Europa zagrożona tropikalnymi chorobami, wszystko przez komary tygrysie

Kategorie: 

Komar Tygrysi

Francuskie Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Wybrzeża Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego zmagają się z rosnącą populacją komarów. Pewne nowe gatunki tych owadów pojawiły się w Europie co niestety otwiera mozliwość występowania na naszym kontynencie chorób do tej pory kojarzonych z tropikami.

 

 

Komary tygrysie, bo o nich mowa są nosicielami niebezpiecznych chorób tropikalnych. Owady te już mocno zakorzeniły się w południowo-zachodniej Francji, a teraz coraz częściej są spotykane również na wybrzeżu atlantyckim.  Aby z nimi walczyć władze stworzyły sieć pułapek zbliżonych do rozkładu miejsc spotykania komarów, a także wszystkich szlaków turystycznych.

 

Francuskie władze sanitarne ostrzegają o potrzebie podjęcia działań w celu natychmiastowego zatrzymania rozprzestrzeniania się tych owadów.  Komar tygrysie przywędrowały do Europy z Afryki. Te komary są tak zwanym gatunkiem inwazyjnym a na dodatek przenoszą wiele chorób i wirusów tropikalnych, takich jak żółta febra, denga, zapalenie mózgu.

 

Ogniska tej choroby zaobserwowano w 2009 roku we Włoszech, Izraelu i innych krajach południa Europy.  W 2011 r. Włochy już biły na alarm na ten temat i co naturalne, informacje o zagrożeniach szybko rozprzestrzeniły się do europejskich mediów, a to miało negatywny wpływ na liczbę turystów.

 

Azjatycki komar tygrysi różni się od zwykłego komara umaszczeniem a jego ciało i nogi mają po pięć milimetrów długości, są na nich czarno-białe paski lub cętkowany płaszcz.  Ponadto, jest bardziej agresywny i zwinny niż inne rodzaje komarów.

 

Zakłada się, że komary zostały "zaimportowane" do Izraela w oponach samochodowych sprowadzanych z zagranicy. Po raz pierwszy owady odnotowano w Izraelu w 2002 roku.  Od tego czasu ich populacja gwałtownie rośnie i docierają do nowych regionów. Globalne ocieplenie doprowadza do wzrostu siedlisk komarów, które przenoszą niebezpieczne choroby tropikalne.

 

Ostrzeżenia tej treści są już formułowane również przez naukowców z Wielkiej Brytanii. W szczególności zwracają oni uwagę na wspomnianego komara tygrysiego i sugerują, że przy obecnym poziomie zmian klimatycznym gatunek ten około 2030 roku będzie występował na terytorium Wielkiej Brytanii. Może to jednak nastąpić szybciej, bo z Północnej Francji do Wielkiej Brytanii jest naprawdę blisko.

 

Naukowcy wykorzystali modele klimatyczne do przeprowadzenia symulacji rozprzestrzeniania się tych gatunków owadów. Według ich analiz zagrożone są obszary południa Wielkiej Brytanii, północnej Francji, krajów Beneluxu, części Niemiec, Włoch, Sycylii i Bałkanów.

 

 

Źródła:

http://www.vesti.ru/doc.html?id=774424

http://srodowisko.ekologia.pl/przyroda/Komar-tygrysi-niebezpieczny-gatunek-inwazyjny-dotarl-do-Polski,12674.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika JerryM

Takie komary pojawiają się w

Takie komary pojawiają się w Polsce od kilku dobrych lat. Zauważyłem, że pojawiają się jako pierwsze(na kilka tygodni przed "zwyklymi"), są o wiele większe i po ich ukąszeniu bąbel jest większy i okropnie swędzi. Dziękować, że nasze rodowite są jakie są :) 

Portret użytkownika zerg

Biorąc pod uwagę prawie

Biorąc pod uwagę prawie wszystkie zdarzenia o charakterze katastrof i epidemi na świecie , oraz szukając ich źródła , dziwnym "zbiegiem okoliczności" okazuje się , że wszystkie drogi prowadzą do .... Izraela. Pierwsze ogniska  ptasio-świńskiej grypy to Afryka północna czyli okolice Izraela. Katastrofa w Fukushimie konkretnie zniszczenie systemu chłodzenia reaktorów  , podejrzany jest Stuxnet, izraelski wirus który pierwotnie miał jakoby  niszczyć wirówki  do wzbogacania uranu w Iranie.Podejrzewano , że "wymknął" się z pod kontroli i dlatego Niemcy i Francuzi podobne reaktory zaczeli wyłanczać z przeznaczeniem do przeglądu? Za masowe wymieranie pszczół, według niezależnych naukowców ,odpowiedzialny jest między innymi patogen, składnik środków chemicznej ochrony roślin i modyfikowanej genetycznie żywności, nad którym pracowano w izraelskich laboratoriach.Ten patogen szkodzi nie tylko pszczołom, pszczoły to pierwsze ofiary na skalę ginięcia gatunku. U zwierząt chodowlanych pasze z GMO prowadzą do ograniczenia rozrodczości, podobnie u ludzi. Też jesteśmy ssakami.Po co taki patogen w środkach ochrony roślin i jedzeniu? Komary tygrysie pojawiły się w Izraelu. Jakby ktoś poszperał to i więcej takich ciekawostek znajdzie.

Portret użytkownika JVK_2012

Pomimo tego wszystkiego co

Pomimo tego wszystkiego co się teraz dzieje, o czym tutaj piszecie wydaje mi się, że najważniejsze jest to, aby nie obniżać własnych wibracji strachem. Wskutek tych właśnie niskich wibracji nasz organizm traci swą naturalną i potężną broń, jakim jest system odpornościowy. Wysokie wibracje zaś powodują, że przepływ energii wewnątrz naszego organizmu nie jest niczym zakłócony i nasz stan zdrowia nie ulega pogorszeniu.Jeśli ktoś np. powtarza sobie, że stale ma pecha, tworzy właśnie taką energię i ten pech wcześniej czy później go dopada. I odwrotnie, pełne przeświadczenie o tym, że nic mi nie jest, że mimo wszystko czuję się coraz lepiej i lepiej, z każdym dniem poprawia się moje samopoczucie - nasz umysł tworzy taką właśnie energię, wpływając na naszą rzeczywistość. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej zachęcam do poznania metody świadomej samokontroli umysłu w opracowaniu Jose Silvy. Pozdrawiam Smile

Strony

Skomentuj