Europa w obliczu arktycznego chłodu - prognozowane są silne burze śnieżne i arktyczny mróz

Kategorie: 

Źródło: Tropical Tidbits/ECMWF

Europa przygotowuje się na dużą zmianę pogody w ten weekend, kiedy to intensywny wybuch arktycznego zimna dotrze do wschodnich, centralnych i południowo-wschodnich regionów. Ta poważna zimowa burza, która ma uderzyć na Półwyspie Bałkańskim, może przynieść do 50 cm śniegu w obszarach od Rumunii po Ukrainę. Ten wyraźny kontrast do ostatnio doświadczanej łagodnej pogody oznacza znaczącą zmianę meteorologiczną.​

​Formujący się klasyczny wzorzec dipola, charakteryzujący się silnym systemem wysokiego ciśnienia na zachodzie i głębokim, zimnym dołem na wschodzie, spowoduje napływ arktycznego chłodu do wschodniej i centralnej Europy, sięgając Bałkanów. Przewiduje się silną zimową burzę nad Grecją, która zamieni się w znaczącą zamieć śnieżną w Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, Polsce i na Ukrainie, z obfitymi opadami śniegu i silnymi porywami wiatru.

 

Przewiduje się, że arktyczne zimno utrzyma się i nasili w centralnej Europie w połowie przyszłego tygodnia, z potencjalnym rozszerzeniem na zachód. Nowa burza zimowa ma się rozwinąć nad krajami Beneluksu, przemieszczając się w kierunku regionu alpejskiego. Opady śniegu są prawdopodobne nad wschodnią Francją, Beneluks i Niemcami, rozciągając się na wschód i południowy wschód nad Alpami w kierunku Bałkanów. Największe mrozy przewiduje się jednak nad Skandynawią i regionem bałtyckim, gdzie temperatury mogą spaść do -20 °C lub niższej​​.

 

Ta dramatyczna zmiana wzorców pogodowych w Europie sygnalizuje wyraźne odejście od ostatnich łagodnych warunków w regionie, zapowiadając okres intensywnej zimowej aury.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Łykend na ukończeniu  ,

Łykend na ukończeniu  , jeszcze  kilka godzin   do   otrzeźwienia  a  załamania pogody jak nie było  tak nie ma , czyli  kolejna forma  zastraszania  gawiedzi   nie udała się (sprawdzałem na Ventusky - tam też brak arktycznego chłodu) a   tymczasem  ukro TV   przejęzyczyło się i podało  prawdę  o  

 

W ukraińskiej telewizji „1+1” nagle pojawiła się szokująca informacja w formie pełzającej linii o ponad 1,1 miliona zabitych i zaginionych żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. 

Komunikat brzmiał następująco: „Ministerstwo Obrony: podczas wojny na pełną skalę zginęło lub zaginęło 1 126 652 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy”.

Całość w linku 
Источник: https://rusvesna.su/news/1701003998 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Ta liczba 1,1mln zabitych

Ta liczba 1,1mln zabitych jest według wielu niedoszacowana, a do tego należy doliczyć kaleki, bez nogi czy ręki i na moje będzie jakieś 5mln ofiar. Do tego kilka milionów, które wyemigrowały, Ukrainy już nie ma. Klaun Załeński już kobiety i starców na front wysyła. Temat depopulacji Ukrainy niedługo zakończy się. Zyzne tereny w umiarkowanym klimacie wyludnione, pod Niebiańską Jerozolimę.

Na granicy Polsko Ukraińskiej zaczyna sie już wojna

https://www.youtube.com/watch?v=ztnaX0FCS8w

narazie przewoźników, po stronie Ukraińskiej stoi 1500 ciężarówek, polskie ciężarówki tam dewastują. 

Jako patriota stoję po stronie Polaków, ale widzę, że nie chcą widzieć, jak polski transport zaorał firmy Europejskie. Znam firmę posiadająco ok 150 ciężarówek, jeszcze do niedawna kierowcami byli Ukraińcy, co to z kupionym prawem jazdy w Ukrainie przyszli do pracy, nie potrafili podjechać pod rampę załadowczą, a rządali pensji jak Polacy. Teraz pojechali do Niemiec i w firmie 2/3 kierowców, to są ciapaci. Jakprzewożnik francuski płacący wszystko w Euro kierowcy na umowie ma konkurować z polskiemi Januszami biznesu, co to daje minimalną na umowie i resztę pod stołem?

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika ba19

Klimat się ociepla a tu zimą

Klimat się ociepla a tu zimą straszą, zima   50 lat temu była powszechna w Europie - Polsce , a jaki jest dowód, ze klimat się ociepla , bo Biblia  o tym donosi , a te gatki ze to wina motoryzacji to bajki dla dzieci :

Psalm 72: 16  „Ziemia będzie obficie rodzić zboże+,będzie go mnóstwo nawet na szczytach gór.”

A skoro zboże ma rosnąć na szczytach gór , co obecnie jest niemożliwe , bo tam jest śnieg , to klimat musi się ocieplić  i nie jest to wina motoryzacji , choć uważam ze stare diesel powinny być ze zrotowane , bo faktycznie dymią i smrodzą !

 

 

Portret użytkownika dareczek

Spokojnie bez paniki, nawet

Spokojnie bez paniki, nawet jak -20 stopni, to nic takiego, tylko normalna zima. Owszem klimat się zmienia, ale zawsze się zmieniał, były epoki lodowcowe i cieplejsze okresy, nawet Sahara zielona była. Poprostu ludzie nie lubią zmian, ale zmiany ciagle zachodzą to normalne.

Portret użytkownika Feliks

O Boże! Pragne zwrócić uwagę,

O Boże! Pragne zwrócić uwagę, że to jest tylko takie gdybanie, a jak będzie to się zobaczy. No jest trochę chłodniej niż zwykle ale w naszym klimacie to nic nadzwyczajnego. Może za dwa tygodnie będzie z + 15 ? I co? I wtedy będą mordy drzeć w mediach: że jednak! jest to ocieplenie? Ja myślę że oni jednak cały czas coś kombinują z tymi chemtrailsami. Latają cały czas i smurzą. Np. noc jest bezchmurna ,gwiaździsta. Przychodzi dzień i taką mam nadzieje że noc bezchmurna to i dzień bezchmurny, słoneczny. A tu nie! Zaraz jak tylko słońce wstanie tworzą się chmury i dzień jest ponury. Nie wiem ? Wydaje mi się że kiedyś to tak właśnie było: noc bezchmurna- dzień słoneczny. Oczywiście nie w 100% ten schemat sie powtarzał, ale był jak by częstszy.

Portret użytkownika Endymion

Ja jestem z pokolenia, co

Ja jestem z pokolenia, co pamięta zimę. Była zima i musiało być zimno, do tego śniegu napadało tyle, że jak budowaliśmy okopy i iglo, to zabawa była tygodniami. Teraz jak zbudujesz bałwana i przeżyje 2 dni, to sukces. Synowi kupiłem pod choinkę sanki, i dwie zimy były bezużyteczne, na trzecią zimę trochę sypnęło i dwa dni zabawy były. Klimat zmienia się, kiedyś Bałtyk zamarzał tak, że na środku była karczma zbudowana, a wcześniej pod Zieloloną Górą były plantacje winogron, co teraz wraca. 

Grenlandia, czyli zielona Ziemia także istniała nie bez powodu.  Zmiany klimatu są faktem bniezaprzeczalnym, tylko nie można tego wmówić ludziom, bo wpływ ich zapewne istnieje, ale jest marginalny. Żyjemy w klimacie umiarkowanym, nam upał i srogi mróz są znane od dawna, wahania temperatur od +40 w lecie do prawie -40 w zimie sam przeżyłem, amplituaa 80stopni Celsjusza. Wybrałem sobie miejsce do życia, gdzie nie ma ekstremalnych zjawisk pogodowych i nie żal mi ludzi mieszczkających na Florydzie, co im byle tornado niszczy dom przy plaży z płyty pilśniowej i karton gipsu za miliony dolarów.

Nie żal mi także arabów, co to nie wiedzą co to rachunek za ogrzewanie.. Polak potrafi przeżyć ekstremalne warunki klimatyczne, oraz ekstremalne warunki polityczne. NIE MA BATA NA POLAKA! Jako Naród istniejemy i będziemy istnieć do końca Swiata i jeden dzień dłużej.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika BG-OG

Jestem za. NIech zamarzną

Jestem za. NIech zamarzną wiatraki i panele, i skończy się wreszcie ta UTOPIA neo-marksistowskich zielonych-komunistów i ekoterrorystów. Niech zaczną się wreszcie zachowywać racjonalnie !!!!!

NIech te 70 zakupionych w Gdańsku elektrycznych , pseudoekologicznych autobusów niemieckiego MANa w końcu stanie ( już skłamali w specyfikacji w sprawie ich zasięgu ) , to wreszcie lemingi "włączą"myślenie , zamiast bezmyślnie "klaskać"

Portret użytkownika Endymion

Miałem ostatnio dyskusję na

Miałem ostatnio dyskusję na temat elektrycznych autobusów. Mój argument, że chodzą i tak z elektrowni na węgiel, ale dostałem kontrargument, że to spala się na Śląsku, a nie w Poznaniu i w zasadzie musiałem się poddać w dyskusji i przyznać rację interlokutorowi. Jewrunia jest ekologiczna, a USA i Chiny trują, bilansy trucia pojedynczych państw spadają, ale globalnie wygląda to jak przerzucenie syfu z jednej kieszeni do drugiej, jedna jest czysta, a o drugiej zapominamy.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj