Europarlament wzywa do wprowadzenia wiz dla obywateli USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo Stany Zjednoczone nie przestrzegają zasady wzajemności w ruchu bezwizowym z Unią Europejską. Amerykańska administracja dzieli kraje członkowskie UE na lepsze i gorsze, których obywatele potrzebują trudnych w uzyskaniu wiz. Od lat brakuje wzajemności w tych relacjach, ale być może wkrótce się to zmieni.

 

Zgodnie z polityką USA, do tych gorszych państw należy między innymi Polska. Podczas gdy mieszkańcy Europy Zachodniej, Południowej i Północnej, a nawet krajów sąsiadujących z Rosją nie potrzebują wiz do Stanów Zjednoczonych, nasz kraj nie posiada już takich udogodnień. Proszę sobie wyobrazić co by było, gdyby obywatele wszystkich amerykańskich stanów z wyjątkiem Nebraski, Kansas, Oregon i Delaware mogli swobodnie podróżować do Unii Europejskiej.

Ten brak wzajemności w polityce wizowej powoduje, że Amerykanie nie potrzebują wiz, gdy chcą polecieć do jakiegokolwiek kraju Unii Europejskiej, ale Polacy, podobnie jak Bułgarzy, Chorwaci, Rumuni i Cypryjczycy muszą posiadać taki dokument, co stoi w sprzeczności z prawem unijnym.

 

Tak się składa, że Parlament Europejski dopiero teraz zaczął domagać się konkretnych działań w tej sprawie. Członkowie Europarlamentu wezwali Komisję Europejską do wprowadzenia wiz dla obywateli Stanów Zjednoczonych - zgodnie z zasadą wzajemności. Za czasów Baracka Obamy próbowano negocjować, lecz teraz, za rządów Donalda Trumpa, Unia przyjmuje bardziej zdecydowane stanowisko. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdzał, że kraje poszkodowane nie spełniają wszystkich wymagań, zaś wprowadzenie wiz dla obywateli USA wywoła efekty odwrotne od zamierzonych. Przypomnijmy jednak, że Trump obiecywał amerykańskiej Polonii zniesienie wiz dla Polaków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.2 (5 votes)Komentarze

Portret użytkownika Piekny lolo

Brenia. Najwiecej mają do

Brenia. Najwiecej mają do powiedzenia Ci co nie chcą jechać. W Warszawie 3 lata temu uzyskałem wize po 2-3 min rozmowy. Byłem w USA już 3x. Ludzie w Francji czy Niemiec nie mają wizy i musze stać nawet kilka godzin aby się dostać do urzednika. Ja mający wize elektrniczną podchodze do kumputera i drukuje bilet i ide z nim do innego urzędnika po 10min przekraczam granice. Więc wole mieć wize niż być bez niej.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Dobra ta mapka - widać jak

Dobra ta mapka - widać jak nas traktują i za kogo nas mają - nas tak samo traktują jak Rosjan, tyle że jesteśmy zbyt słabi i mali, więc nas dymają jeszcze te sukinsyny !
Well - jak przyjdzie co do czego to tam gdzie jest dużo tego samego naszego koloru, poprosimy o pomoc w razie "W" Wink

Portret użytkownika mariusx78

Wszystkie ście..wa z obrazka

Wszystkie ście..wa z obrazka "inżyniera magistra" do obozów ruskich na syberię do roboty za świadome działanie przeciw interesom Polski. Co do niektórych, to raczej wyrok śmierci za zdradę stanu. Przecież ponad połowa mord z tego memu to tak naprawdę nie są rodowici Polacy tylko "folksdojcze i ruskopochlebna prożydówa. Pozostali to zwykli "szkolni kapusie" czyli resortowe dzieci. Ohhh Stwórco!! Podaruj mi " Magiczny Miecz Sprawiedliwości" a sam ich powycinam. Smile

Portret użytkownika NanoRurka

Niech sobie tymi wizami du...

Niech sobie tymi wizami du... podetrą Amerykani big love tacy a tacy srać na nich ... Jesteśmy tak zaj....bisci że wiz do nich nie potrzebujemy . Zaczipowani , z Yellowstone na karku i uskokiem San Andreas na co mi tam spędzać czas i faszerowac się fluorem i cała reszta hormonów i GMO to jest właśnie Ameryka . Jest tyle pięknych miejsc w Europie i w Azji po co mi wiza wolę turystycznie tam być tylko na chwilę aby zobaczyć kanion Kolorado i kilka innych atrakcji . Mamy w Europie Siedmiogrod , Węgry, Portugalie inne ciekawe miejsca. Zresztą kto widział czy był w całej Polsce tak by wszystko fajnie zwiedzić ciężko nawet temu zadaniu sprostać. Często jest tak że bardzo fajne miejsca są dosłownie pod nosem. 

Wake up people

Portret użytkownika inzynier magister

– To znamienne, że polski

– To znamienne, że polski rząd po raz kolejny kieruje się wyłącznie potrzebami wewnętrznej agendy politycznej i całkowicie porzucił jakiekolwiek konstruktywne ambicje na poziomie europejskim. Każdy kolejny atak na Donalda Tuska będzie jedynie szkodził interesom Polski w Europie – oświadczył w niedzielę szef frakcji EPL w europarlamencie, niemiecki europoseł Manfred Weber.(Tusk) cieszy się jednomyślnym poparciem całej rodziny Europejskiej Partii Ludowej” – napisał Weber w oświadczeniu. Jak poinformował, EPL zdecyduje w tym tygodniu o wykluczeniu z szeregów partii usuniętego już z PO europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, jeśli podtrzyma on swoją kandydaturę na szefa Rady Europejskiej.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mariusx78

Brakuje tu jeszcze

Brakuje tu jeszcze Komoruskiego - Litwina, Michnika czyli tak naprawdę żyda Aarona Szechtera i Hanny Gronkiewicz Waltz której prawdziwe imię to Haka Grundbaum (folksdojcz).
 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A zrobić kutwom BigBrothera w

A zrobić kutwom BigBrothera w kamieniołomach.

Z chęcią popatrzę, jak te szmaty polityczne tyrają "budując w pocie czoła Wielką Polskę". Będą mogli wypełnić obietnice wyborcze. Oczywiście w kąciku dla pań najnowsza dieta-cud ! Ile posłanka "zrzuciła w jeden dzień i po ilu tonach".

4178

Portret użytkownika SN69ll

To się pewnie nie spełni..

To się pewnie nie spełni...ale wielu z nich...nie tylko tych z mema...usłyszy w tym roku zarzuty...Przekopywanie dokumentów trwa...tego się boją najbardziej...i dlatego walczą o sądy...to ich ostatnia deska ratunku.

Portret użytkownika Akamai

Niech sobie wsadzą ten

Niech sobie wsadzą ten wiecznie obiecywany zbytek łaski głęboko w du*ę.

Wolę zapłacić te 100 dolarów niż poniżać się tak jak nasi kolejni prezydenci bez kręgosłupa. To przecież taki element gry. Chodzi o to byśmy poczuli się gorzej od innych. Chcą obniżyć nasze poczucie wartości. Ale jak trzeba wysłać nasze wojsko by bronić interesów tych imperialistycznych świń, i to za nasze (polskich podatników) pieniądze, to wtedy jesteśmy godnymi zaufania sojusznikami.

Paranoja !

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj