Europa Zachodnia doświadcza bezprecedensowego zimna

Kategorie: 

Źródło: WeatherPro

Śnieg pod koniec maja trudno nazwać czymś normalnym. Jest to nietypowe nawet dla francuskich Alp. W wyniku opadów śniegu pod znakiem zapytania stanęło rozegranie górskich etapów wyścigu kolarskiego Giro d'Italia.

 

Zimno jest w stolicy Francji, Paryżu gdzie temperatura spadła do 4 stopni Celsjusza. To typowa zimowa aura. Wiele wskazuje na to, że takie temperatury potrwają przynajmniej do początku czerwca. Zimowa aura  jest zaskoczeniem dla wielu mieszkańców. Niektórzy ironizują, że to efekt globalnego ocieplenia.

Symulacja pradów strumieniowych nad Europą - Źródło: WeatherPro

Opady śniegu spodziewane są w Szwajcarii, Francji, Niemczech oraz w Holandii. Meteorolodzy przyznają, że jest to dosyć nietypowa pogoda jak na tą porę roku. W ciągu najbliższych 10 dni nie ma co liczyć na poprawę pogody, ponieważ duży obszar niskiego ciśnienia nad północna Europą przynosi wiatr z północy i północnego-wschodu. Właśnie to zjawisko odpowiada za nietypową dla wiosny aurę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marian

nagłe zmiany pogody - tu się

nagłe zmiany pogody - tu się nic nie wymyśli. Poczytajcie orędzia  Księga Prawdy  -  o czasach ostatecznych, w ktorych żyjemy.   Pan Bóg  mówi o nagłych zmianach klimatycznych  i wiele innych ciekawych  rzeczy.... polecam....

Portret użytkownika Aniołek

może zostawmy Tuska i ludzi z

może zostawmy Tuska i ludzi z rządu w spokoju.Niech się sami opluwają  i zwalczają .Codziennie głosno o nich w wiadomosciach i prasie .Jak to Polacy wytrzymuja ,przecież to CHORE ? .Czy oni nie mogliby sie sami powystrzelac ????.
Co do pogody ,to przypuszczam ,ze ma to zwiazek ze znacznym przesunięciem bieguna pólnocnego i z Golfstormem ale naturalnie moge się mylić . Ze strony kompetentnych ludzi nie słychać konkretnych wytłumaczeń badz jakichkolwiek prób tłumaczenia dziwnych ukladow mas powietrza i zaburzeniami w temp.
W Hanowerze gdzie mieszkam ,leje  od 2 dni bez przerwy.Nawet nie można wyjść z psem na spacer.Słońce to rzadkość i trzeba to zapisywać w kalendarzu aby nie zapomnieć że słońce jeszcze istnieje.W zeszłym tygodniu w Polsce było lato ,tutaj temperatury w przedziale 5--10 stopni. 10 stopni to prawdziwy luksus ....W górach Harzu leży śnieg ,to ok.50 km od Hanoweru.
Jest lodowato zimno i tą porę roku trudno nazwać wiosną ,to koniec jesieni.Roslinki tez powariowały ,ponieważ zakwitła moja roślinka ,która zawsze kwitnie na początku zimy i z tego zawsze wnioskuję że w ciągu 2 tyodni spadnie śnieg i będzie bardzo zimno.Rolnicy skarżą się ,że jeśli jeszcze parę dni popada( pada już od 2 tygodni ) to nie będzie co zbierać ,wszystko zgnije.

Portret użytkownika syriues

Tak juz bylo kiedys.To nic

Tak juz bylo kiedys.To nic nowego.Ale nie mozna pisac o globalnym ociepleniu ,skoro to tylko wina wiatrow.No i nadprodukcji chmur tzw chemitrails.Troche chlodno.Jestem akurat tam gdzie te chmury sie klebia.Zwyczajnie poludniowy wiatr nie ma mocy przedarcia sie przez silny polnocny.Co nie oznacza,ze nie da rady.
Dla innych proponowalbym zglebic wiedze na temat poruszajacych sie biegunow i pola magnetycznego,po to by nie mieszali tylko jednej wytycznej do swoich badan(prad zatokowy)
Nie mozna brac pod uwage tylko jednego czynnika.

Strony

Skomentuj