Europa należy do Europejczyków, powiedział Dalajlama

Kategorie: 

Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama - źródło: NIH Image Gallery/CC BY-NC 2.0

Dalajlama, duchowy i polityczny przywódca narodu tybetańskiego, podczas wizyty w Malmö powiedział coś, co zapewne nie spodobało się władzom Szwecji oraz unijnym politykom. Na konferencji ogłosił, że Europa należy do Europejczyków, a uchodźcy powinni wrócić do swoich krajów.

 

Tenzin Gjaco, XIV Dalajlama, wystąpił w trzecim największym mieście w Szwecji, zamieszkiwanym przez dużą populację imigrantów. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla powiedział, że Europa powinna pomagać ludziom, którym naprawdę grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale trzeba również dać im do zrozumienia, że powinni wziąć udział w odbudowie swoich krajów.

„Przyjmijcie ich, pomóżcie im, edukujcie ich... ale ostatecznie powinni oni rozwijać swoje własne państwa. Uważam, że Europa należy do Europejczyków” - powiedział Dalajlama.

Nikt nie zarzucił mu rasizmu, czy popierania nacjonalistów. Dalajlama od dekad przebywa na emigracji w Indiach i sam jest przeciwnikiem zmasowanej migracji do Europy. W 2016 roku powiedział wprost, że „Niemcy to Niemcy” i nie mogą stać się krajem arabskim, podobnie jak Europa nie może stać się kontynentem arabskim.

Wypowiedź Dalajlamy padła kilka dni po szwedzkich wyborach parlamentarnych, w których ruchy antyimigracyjne zyskały poparcie większe niż dotychczas. Szwecję czeka teraz zastój i nie będzie miała rządu, dopóki dwa bloki polityczne nie dojdą do jakiegoś porozumienia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Dalajlama to PRZEDE WSZYSTKIM

Dalajlama to PRZEDE WSZYSTKIM AGENT mi6 więc gada co mu JUDZKA QUEEN każe......

a gada to co w PROGRAMIE 3 WOJNA ŚWIATOWA jest.....

i po DOCIĄŻANIU Europy masami żydowskich inżynierów, lekarzy, naukowców eetc... z Afryki

teraz pora na REAKCJE czyli ODBICIE UCIEMIĘŻONYCH NIMI Europejczyków

z nadzieją na ich ZBROJNY BUNT czyli chociażby ZAMIESZKI

jako żywo wzmagane AKCJAMI telawiwskiej abhery jak te NIEDAWNE MORDY w niemieckim mieście.....

Portret użytkownika Nicco

A ty jesteś amerykańsko

A ty jesteś amerykańsko-żydowskim agentem. Nawet nie wysiliłeś się by wytłumaczyć dlaczego on twoim zdaniem nim jest. Gowno wiesz, ale Pałłasz dziobem. W tej stronie wszystkim lekka ręka idzie nazwać kogoś agentem, czy innym jaszczurem bądź Żydem. Każdy jeden ma tajemna wiedzę bez pokrycia w najmniejszym dowodzie. Potraficie tylko płuc żółcią, choćby człowiek mądrze gadał. 

„Ludzie głosujący na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami, są ich wspólnikami.”

Portret użytkownika Dr Piotr

A czy to przypadkiem nie

A czy to przypadkiem nie chodzi o tą zarejestrowaną za czasu rządów SLD-PSL spółkę mającą prawa do handlu polskim zadłużeniem? Podobno spółka stworzona przy konsulacie polskim w Nowym Yorku ma prawa do handlu zadłużeniem polskim do wysokości 4 bln PLN. To więcej niż nasz cały zsumowany jawny i niejawny dług krajowy.

Portret użytkownika Jajcarz

Gość powiedział rzecz

Gość powiedział rzecz oczywistą, więc nie popadajmy w euforię. Owszem, należy mu się uznanie za to, że w końcu ktoś, na szczytach władzy, zdobył się na odrobinę uczciwości, ale to już wszystko.

Jeśli chodzi o mądrość Dalajlamy, to jako buddysta, wręcz "ikona buddyzmu" jest dość szemrany i jeśli znajdą się zainteresowani, wyjaśnię dlaczego.

Jako przywódca duchowy i "mnich", którego słuchają i szanują buddyści, oraz ludzie nijak niezwiązani z buddyzmem, jest już dość mocno podejrzany.

Tyle powie Wam w tej sprawie wyjątkowo zatwardziały fundamentalista "buddyjski". Smile

Portret użytkownika Max 1983

To miłe że Dalajlama mówi to

To miłe że Dalajlama mówi to samo co ja ,dziwne tylko że gdy ja to mówię to jest atak na forum.Zawsze uważałem że trzeba ratować ludzi przed wojną, ale też uważnie sprawdzać kogo się wpuszcza ,bo niestety pośród tysięcy uciekających przed konfliktami moga się wmieszać jacyś popaprańcy.Zawsze też uważałem że o ile uda się przywrócić pokój w ich krajach to powinni wrócić do siebie dla ich własnego dobra, bo nasze światy się mocno różnią.Choć oczywiście jeśli ktoś tu spędzi pare lat nauczy się języka ,znajdzie prace dostanie obywatelstwo i chce zostać to ma prawo.Niestety o ile pierwsza fala uchodzców miała wiele wspólnego z wojnami najcześciej wywołanymi przez USA i nasz dziki opór by nie przyjąc nawet jednego Syryjskiego dziecka był ochydny, o tyle teraz to już imigracja zarobkowa z cechami chęci podboju kontynentu.Co nie zmienia faktu że tam nadal jest bardzo wiele osób które nie mają złych zamiarów a potrzebują pomocy....tylko jak teraz odzielić jendych od drugich w tym zamieszaniu.

"Wszystko ma swój czas i przychodzi kres na kres.Gdybym kiedyś odszedł stąd ,nie obrażaj się na śmierć"

Portret użytkownika euklides

"tylko jak teraz odzielić

"tylko jak teraz odzielić jendych od drugich w tym zamieszaniu"

Likwidując socjal! To niestety nie nastąpi ze względu na zainfekowanie społeczeństwa tym idiotyzmem. Ani teoria (państwo musi ukraść 1000 zł żeby zwrócić społeczeństwu 100 zł), ani praktyka (tysiące bezdomnych ludzi, jakieś organizacje zbierające pieniądze na dokarmianie dzieci) nie są w stanie wyleczyć ludzi z tego ciemniactwa.

Gdyby socjalizm działał chociaż częściowo, to po ulicach nie chodziło by tylu bezdomnych i ubogich.

Strony

Skomentuj