Etiopia zakazuje adopcji dzieci przez cudzoziemców

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rząd Etiopii dał zielone światło ustawodawstwu zakazującemu adopcji dzieci przez cudzoziemców. Członkowie etiopskiego parlamentu są zdania, że sieroty oraz inne dzieci przeznaczone do adopcji powinny być pod opieką obywateli swojego państwa.

 

Delegalizacja adopcji etiopskich dzieci przez obywateli innych krajów była przedmiotem dyskusji od 2011 roku, gdy rozegrał się dramat dotyczący 13-letniej dziewczynki, która zmarła pod opieką swoich przybranych rodziców ze Stanów Zjednoczonych.

 

Co ciekawe, delegalizację adopcji dzieci z Etiopii podjęto także z drugiej strony. W 2016 roku Dania zakazała wszelkich adopcji dzieci z Etiopii, uzasadniając swoją decyzję tym, że etiopskie agencje adopcyjne często udzielały „niekonsekwentnych informacji”, co w skrajnych przypadkach mogło zakrawać nawet o handel ludźmi.

Duńska minister spraw społecznych z tamtego czasu, Karen Elleman mówiła, że nie ma zaufania do adopcji z kraju, który „nie spełnia wymagań co do procesu adopcji”. Jednak w dyskusjach etiopskiego rządu to temat dziewczynki zaadoptowanej przez Amerykanów w 2008 roku miał przeważyć nad decyzją o delegalizacji adopcji dzieci przez cudzoziemców. Według informacji o tragicznym zdarzeniu, dziecko było bite i głodzone, co doprowadziło do jego śmierci w 2011 roku.

 

Adopcje dzieci z Etiopii były także popularne wśród amerykańskich celebrytów, co na szczęście nie skutkowało jeszcze żadną tragedią. Przykładem mogą być Angelina Jolie i Brad Pitt, którzy w 2005 roku zaadoptowali dziewczynkę o imieniu Zahara. Jednak obecny zakaz adopcji będzie dotyczył wszystkich, bez względu na status.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

No, brązowe, śliczne

No, brązowe, śliczne Smile przecież mówię. Według mnie brązowoskóre Murzyniątka są ładniejsze nawet od czarnoskórych. Ja lubię różne rasy; jestem miłośnikiem miedzianolicych Indian zwłaszcza, tak tępionych przez Amerykanców z Europy.
Wiem, Etiopia związana jest z chrześcijaństwem, ale tam są różne religie (u nas też). Toż i podejrzenia o przechowywaniu tam Arki Przymierza wciąż są. Bardzo ciekawy kraj, warty szacunku. Oby tam nie doszło do zachodniej demokratyzacji nadto.

--------
Howgh!

Portret użytkownika drako_tr

apoco (anonim) "... nie

apoco (anonim) "... nie wyznają islamu."...nie..???

"Religia w Etiopii – tworzona jest przeważnie przez wyznawców rodzimych religii: prawosławie, islam i animizm. Według spisu powszechnego przeprowadzonego w 2007 roku, ponad 32 miliony osób (43,5%) należało do etiopskiego kościoła prawosławnego, ponad 25 milionów (33,9%) było muzułmanami, ponad 14 milionów (18,6%) było protestantami, a mniej niż 2 miliony (2,6%) wyznawało tradycyjne wierzenia."

Portret użytkownika sceptyyk

Ona twierdzi, że nie jest

Ona twierdzi, że nie jest muslinką   :)                                                                                             A ta, ma problemy z wymową  :)                                                                                                   Podobny obraz

Portret użytkownika drako_tr

John albo Admin... napiszcie

John albo Admin... napiszcie artykuł o tych SQRWYSYNACH, niech ludzie wiedzą, co robią farmaceutyczne pomioty!!! Trzeba ich powstrzymać, zanim okaleczą nasze dzieci...Pora albo zjednoczyć się w działaniu, i stanowczo powiedzieć NIE!!! albo wytępić  ich, zanim oni wytępią nas.

Skomentuj