Europa została pokryta radioaktywnym piaskiem z Sahary skażonym podczas francuskich prób jądrowych

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Okazało się, że piasek z Sahary, który pokrył Europę w lutym 2021 roku, był radioaktywny. Nosił on ślady francuskich testów nuklearnych prowadzonych na Saharze we wczesnych latach sześćdziesiątych. Odkryto, że piasek był skażony izotopem cezeu-137.

Pył zebrany we francuskim Haut-Doubs został przeanalizowany przez laboratorium ACRO, a naukowcy wyraźnie zidentyfikowali obecność cezu-137, sztucznego pierwiastka promieniotwórczego powstałego w wyniku rozszczepienia jądrowego podczas wybuchu jądrowego.

 

Wykryta śladowa ilość cezu-137 (80 000 Bq na km2) nie jest niebezpieczna dla zdrowia. Jednak chmura pyłu rozproszyła stare ślady cezu-137 wszędzie tam, gdzie miało to miejsce we Francji i w sąsiednich krajach.

 

Cez-137 ma 30-letni czas rozpadu. Co 30 lat traci połowę swojej radioaktywnej zawartości. Dlatego uważa się, że po 7 cyklach po 30 lat pozostaje tylko 1% materiału radioaktywnego.

W rzeczywistości oznacza to, że na Saharze i południowej Algierii ludność żyje codziennie wdychając cez-137, niektóre obszary są nadal silnie skażone, co daje wyobrażenie o zanieczyszczeniu w tamtym czasie.

 

Francja przeprowadziła swój pierwszy test nuklearny 13 lutego 1960 roku w pobliżu Reggany w południowej Algierii. Bomba atomowa „Blue Gerboise” o mocy 70 kiloton eksplodowała o godzinie 7 rano czasu lokalnego, zamieniając się w eksplozję 3-4 razy silniejszą niż w Hiroszimie. W okresie od 1960 do 1966 roku w Algierii przeprowadzono 17 powietrznych i podziemnych prób jądrowych.

 

Francja następnie do kontynuowania testów jądrowych wybrała Polinezję. Era testów została zakończona przez prezydenta Jacquesa Chiraca 29 stycznia 1996 roku. Teraz, 60 lat później, te ślady testów jądrowych wracają do Francuzów.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ten piasek jest nadal trochę

Ten piasek jest nadal trochę radoaktywny.Jak nadal ? To, nie wiem w jakim szkodliwym stopniu ? Wiem że palenie szkodzi zdrowiu,to tak  odnośnie badań.Ależę,te nijak mają się w dowodach do rzeczywistości To nic to..Ważne jest to, że TYTOŃ  szkodzi zdrowiu ! Żadna radioaktywność AKTYWNA przez tysiące lat tu nie szkodzi.Człowiek niema po prostu takiej pamięci, żeby o WSZYSTKICH patogenach spmiętać !!! 

Portret użytkownika Quark

I takie to jest właśnie

I takie to jest właśnie zachodnie "jaśnie państwo" .. najpierw podbijali kogo tylko się dało , mordowali ile wlezie , niewolili kogo mogli , nakradli ile zdołali a na koniec zatruli im środowisko swoimi eksplozjami nuklearnymi - koloniści cholera jasna.

Portret użytkownika Ulvhedin

Słowianie wszystkich "narodów

Słowianie wszystkich "narodów" pod koniec XVII w. przechodzili metamorfozę na "prawdziwych Europejczyków" światowa polityka kłamstw i zdrad rozbija wschodnie sojusze doprowadzają do pierwszego w historii "ujednolicenia" .  Linia czasowa zatrzymuje się na 1918 roku i próbie wskrzeszenia tego co upadło. Zachód nie mógł sobie na to pozwolić, dlatego zdradą i kłamstwem doprowadzili do drugiej wojny światowej w założeniu do wymordowania jak największej ilości Słowian, a nawet spolszczonych (tutaj brak odpowiedniego słowa) żydów. Plan się poniekąd udał. Nastał "spokój" do 1989 roku. Myślisz nastała demokracja? Trzydzieści dwa lata po tych wydarzeniach słyszymy upadek ZSRS zapoczątkował Tfu upadek  muru berlińskiego i znowu zachód "wygrał". Dzisiaj ludzie tak bardzo odmóżdzeni zachodnią propagandą, że nie chcą innej rzeczywistości tylko tą jaką podaję na niewolniczej tacy okupant...

Życie bezmyślne nie jest warte życia.

To jest strach, twój wróg, kiedyś najlepszy przyjaciel. Pokochaj go jak brata będzie Ci towarzyszył przez całe życie.

 

Portret użytkownika inzynier magister

„Szkoły publiczne w Bostonie

„Szkoły publiczne w Bostonie zawiesiły specjalny program dla wybitnych uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych”, informuje serwis GBH News. Powodem tej decyzji są obawy dotyczące… równości rasowej w tymże programie. Okazało się bowiem, że dominują w nim dzieci rasy białej i żółtej.

– W pandemii, z którą musimy się zmierzyć, ujawniło się wiele nierówności – stwierdziła kurator Brenda Cassellius, tłumacząc roczną przerwę w programie dla wybitnych uczniów Advanced Work Classes. – Jest dużo pracy, którą musimy wykonać w dystrykcie, aby być antyrasistowskim i mieć politykę, zgodnie z którą wszyscy nasi uczniowie mają uczciwe szanse na sprawiedliwe i doskonałe wykształcenie – dodała.

Analiza programu wykazała, że 70 procent uczniów zakwalifikowanych do niego jest rasy białej lub to żółtej i to pomimo faktu, że w Bostonie 80 proc. wszystkich uczniów w szkołach publicznych to czarnoskórzy albo Latynosi.

– To jest po prostu nie do zaakceptowania – skomentowała te sytuację Lorna Rivera, członek komitetu szkolnego.

Urzędnicy okręgowi powołali grupę roboczą, której zadaniem jest określenie długoterminowych założeń programu. Oczekuje się, że swoje zalecenia w tej sprawie wydadzą w maju.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Piotr77

Paszport immunologicznym.

Paszport immunologicznym. Gdzie tu logika. Niby będzie zwalniał z testu przy wyjeździe za granicę.
Ale przecież sami jednocześnie mówią że szczepienie nie uodparnia tylko powoduje że chorobę przechodzi się lekko, dlatego zaszczepionym każą maseczki nosić. Czyli de facto zaszczepieni z paszportem będą stwarzali nieporównywalnie większe zagrożenie podróżując bo nie muszą mieć negatywnego testu. Nikt w mediach mainstream nie jest w stanie wyartykuwac takiego pytania?

Portret użytkownika Medium

Wspomniana francuska

Wspomniana francuska miejscowość leży na granicy ze Szwajcarią, a to miejsce jakoś dziwnie mi się z czymś kojarzy...

Przecież właśnie w tej okolicy położony jest Wielki Zderzacz Hadronów!

Tak więc wnioski o francuskich próbach w Afryce to zwyczajny bleff.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ​euklides

czas rozpadu

czas rozpadu

Czas połowicznego rozpadu.

A tak poza tym to oczywiście państwowi zbrodniarze nikomu nie wypłacą odszkodowania. A powinni i to z własnej kieszeni, a nie podatnika. Spowodujesz stłuczkę to ludzie cię ścigają, ale jak patusy wymordują iluśtam ludzi aplikując im męczarnie to nikogo to nie obchodzi. Społeczeństwo jest całkowicie chore. W normalnym świecie dobrano by się do dupy politykom i wojskowym.

Skomentuj