Europejska Agencja Kosmiczna planuje wydobywanie surowców z Księżyca

Kategorie: 

Źródło: ESA

Europejska Agencja Kosmiczna planuje rozpocząć wydobywanie zasobów na Księżycu do 2025 roku. Wydobycie obejmowałoby m. in. wodę oraz tlen. Firma ArianeGroup ma zająć się zbadaniem i przygotowaniem do wydobycia regolitu, znanego również jako Moon Rock.

ArianeGroup, wspólnie z Arianespace, współpracuje z dwoma innymi firmami, PTScientists i Space Applications Services, aby móc wykonać tę misję. PTScientists to niemiecki start-up, który ma za zadanie dostarczyć lądownik księżycowy. Tymczasem belgijska firma Space Applications Services odpowiada za urządzenia naziemne, komunikację i powiązane usługi serwisowe. ArianeGroup zapewnia się, że cała operacja – od startu do lądowania na Księżycu – będzie projektem całkowicie europejskim.

 

ESA uruchomiła także Grand Challenge, które zachęca prywatne firmy do inwestowania w technologię, która pomoże rozszerzyć obecność człowieka w kosmosie. 500 000 € lub około 567 000 $ zostanie przekazane na innowacje, które mogą pomóc misji agencji kosmicznej w eksploracji Księżyca, Marsa i oraz innych miejsc Układu Słonecznego.

Regolit składa się z mieszanki glinek, minerałów i związków chemicznych, z których można uzyskać cenne zasoby, takie jak tlen, woda oraz paliwo. Uważa się, że powierzchnia księżyca jest pokryta regolitem na głębokość co najmniej 3,5 metra.

 

ESA uważa, że ​​wydobywanie zasobów księżycowych jest koniecznym krokiem, który pomoże w tworzeniu stałej bazy księżycowej, a pewnego dnia ludzkiej kolonii. Zasoby te mogą również służyć rosnącej populacji ludzkiej, gdy naturalne surowce na Ziemi zaczną się wyczerpywać. ArianeGroup ogłosiło, że w tej misji firma będzie używać wyłącznie zrobotyzowanego sprzętu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Lee

Nie bądźcie naiwni, myślicie

Nie bądźcie naiwni, myślicie że GWIEZDNI BRACIA,  pozwolą na ingerencję w Ksiezyc, tak prymitywnym istotom jak istoty ludzkie, barbarzyński gatunek, który zniszczył TERRĘ - MATKĘ ZIEMIĘ, TEN PIĘKNY KLEJNOT. Tylko nie ludzie !

Strony

Skomentuj