Europejska Agencja Kosmiczna opublikowała „przerażające” dźwięki ziemskiego pola magnetycznego

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Naukowcy z Politechniki Duńskiej wzięli sygnały magnetyczne zarejestrowane przez satelity Swarm Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i przetworzyli je na dźwięk. Nagranie audio zostało opublikowane na oficjalnej stronie internetowej ESA.

 

Pole magnetyczne Ziemi jest polem generowanym przez prądy elektryczne w wyniku ruchu prądów konwekcyjnych mieszaniny stopionego żelaza i niklu w zewnętrznym jądrze Ziemi. Chroni planetę przed promieniowaniem kosmicznym i naładowanymi cząsteczkami emitowanymi przez Słońce.

Wystrzelone w 2013 roku trzy satelity Swarm ESA mierzą sygnały magnetyczne pochodzące z Ziemi. Odebrane dane zostały zamienione na dźwięk. Ścieżka dźwiękowa ma być odtwarzana przez głośniki na jednym z placów w Kopenhadze od 24 do 30 października 2022 roku.

„Może to zabrzmieć koszmarnie i przerażająco, ale dokładnie tak brzmi pole magnetyczne naszej planety, od którego zależy nasze życie. Dostaliśmy dostęp do nagłośnienia składającego się z ponad 30 wkopanych w ziemię głośników. Dostroiliśmy je tak, aby każdy głośnik reprezentował inne miejsce na Ziemi i pokazał, jak nasze pole magnetyczne zmieniało się w ciągu ostatnich 100 000 lat” – zauważyli naukowcy.

Zdaniem naukowców celem tego wydarzenia jest przypomnienie ludziom o znaczeniu ziemskiego pola magnetycznego, od którego zależy istnienie życia na Ziemi.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Kwiczą  jak szydzi  przy

Kwiczą  jak szydzi  przy ścianie   swojej  nie własnej , ale to już  znamy  bo historia  taj klasy ,obłudy i kłamstwa nie zna  granic  i większość  z was przyjeła to za prawdę , czyli, z ziemi egipskiej domu niewoli  a  „Prawda jest taka, że starożytny Egipt nigdy nie miał żadnych faraonów ani żadnych Izraelitów. Egipt nigdy nie był terenem ‚eksodusu’, a Palestyna nigdy nie była Ziemią Obiecaną”.

Wiadomu już skąd te dziwne dzwieki -  wiadomo , bo zawsze gdy ktokolwiek napisze prawdę  do zlatują  się z całego świata  dźwięki  i plucie na nią .

prawda jest jedna , dźwięków miliony 

 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Kwazar

„przerażające dźwięki

„przerażające dźwięki ziemskiego pola magnetycznego" Ja pierdolę i ręce w modlitwie skadam a WY róbta co chceta w obliczu  ..... Co przerażające ! Pamiętajcie tylko o jednym,że przerażające możecie mieć zaraz za końcem waszej dupy a WY, tylko za tym co wam dźwięki przerażające ? To przerażające może nadejść całkiem cicho i niepostrzeżenie i już zostanie do końca.

Portret użytkownika znawca

Tak nas słyszą obce

Tak nas słyszą obce cywilizacje, które są - co najwyżej na poziomie "skutecznego nasłuchu galaktycznego." A więc tak zaawansowana cywilizacja o wiele bardziej od naszej - prowadzi skuteczną obserwację najbliższej, galaktycznej odległości od swojej planety zamieszkania. Nie jest ona zdolna do podróży między-gwiezdnych ani do podróży galaktycznych, na poziomie hibernacji tkanki żywej (istoty humanoidalnej).

Tak więc, nie jest ona zdolna do eksploracji sfery kosmicznej na ogromne odległości, co nie oznacza, że - nie współpracuje ona z cywilizacją zdolną do przeprowadzania eksploracji kosmicznej (co nie oznacza, że - nie wykorzystuje ona swojej technologii, na rzecz współpracy z bardziej od niej zaawansowaną cywilizacją)

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Portret użytkownika Q.

Wybacz lecz nie rozumiem co

Wybacz lecz nie rozumiem co tak naprawdę chciałeś powiedzieć ?- choć starałem się, czytając Twój wpis kilkukroć. Poza tym nikt nas w ten sposób nie "usłyszy" gdyż pola magnetyczne planet nie mają zasięgu wykraczającego poza swój rodzimy układ gwiezdny nawet w przypadku największych planet. Jeśli ktokolwiek nasłuchuje "gwiazd" robi to zapewne w podobny do nas ziemian sposób. 

Próby zamiany pól siłowych na dźwięki słyszalne są tylko cyfrową sztuczką komputerową nie mającą żadnego zastosowania. Ludzie "cierpiący" na synestezję również doświadczają podobnych złudzeń - widząc zapachy, czując dźwięki czy słysząc kolory.

Portret użytkownika Nula Sziejak

"pola magnetyczne planet" i

"pola magnetyczne planet" i układ gwiezdny to tylko teorie sajens fikszyn, ale profesorze Q prosimy się tym nie przejmować grunt że to naukowcy ogłosili, i naukowo i teoretycznie potwierdzili, także panowie więcej pary w naukowe łby. Wtedy zwyciężymy wszelkie przejawy foliarstwa.

Portret użytkownika Szkarłatny

I znowu pasożyty z agencji ko

I znowu pasożyty z agencji ko(s)micznej przytulily kasę za nic, za wynurzenia jakiegoś upośledzonego "ałtysty". Jak widać oni nie są po to by był z nich jakiś pożytek dla ludzkości, w tych wszystkich instytucjach i agencjach są miejsca tylko dla pasożytów i ich rodzin, by mogli legalnie łupić gojów.

Portret użytkownika Endymion

W takiej instytucji koszt

W takiej instytucji koszt ekspoatacji ekspessu do kawy jest większy niż minimalna stawka za pracę kilku niewolników.. "by mogli legalnie łupić gojów", ale przecież pochyl się nad ich losem łaskawie, grubsze szydki przyciąły kilkakrotnie na zakupie tego ekspesu do kawy. Ciężka praca nie popłaca, a byle handelek lepszy niż szpadelek. Tak mówiono w latach 90', teraz tylko na układach polityczno biznesowych zrobisz pieniądze.. nie nie, to już też minęło, bo to był początek XXw. Rozwarswienie społeczne wzrosło do tego stopnia, że teraz każda ładna młoda na studiach, chce zostać prywatną sextretarką w przyszłości, bo jej wykształcenie pozwoli jej pracować w MCdonaldzie..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q.

Żydowska gawiedź 2000 lat

Żydowska gawiedź 2000 lat temu też wolała Barabasza niż Jezusa... Strach (podświadomy) przed mądrzejszymi jest przejawem niskiego poczucia własnej wartości - zabijając, kamienując czy paląc na stosie kogoś takiego (lub tylko kpiąc) - owi "zazdrośnicy" znów czują się bezpiecznie... "zagrożenie minęło". 

Ps. Ciekawostak dla wnikliwych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Barabasz

Portret użytkownika moon fake

Problem w tym że to jest

Problem w tym że to jest bzdura z tą indukcją od wewnątrz. Przewodność ogólna planety ma znaczenie ale sama planeta jest obracającym się induktorem/ kulistym wycinkiem przewodu i to pochodzące z zewnątrz przepływające przez nią prądy zwarciowe łączące w każdej skali wszystkie obiekty w kosmosie, powodują indukcję pola magnetycznego zależnego od prędkości, wielkości, rezystancji planety. Taka rezystancja w zupełności wystarcza dla relatywnie słąbego pola Ziemi względem pola zwykłego transformatora czy elektromagnesu. Gdyby na Marsa zrzucić lodowe asteroidy z Pasa Planetoid zamiast bomby jak to Elon wydumał, prościej i szybciej otrzyma się magnetosferę ze względu na poprawę ogólnej przewodności a przy okazji i atmosfera z hydrosferą się podratuje

Strony

Skomentuj