Europa najpopularniejszym nabywcą broni z Darknetu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przestępcy oraz terroryści używają Darknetu do zakupu broni. Jak się dowiedziano, nielegalna broń jest często przemycana w starych wieżach stereo oraz w drukarkach. Przeprowadzone w tym temacie badania dowiodły, że nielegalna broń palna i towary jej pokrewne generują miesięcznie około 80 tysięcy dolarów.

 

Handel bronią palną zwrócił uwagę na niedawne ataki terrorystyczne. Darknet, który wymaga konkretnego oprogramowania do uzyskania dostępu, zapewnia jego użytkownikom całkowitą anonimowość. Dzięki temu miał szansę stać się platformą dla terrorystów, którzy chcą zdobyć broń oraz amunicję.

 

Organizacja non-profit Rand Corpotation Europe, współpracująca z Uniwersytetem w Manchesterze, odkryła 52 indywidualnych dostawców sprzedających broń, amunicję, materiały wybuchowe oraz inne elementy, takie jak tłumiki.

Policja uważa, że do strzelaniny z 2016 roku w Monachium, w której zginęło 9 osób, wykorzystano broń zakupioną za pośrednictwem „ciemnej sieci”. Warto dodać, że broń stanowi tam mniej niż 1% sprzedawanych produktów, a głównym przedmiotem handlu są narkotyki.

 

Niemniej jednak wielkość sprzedaży może być uważana za wystarczająco wysoką, aby stanowić powód do obaw dla organów ścigania. Przedstawiony raport na podstawie danych z 2016 roku wskazuje na to, że większość sprzedawców nielegalnej broni działa w Stanach Zjednoczonych, jednak to Europa jest jej najpopularniejszym nabywcą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika kjjhjhjh777

Nie dezinformuj.

Nie dezinformuj.
W torze jest wiele ciekawych rzeczy.
Tor nie zamula od kilku lat.
Z namierzaniem trzeba uważać, bo łapią tylko na proste triki. Czujnych i kumatych użytkowników nie da się namierzyć.

Skomentuj