Europejscy przywódcy nie przyjadą na pogrzeb Gorbaczowa

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ani Berlin, ani Londyn, ani Paryż nie wyślą przedstawicieli swoich rządów do Moskwy na pogrzeb Michaiła Gorbaczowa. Kraje europejskie będą reprezentowane głównie przez ambasadorów i innych dyplomatów.

 

Ani jeden przywódca europejski nie weźmie udziału w pogrzebie byłego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa. Mimo szacunku dla „ojca głasnosti i pierestrojki" ani Berlin, ani Londyn, ani Paryż nie wyślą przedstawicieli swoich rządów na uroczystość, która odbędzie się w Moskwie w najbliższą sobotę 3 września 2022r.

 

Po tym, jak Moskwa rozpętała agresywną wojnę z Ukrainą, kraje europejskie nałożyły sankcje na Rosję, ruch lotniczy z Europy do Rosji został zawieszony, a obie strony zamknęły dla siebie przestrzeń powietrzną. Rosja nałożyła również ograniczenia na zachodnich polityków, umieszczając ich na czarnej liście. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz uzasadnił swoją decyzję o nieuczestniczeniu w imprezie brakiem zaproszenia, podczas gdy jego poprzedniczka Angela Merkel powołała się na kontuzję kolana.

 

Tak więc, aby reprezentować państwa europejskie, oddając ostatni hołd Gorbaczowowi, będą głównie zagraniczni ambasadorowie i dyplomaci. Chargés d'affaires ambasad w Moskwie z Niemiec i Austrii będzie obecny na pogrzebie byłego przywódcy Związku Radzieckiego, ponieważ ambasador Niemiec Geza Andreas von Geyr nie będzie mógł przybyć z powodu pozytywnego testu na koronawirusa, a Austriak ambasador bierze udział w konferencji dyplomatycznej w Wiedniu.

 

Pałac Elizejski ogłosił, że prezydenta Francji Emmanuela Macrona będzie reprezentować ambasador w Rosji Pierre Levy.

 

Według córki Gorbaczowa, Iriny, pogrzeb jej ojca odbędzie się w skromnej scenerii. Pożegnanie odbędzie się w Sali Kolumnowej, po czym Michaił Gorbaczow zostanie pochowany na Cmentarzu Nowodziewiczy.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika KittySlayer

Abstrahując od tego jaki był

Abstrahując od tego jaki był Gorbaczow, czy zdrajcą jak go widzą 
w dużej części Rosjanie czy zwykłym realistą zdającym sobie sprawę, że Imperium w takim kształcie jakim było wtedy, to było nie do utrzymania i potrzebne były zmiany.

Nikt z koalicji antykacapskiej - a zwłaszcza teraz, kiedy mamy konflikt parchów żydowskich z banderlandii z kacapami - nie pojedzie do Moskwy a to z tej prostej przyczyny, że taki wyjazd zawsze kończył się "nogami do przodu" a to jakiś zawał albo wypadek np. drogowy, zatrucie itd. 

czyli chodzi o własną dupę a nie jakieś oddanie "hołdu czy czci" - dałem to w nawiasach - zmarłemu.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika Medium

Taka zdrada to duży grzech,

Taka zdrada to duży grzech, grzechy karane są śmiercią, myśląc w kategoriach religijnych, a jednak Gorbaczow dożył późnych lat, każdemu życzyć.

Myślę ja sobie, że on był jednak wierny, ale tej niewiernej, Raisie, która za cel postawiła sobie zlikwidować ZSRR i dlatego to ona odeszła tak szybko, bo 8 lat później, w 1999 roku. Cel ten wyznaczyła sobie ponoć jeszcze za młodu, a zacięta baba była...

Nie wykluczam, że sam Michaił Gorbaczow celowo zaniedbał i nie dopełnił wszystkich formalności związanych z realna kasacją ZSRR i dzięki temu młodzi mają do czego się przyczepić, by unieważnić jego decyzje z racji niezgodności z prawem ZSRR.

Суд над Горбачевым Начало! НОД 2022

Portret użytkownika Grzegorz

To on wydawał rozkazy dla

To on wydawał rozkazy dla wojska i doprowadzał do strzelania w republikach ZSSR które chciały się oderwać. Wielu zginęło wielu było rannych. Dla Polski zasłużył się tym, że nie kazał wojsku, które w Polsce stacjonowało wyjść na ulice w 89 roku. Ma krew wielu na swoich rękach.

Portret użytkownika chazarska logika

Chazarowie pochodzą od Scytów

Chazarowie pochodzą od Scytów. należy także dodać, że Scytowie byli barbarzyńskim plemieniem pijącym krew ludzi.

Byli ludem wyjątkowo wojowniczym, prawie nie zsiadali z koni, rodziny wozili w furgonach zaprzężonych w woły. Wypijali krew pierwszego zabitego wroga. Ze skóry i skalpów robili kołczany, rękawiczki i odzież. Uwielbiali sfermentowane mleko klaczy, a wszelkie przymierza zatwierdzali wypiciem krwi[10]. Według Herodota podczas uczt używali do wznoszenia toastów czaszek zabitych przez siebie wrogów, czasami oprawionych w złoto. Do wspólnej uczty byli dopuszczani tylko ci spośród mężczyzn, którzy posiadali taki puchar sporządzony z czaszki własnoręcznie zabitego wroga.

Portret użytkownika Medium

Potomkami Scytów

Potomkami Scytów wycieśnionych ze swoich dawnych terenów są, zgadnij kto, otóż Afagańczycy! Po swojemu niepokonani Smile

Chazarowie mogli co najwyżej spowodować migrację Scytów, jak i innych narodów z tamtych ziem.

Portret użytkownika Kwazar

Szkoda,bo chłop sobie myśłał

Szkoda,bo chłop sobie myśłał do śmierci, że jak rozwalił ZSRR, to mu """""""świat"""" ten, no """""zachodni""""" będą te łachmyty wdzięczni po wsze czasy. Niestety nic z tego, bo go olali łachmyty jak widać Lol Oj ta naiwność Smile

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj