną tajemnicą, że ISIS wykorzystuje kryzys migracyjny i uchodźców po to, żeby przetransportować swoich bojowników do Europy. To nie wszystko - Europol podkreśla także, że wielu islamistów ISIS z Europy to ludzie ze zdiagnozowanymi problemami psychicznymi, zanim przyłączyli się oni do Kalifatu. Mogą to być nawet zaburzenia o podłożu psychopatycznym i socjopatycznym. Dlatego są oni bardzo niebezpieczni i zdolni do wszystkiego.

 

Doniesienia medialne o nieudanych atakach sugerują, że dosłownie wszystko może się zdarzyć. Od porwania i masakry w pociągu, do strzelaniny zakończonej detonacją pasów shahida w paryskim Disneylandzie czy na berlińskim Alexanderplatz. Atak przeprowadzony z wykorzystaniem broni masowego rażenia również jest możliwy. Służbom specjalnym nie udało się uchronić Francji przed dwoma brutalnymi zamachami w Paryżu w ciągu jednego roku. Ponadto policja nie potrafiła zapewnić bezpieczeństwa niemieckim kobietom w sylwestrowa noc. To jest zły prognostyk. Należy też wziąć pod uwagę, że Islamiści są wściekli na elity europejskie i szukają zemsty za bombardowania ich pozycji w Iraku i Syrii. Sytuacja jest bardzo poważna. Istnieje duże ryzyko, że najsławniejszy zamach terrorystyczny świata z 11 września 2001 roku może stracić swoją pozycję lidera w zestawieniu największych aktów terroru...

 

 

Cały felieton jest dostępny w poniższym linku:

http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/02/europejski-11-wrzesnia-zbliza-sie-wielkimi-krokami-00762443.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: batavus
Portret użytkownika batavus

Komentarze

Portret użytkownika OLI

GŁOSOWAŁEM NA KUKIZA ,

GŁOSOWAŁEM NA KUKIZA , MYŚLAŁEM ,ŻE MA JAJA , ŻE BEDZIE TO DRUGI PIUŁSUCKI , ŻE BEDZIE W SOJUSZU Z PISEM I WSPÓLNIE WYPROWADZĄ POLSKE Z BIEDY A ZDRAJCÓW POZAMYKAJĄ ./// A  ON JEST MĄCICIELEM SAM NIE WIE CO CHCE. LEWĄ  NOGĄ JEST W PO I PETRU A PRAWĄ NOGĄ CZASEM STANIE W PISIE - KOMBINUJE PODOBNIE JAK WAŁĘSA I PALIKOT./// POLACY POTRZEBUJĄ PRZYWÓDCE O WYMIARZE PIUŁSUCKIEGO BY POLSKĘ URATOWAĆ OD ZAGŁADY.////

Portret użytkownika efkljn

No widzę że kolejny

No widzę że kolejny oszołomiony PiSem, jak ja pragnę tego czasu kiedy wy mądrzy popierający tych namiestników światowego żydostwa w polskim rządzie zaczniecie spłacać długi swoich "dobroczyńców" szkoda gadać do niewolnika czego ja tu wogole czas tracę??!! hańba!! 

Portret użytkownika kolo21

Korea nie może mieć dobrej

Korea nie może mieć dobrej broni,tak jak Polska.Też mamy gumowe czołgi i Niemiecki zakaz jakiejkolwieg zbrojeniówki czy przemysłu.Dlaczego np Niemcy albo Francja ma broń atomową.A my nie.Kto mi zagwarantuje że USA nie walną głowic na nasz kraj? Byliśmy zdradzeni kilkakrotnie w histori.Też mieliśmy gwarancje niepodległości i bratniej zachodniej pomocy.Jeżeli Korea jest krajem niepodległym innym krajom,to może mieć co się jej podoba.I problem mają ci którzy muszą umieć się ewentualnie obronić przed atakiem.Ty masz kałacha a ja nie mogę? Ameryka na siłe szuka powodu do III wojny światowej.Prowokują kogo się da.Tak samo ruscy.Kierują te swoje rakiety na Warszawe w obwodzie kalingrackim.I to jest ok? A my nie możemy nawet gościć hamerykanów.To wielki i tłusty q..j im w te sowieckie ryje.

kolo21

Strony

Skomentuj