Europę wschodnią opanowali "faszyści"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Określenie faszyści zrobiło ostatnio zawrotną karierę. Teraz używa się go do określenia nielubianej przez siebie grupy ludzi o odmiennym poglądzie. Czyli obecnie faszyści to przeciwnicy ideowi. Do ciekawej sytuacji na tym polu dochodzi obecnie w Europie - obie strony konfliktu ukraińskiego zgodnie nazywają się faszystami i obie mają ku temu powody.

 

Według propagandy zachodniej Putin to Hitler, który zabezpiecza interesy w taki sam sposób jak on w przypadku Czechosłowacji i tak zwanych Niemców sudeckich. W telewizjach można zobaczyć protestujących ludzi noszących wizerunek Putina z wąsikiem. Czy takie reakcje względem Władimira Putina są uprawnione? Niewątpliwie, tak bo podobieństwa do postępowania Adolfa są teraz uderzające.

 

Z drugiej strony rosyjska propaganda przedstawia wydarzenia na Majdanie zupełnie inaczej. W ich opinii nastąpiło odrodzenie ukraińskiego nacjonalizmu, którego bojownicy zajmowali urzędy na zachodzie Ukrainy i stanowili trzon bojówek w bitwie na ulicach Kijowa. Czy Rosja ma rację nazywając ich faszystami i nazistami?

Z pewnością takie uogólnienie jest przesadą, ale bezspornym faktem jest, że część ruchu społecznego zwanego "Majdanem" to spadkobiercy nacjonalistów ukraińskich, czyli według dzisiejszych kryteriów, właściwie faszystów. Ludzie ci są niczym kibice „ultrasi” i dosłownie nienawidzą wszystkich. To właśnie ich przodkowie urządzili nam rzeź na Wołyniu.

 

Faktem jest, że wspierali ich Naziści, a Stefan Bandera bywa określany ukraińskim Hitlerem. Warto przypomnieć, że zginął on w latach sześćdziesiątych w Monachium zabity przez agenta KGB. Banderowcy nie są naszymi sprzymierzeńcami co próbuje nam się wmówić w polskojęzycznych mediach. Według ich ideologii zwalczają Rosjan, Polaków i Żydów. Zarzuca im się szykanowanie „narodu wybranego” tego powodu ich retoryka często bywa określana jako antysemicka. W nowoczesnym świecie politycznej poprawności to zwykle wystarcza do nadania stygmatu „faszysta”.

 

Reasumując i tak źle i tak niedobrze, a obie strony wyzywające się od faszystów mają ku temu mocne podstawy. Niestety nie możemy na to patrzyć z oddalenia i jako słaba Polska z prawie zlikwidowaną armią możemy teraz tylko patrzyć i mieć nadzieje, że uda się jakoś rozładować ten konflikt zwany największym od czasu kryzysu kubańskiego.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika shin.shimoyet

Wiesz co Rex, Ty się lecz

Wiesz co Rex, Ty się lecz teraz, bo potem braknie lekarzy...
Nawiasem mówiąc jeśli jesteś takim pratriotą to broń Polski przed ew.najazdem ze wschodu-może powtórzy się "cut" nad Wisłą pod Twoim "dowództwem" Biggrin
Nie ma nic gorszego na tej [i klonach] stronie niż Twoje wypowiedzi....
 

Portret użytkownika Nostra Damus

Pozytywnym skutkiem ubocznym

Pozytywnym skutkiem ubocznym tej draki z Ukrainą jest ten, że Ukraińcy to bardzo przewrotny naród (jeszcze przewrotniejszy od naszego). Tak więc widzę za kilka lat prawicowe radykalne bojówki z kijami (czyli palanci z kijami do palanta) które oblegają Bruxelę i żądają niewiadomo czego. Może Przemyśla? Ja, gdybym mieszkał w tamtych okolicach, zacząłbym pakować walizki.
Z Hitlerem też tak było. Na początku dawał ludziom pracę (potem karabin) i obiecywał niesamowite rzeczy, a zagranica go wspierała i rozwijała czerwone dywany. Całe Państwa leżały mu u stóp, a nawet dobrowolnie podnosili ręce do góry.
Nie chcę być złym wróżbitą, ale to cos ię teraz dzieje, postawa "demokratycznego zachodu", będzie ocenione przez przyszłość. Dziś trudno niektórym ocenić kto ma rację.  Ja wam mówię: ten błąd zachodu będzie miał przykre skutki. Dziś kłamstwami i bluźnierstwami zakrywają swoją durność, ale w dualiźmie nie da się na zawsze czegoś ukryć, bo gdzie jest kłamstwo, tam jest i prawda. Gówno możesz wodą kolońską na krótki czas zneutralizować i wmówić ludziom że ono pachnie, ale kiedyś tej wody kolońskiej zabraknie. Kiedyś zabraknie kłamstw, które zakrywają Prawdę.
I już widzę, jak Ukraina wprowadza europejskie normy i zdobycze. Jak legalizuje śluby pedałów, jak zezwala by adoptowali dzieci, chłopczyków by ich spedalić, już widzę jak powstają masowo meczety, a faceci obcinają sobie ochoczo kutasy. Jak leglizują GMO, i udzielają się wraz z NATO w bombardowaniu niewinnych ludzi za pomocą polskich dronów.
 
Pzdr. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika gość1

niczego nie załagodzimy a

niczego nie załagodzimy a ciągłe ustepowanie w imię pokoju i spokoju tylko powoduje że tamci - kimkolwiek są, chcą tylko więcej! Rosja nie ustąpi, banderowcy nie ustąpią. będzie śmiesznie jak ci popierani przez nas rząd zechcą za rok lub dwa część nszych ziem.

Portret użytkownika greani11

putin powinien zerknac na

putin powinien zerknac na faszystow jacy sa w moskwie ktorzy nei lubia zadnych ludzi licza sie dla nich tylko moskwiczanie a jest to duzy ruch i sami zabijaja  z tym niech pierw sobie zrobi porzadek . zreszta sam nie jest bez winy i duzo rosjan go nie lubi zlodziej klamca i morderca. uwaza ze dobrze robi hehe wchodzi bez pukania tak go KGB nauczylo ale te czasy minely.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Venture

A pamiętacie jak jakiś czas

A pamiętacie jak jakiś czas temu nasi przodkowie urządzili polowanie na mamuta i spór o podział mięsa przerodził się w cave-majdan? Doprowadziło to do wojen plemiennych, a w konsekwencji do dantejskich scen, których opisu niepełnoletnim (a nawet pełnoletnim) oszczędzę.
Swego czasu było o tym głośno, ale pewnie co młodsi zapomnieli. A teraz widzimy odrodzenie neandertalskiego cave-nizmu. Coś strasznego...

Portret użytkownika Nostra Damus

Tak zwany "demokratyczny

Tak zwany "demokratyczny zachód" nisamowicie się ośmieszył. bo prawicową bojówkę samozwańców nazwał "rządem" Ukraińskim. Ale jaja, tego jeszcze nie grali! A kretyn USraelski pojechał jeszcze z kasą!!!!
Tego jeszcze nie było.
Putin, trzeba było pier***nąć w ten burdel.
Rosja potrafi  wyczuć nazistów z odległości tysięcy kilometrów... Mają doświadczenie.
Pamiętam historię pewnego kierowcy, który o mały włos nie przejechał na ulicy  małego Hitlera. Do końca życie nie mógł sobie darować że tego nie zrobił...

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika ad vocen

Angelus! Po pierwsze

Angelus!
Po pierwsze czosnek/jak dla mnie/ nie pachnie tylko śmierdzi.
Po drugie nie mam zamiaru być pod "butem" Rosjan.
Co do syjonistów to powiem ci tak.W Niemczech mówi się,że różnica między żydami a islamistami jest taka że ci pierwsi mają to już.............za sobą.Bywam w Niemczech często i widzę co tam się dzieje.

Portret użytkownika Medium

ad vocen napisał: Bywam w

ad vocen wrote:

Bywam w Niemczech często i widzę co tam się dzieje.
Niedawno po praktyce w Niemczech moją córkę odwiedził w domu jej nowy znajomy z Niemiec. Na szczęście wywinął jej taki numer, że jej się na dobre odechciało tej znajomości i wybrała Polaka. Ale jakiś super przystojny Rosjanin też się kręcił...
 

Portret użytkownika Medium

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

Ja tam pisze list otwarty do Putina, że my Polacy wolimy jego but od przytłaczającego zapachu czosnku
A można być jednocześnie za polityką Rosji i zbawiennymi właściwościami czosnku? 
Po prostu apeluję o niemieszanie syjonizmu z czosnkiem, który gorąco zalecam jako naturalny antybiotyk, i więcej, środek p/pasożytniczy! Smile
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

medium napisał: Angelus

medium wrote:

Angelus Maximus Rex wrote:

Ja tam pisze list otwarty do Putina, że my Polacy wolimy jego but od przytłaczającego zapachu czosnku
A można być jednocześnie za polityką Rosji i zbawiennymi właściwościami czosnku? 
Po prostu apeluję o niemieszanie syjonizmu z czosnkiem, który gorąco zalecam jako naturalny antybiotyk, i więcej, środek p/pasożytniczy! Smile
 

 Uwielbiam czosnek... W końcu to słowiańskie warzywo...
 To taka przenośnia...

Strony

Skomentuj