Eskalacja walk na Ukrainie grozi wybuchem III wojny światowej

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Rosjanie i Ukraińcy zaczęli kopać okopy, przygotowując się do wojny. To świadczy o tym, że eskalacja konfliktu między tymi krajami może nastąpić praktycznie w każdej chwili. Wraz z nią pojawi się kolejne w ostatnich miesiącach zagrożenie dla pokoju w naszej części Europy, a kto wie czy nie całego świata.

 

Mobilizacja wojsk ogłoszona na Ukrainie przez prezydenta tego kraju, Petro Poroszenko, to zły znak dla pokoju w naszej części świata. Rosjanie kilka dni temu oskarżyli Ukraińców o próbę przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na Krymie. Mają też dowody, że byli w to zaangażowani ukraińscy agenci służb. Na skutek ich działań zginęło dwóch rosyjskich żołnierzy.

 

Wygląda na to, że zapowiedzi Ukraińców, wskazujące na to, że zamierzają odzyskać darowany im w 1954 roku przez Chruszczowa, Krym, nie były tylko słowami i faktycznie zamierzali to zrobić. Ich plany zostały ponoć pokrzyżowane przez rosyjskie FSB i Specnaz. Na skutek tych incydentów prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, nakazał wzmocnienie wojsk znajdujących się na półwyspie.

Baza na Krymie przed gotowością Rosjan

Baza na Krymie po ogłoszenu gotowości bojowej Rosjan

Zaobserwowano również, że żołnierze po obu stronach granicy Krymu zaczęli kopać okopy i transzeje, a to ewidentna wskazówka, że rozpatrywana jest osobna kampania wojenna w tej okolicy. Jeszcze parę dni temu wydawało się, że projekt Noworosji utknął na dobre, ale może wkrótce nastąpić jego triumfalny powrót. Sytuacja jest poważna, bo z doniesień agencyjnych wynika, że rosyjska flota czarnomorska wyszła z portu. Potencjał bojowy zgromadznych tam okrętów jest tak duży, że niektóre z nich są w stanie wystrzeliwać rakiety w kierunu pozycji ISIS w Syrii. Ich wpływ na uzyskanie przewagi bojowej na wypadek wojny Ukrainy z Rosją jest nie do przecenienia i może być zniwelowany tylko przez zaangażowanie NATO.

 

W tej chwili trudno powiedzieć kto zacznie na nowo ten konflikt, ale jeśli do konfrontacji dojdzie to przynajmniej znane są jej cele. Dla strony ukraińskiej jest to odzyskanie terytorium kontrolowanego przez to państwo przed inspirowanym zamachem stanu z Majdanem w tle, który obalił legalne władze Ukrainy i wyniósł do władzy juntę wojskową.  Rosjanie z kolei chcą proklamować kolejne "republiki" takie jak charkowska czy odeska, dokonując de facto rozbioru Ukrainy, w którym nasze włądzę kategorycznie nie chcą uczestniczyć, odrzucając okazję do odzyskania polskich ziem zagarniętych po II wojnie światowej. Doszło do tego, że to Putin musi przypominać społeczności międzynarodowej, że Lwów to polskie miasto, a Bandera był zbrodniarzem odpowiedzialnym za ludobójstwo Polaków. Patologiczna rusofobia i serwilizm względem ośrodków władzy z Tel Aviwu i Waszyngtonu powodują, że nasze władze raczej wyślą nas na wojnę z mocarstwem atomowym niż skorzystaja z okazji zabezpieczenia naszych interesów narodowych. Zemści się to zapewne wkrótce, gdy Ukraińcy w końcu ruszą po Przemyśl, Rzeszów, Jasło i Lublin, co przeciez jawnie zapowiadają.

Wojna na Ukrainie ma potencjał, aby stać się zarzewiem konfliktu globalnego. Wszystko zależy od tego jak zachowają się obecni sojusznicy Ukrainy -  w tym jawnie rusofobiczne władze Polski. Wygląda na to, że ewentualna awantura na Ukrainie, będzie skutkować tym, że wkrótce wraz z NATO, pójdziemy na wojnę z Rosją. Obecne władze USA zdają sobie sprawę, że konflikt, jeśli ma do niiego dojść, musi się odbyć przed wyborami. Wojna może spowodować, że Amerykanie mogą chętniej przyjmować serwowaną im przez rządzących propagandę i kontynuować przywództwo tamtejszego lewactwa zwanego tam dla niepoznaki "Demokratami".

 

Najbliższe 4 miesiące będą zatem kluczowe dla pokoju w Europie Wschodniej. I właśnie w takim momencie historii, nasi chorzy na nienawiść względem Rosji przywódcy, zamiast zachowywać się odpowiedzialnie i trzymać się z dala od tej awantury, po prostu zaprosili na defiladę z okazji święta wojska polskiego, nie tylko stacjonujących u nas Amerykanów, ale też Ukraińców, zupełnie nie dostrzegając antypolskich i probanderowskich ekscesów, zachodzących za naszą wschodnią granicą i akceptowanych, a nawet pochwalanych przez puczystów z Kijowa.

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ogo Pogo

Nie dalej jak półgodziny temu

Nie dalej jak półgodziny temu wróciłem od klienta.Jak mówią klient nasz pan.Czasami zmierzły dobrze jak ,płaci i dorzuci coś ekstra.Pobieżnie "przeleciałem" komentarze.Wpuścili bandersynów do przekazania znaku "pokoju".

Moi drodzy z tzw.Ukrainą nie osiągniemy nic.To cywilizacyjna upadłośc ,która na wzór tasiemca szuka żywiciela.Wlazło to do polskiego jelita i żreTo żaden naród ukraiński.To na potrzeby żydostwa utworzona tak zwana nacja.Kiedyś dawno temu przeczytałem o chazarach.Było to dla mnie nie jako logiczne ,tłumaczące skad nagle wzięło się 3 mln żydowskich fundamentalistów w Polsce.Zgłębiając problem stwierdziłem ,że to kolejne kłamstwo Żydów.Potwierdził moje wątpliwości wystąpienie  Dawida Duke, historyka powołującego się na badania genetyczne DNA  ,grup krwi i tym podobne.

Najważniejsze co w tym wszystkim stwierdził,że badania te wykazały (nie jedne,badania w różnych instytutach) ,że najbliższą nam Polakom grupą etniczną są Rosjanie .Tak właśnie ONI.Podobnie jak my ufni,gościnni ,naiwni i w swoim postrzeganiu świata ,wybaczyć proszę, głupcy.To nie żadna nienawiśc Rosjan do Polaków.To fragment większej gry mającej wyniszczyć nas Słowian ,rasę białą.

Nie wierzycie.Wróćmy więc do końcówki dynastycznej Rosji.Czy Romanowie to Rosjanie?Nie wspomnę o Katarzynie II, kurtyzanie zwanej przez Polaków po prostu qrwą.Romanowie to ród Holstein Gottorp Romanow.Ogólnie dostępnie można sprawdzić.Toż właśnie oni kierowali ,sterowali ,podpalali,potęgowali nienawiść obu WIELKICH NARODÓW :POLSKIEGO I ROSYJSKIEGO.Mój wuj ,który wrócił w 1956 roku z Syberii ,wielokrotnie ,kiedy odwiedzałem go we Wrocławiu mówił mi:cyt.Słuchaj bratanek, ja przeciw Rosjaną nic nie mogę powiedzieć.Dzięki nim przeżyłem Syberię.Również w domu słyszałem o "bratnich" Ukraińcach co to rezali,gwałcili ,rzeżniczyli ,okrutne skurwy...y.Opowiadał mi to tata urodzony w Borysławiu w Polsce .Wracając do wątku.My Polacy i nasi bracia jesteśmy obecnie przygotowywanym mięsem armatnim.Chcą dokończyć dzieła rzeżni rytualnej na naszych Narodach.Po bolszewikach w Rosji władzę kontrolują dalej Żydzi tzw.chabadowcy.Putin to bękart żydowski.Podobnie Poroszenka.Zastanówcie się kto w Polsce?

Zapamiętajmy jednakże na przyszłośc ,że my Polacy z Rosjanami potrafiliśmy tworzyć wielkie projekty odsyłam jeszcze raz do książki pana Mariusza Świdra pt"Jak podbiliśmy Rosję.Co prawda muszę zastrzeć ,że w niektórych kwestiach dotyczących okresu bolszewizmu z Panem Mariuszem nie zgadzam się ale to sprawa odrębna.Tak więc życzę i proszę Pana Boga ,żeby Nasze dwa Narody mogły spojrzeć na siebie prosto,bezpośrednio ,bez wrogości ,bez luster warszawsko kremlowsko żydowskich .Te lustra to żródło ich dominacji,knowania ,dzielenia ,wzniecania wrogości.Co nam i Rosjaną jest obce.Wbrew naszej słowiańskiej naturze.

 

Proszę mi równiez nie mówić ,że wolna upadlina jest warunkiem niezbędnym naszej wolności.To bezczelny pic i kłamstwo.Tzw.wolna upadlina do demoralizacja i kanibalizm.To horror i podłość,podstęp i kłamstwo.

Na koniec słowa upadlińskiego "literata Bog(h)ana Zubkowa o Polakach  (z pamięci)Psy -psia śmierć"

Oto cała upadlina.

Jeszcze na zakończenie.Ogólnie wiadomo ,że Bandera był ciotą.Podobnie Lenin.Cóż wyczytałem? Lenin był ciotą pasywnym.Co oznacza nie mniej a więcej ,że nadstawiał dziury.A tym który był reakcyjnym ,aktywnym wypełniaczem był inny żydowski "rewolucjonista' Zinowiew ,ŻYD,Herszl czy cóś koło tego.

Proszę zauważyć ,że dalej w putinowskiej Rosji a obecnie w Poroszenkowskiej Upadlinie na pomnikach pederaści.Czy to jest normalne.

Czy Putin i Poroszenka to degeraci?

Pozdrawiam

Portret użytkownika dwewe

Ile jadu i tucizny w tych

Ile jadu i tucizny w tych słowach. W Polsce uważa się: "chowanie urazy jest jak picie trucizny w nadziei, że pozabija wrogów". Polska to katolicyzm wspierający nawet wroga w potrzebie. Polska to wojny wyłacznie obronne, na swoim własnym terytorium tj. nie agresywne, nie ekspansywne.

Portret użytkownika ufo

O co kaman na ukrainie sa dwa

O co kaman na ukrainie sa dwa narody plus mniejszosci jugoslawia sie rozpadla Czechoslowacja i ukrainy tesz sie jusz nie da uratowac jest tylko problem wedlug ktorego scenariusza sie rozpadnie najlepiej zeby pan putin zarzadal referedum bo ja watpie zeby   swiat  poszedl na wojne w imie banderowskiego nacjo-imperializmu bo historycznie te ziemie poludniowe ukrainy nalezaly do tatarow wczesniej do pieczyngow i polowcow nigdy tam nie bylo ukrainy . Dopiero caryca meda katarzyna doprowadzila do kolonizacji tych ziem przez rosyjskich chlopow i mieszkaja tam rosjanie.a bylo to mozliwe wtedy gdy rozebrano na czesci POLSKE co pokazuje jak waznym czynnikiem wtedy w rownowadze politycznej europy byla RZECZPOSPOLITA.

Portret użytkownika AE

Jesli ktokolwiek na poważnie

Jesli ktokolwiek na poważnie mysli o odzyskaniu Lwowa, jest zwyczajnie za rozpętaniem wojny, może jest filosemitą? Gdyby Polska rościła sobie prawo do zwrotu utraconych ziem, to lepiej od razu wróćmy do granic sprzed II wojny światowej. Bo Niemcy zaraz będa domagać się zwrotu swoich utraconych ziem. To jest efekt domina. Idą dalej może od razu wróćmy do granic z XVII wieku... Rozumiecie już mam nadzieję, że aby mieć pokój na ziemi należy zaakceptowac to co jest i żyć w zgodzie. To Rosja rozpoczęła niebezpieczny precedens i rzeczywiście zastanawia to, że ONZ jak sie okazuje nie potrafi nic z tym zrobić. Świat jest bardziej podzielony niz myslimy. Moim zdaniem Ukraina powinna pogodzić sie z utrata ziem i podpisać rozejm na takich warunkach, że pogwałcenie go spowoduje izolację Rosji w skali globalnej. Tyle , że kto będzie respektował warunki pokoju, skoro dla żydów to tylko okazja do geszeftów. To jest błędne koło. Konflikt podsyca lobby zbrojeniowe. Prowokacje. I media sterowane z góry. Taka mieszanka sama ani się nie wypali ani nie zostanie łatwo ugaszona. Uważam, że Putin postawi na swoim i zmusi Ukraine do zawarcia pokoju na swoich warunkach, za kilka lat. W tym czasie lobby światowe zastanawia sie nad tym jak rozszerzyc konflikt, wciągając weń takie kraje jak Polska i ogólnie NATO.

Tak naprawdę Polska powinna przyjąć neutralną doktrynę jak Szwecja czy Szwajcaria, inaczej będziemy mieli zawsze problem a to z Rosja, a to z interesikami NATO względem Ukrainy.

Uważam, że taka czy owaka Ukraina to bez znaczenia dla Polski, to ma znaczenie dla lobby banksterskiego Europy, które chce przejąć ich banki i ich gospodarkę. Jak chcą to niech to robią własnymi ręcami, nie polskimi...

Tak więc nasz interes to wspólpraca bilateralna z Ukrainą, a to można robić tylko będą liderem grupy Wyszechradzkiej i tworząc grupe państw- sojusz państw Europuy Środkowo-Wschodniej bez oglądania się na NATO. Przecież za lat 10-15 oni będą mieć sami wojnę domową , gdy muzułmanie wypełzna na ulice ich miast z karabinami w ręku i będą wprowadzać w życie swoją agresywną w europie religię.Czy NATO będzie miało potencjał aby chronić Polskę za lat 10? Wątpię. Więc trzeba żyć z Rosją w zgodzie, wzmacniając armię do minimum 200 tysięcy i wspólpracując zarówno z Rosja jak i z Ukraina. Na styku interesów tych 2 państw możemy bardzo  dużo ugrac jako pośrednik. Ale czy polski rząd na smyczy zażydzonego NATO ma szanse na tworzenie własnej polityki jak robił to marszałek Piłsudski? Moim zdaniem nie ma takich tęgich głów w Polsce. Jest za to typowa niemiecka psiarnia. Naprawde uważam, że Polska ma ogromna szansę aby tworzyć i układać poitykę w tej części Europy, jednak podstawą jest abysmy sami sobie zapewnnili bezpieczeństwo podwajając stan liczebny armi i jej potencjał bojowy, aby nie opłacało się nas atakować ze wzgledu na potencjalnie duże straty agresora. Mocna Polska to paradoksalnie gwarancja dla Rosji nietykalności ich wschodnich granic. Chiny tylko czekają na rozwój wypadków. Świat oszalał. Gospodarki tak zostały wydmuchane, tyle pustego pieniądza w obiegu, że znowu żydostwo chce rozpetać wojny aby przywrócić gospodarki do poziomu wzrostu realnego.

Portret użytkownika U_P_Adlina

jedna rzecz !!.......To nie

jedna rzecz !!.......To nie Rosja napadła na upadlinę, ale sami upaińcy za usmańskie pieniądze złamali prawo i dokonali zamachu stanu !!.........Usmany w ten sposób chciały przejąć upadlinę w swoją strefę wpływów, a wraz z nią i Krym, na co Rosja pozwolić nie mogła i ze względu na 70% Rosjan na Krymie i ze względu na strategiczność Krymu !!........Ludność Krymu też nie chciała u siebie rządów banderowskiej junty, a także i Donbas, więc pro-rosyjska ludność miała prawo powiedzieć NIE !!.........Korzenie konfliktu są ważne, a one tkwią w bezprawnym zamachu stanu w kijowie !!.......Takie są fakty !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika anonymous

A ja się pytam za co  my

A ja się pytam za co  my Polacy mamy lubić Rosję ??!!!! Sowieci napadli na Polskę 17 września 1939 roku, potem wymordowali dziesiątki tysięcy oficerów polskich w Katyniu. Niosąc nam "wolność" mordowali, gwałcili i kradli ! W ramach "przyjaźni" i niesienia "wolności" zatrzymali się na lewym brzegu Wisły, żeby Niemcy mogli wymordować powstańców w Warszawie. Utrwalając zaś władzę ludu, przynieśli nam totalitarne, zbrodnicze rządy komuny, ogałacając nasz kraj ze wszystkiego.
A co do potęgi Rosji, to śmiać mi się chce do upadłego !!!!! W czym Wy jesteście potęgą ?!!!! Chyba tylko w obszarze kraju, który jest nota bene zamieszkany przez miliony biedaków, żyjących jak w średniowieczu !!! Gdyby nie Wasz arsenał nuklearny, to cały cywilizowany świat traktowałby Was, jak nic nie znaczące państewko !!! Żyjecie tylko z bogactw naturalnych i nic poza tym ! Postęp technologiczny macie na poziomie lat 70- tych i to tylko dzięki szpiegostwu gospodarczemu !!! Na koniec "powiem", że śmieszy mnie podejście Rosjan do tzw. wojny ojczyźnianej. Żaden cywilizowany człowiek nie byłby dumny z sytuacji, w której jego kraj wygrał wojnę, bo żołnierze byli traktowani jak mięso armatnie, tzn. przed sobą mieli Niemców, zaś za sobą żołnierzy NKWD, strzelających do tych, którzy się zaczęli wycofywać !!! Rosja wygrała wojnę nie przez to, że była lepsza tylko dzięki milionom żołnierzy, traktowanym przez totalitarne rządy jak bydło !!!!
Proszę więc skończyć z zaklinaniem rzeczywistości i pogodzić się z faktem, że nie jesteście żadną potęgą, w takim rozumieniu, jak definiuje to cały cywilizowany świat !!! Wasze marzenia o potędze "podgrzewa" tylko Wasz Wódz, najeżdżając barbarzyńsko kolejne kraje ! To też dowód na to, że nie ma nic innego lepszego do zaproponowania obywatelom Rosji !!!! 

Portret użytkownika U_P_Adlina

Twoja głupota jest bezdenna,a

Twoja głupota jest bezdenna,a po drugie najzwyczajniej w świecie kłamiesz !!.......Po pierwsze nieuku, idź do szkoły i dowiedz się, że Rosja zakończyła się w 1918 roku, a na jej terytorium zachodnie żydostwo zainstalowało żydo-bolszewicki ZSRR !!.......Poczytaj na ten temat, bo nie masz pojęcia o podstawach!!.......Żydo-bolszewia zamordowała 60 mln Rosjan tępy człowieku !!.........Wojna ojczyźniana była prowadzona przez żydowskie władze ZSRR rękoma Rosjan z których życiem ciemniaku się nie liczyła !!.......Dla tych ludzi - mimo, że służyli żydowskiemu systemowi - należy się szacunek, bo inaczej tacy jak ty , nie pisaliby tu tych wypocin, tylko byli mydłem, po hitlerowskiej obróbce !!..........A w ogóle to do kogo ty piszesz banderowski trollu??.........Jak chcesz pisać takie teksty to idź na rosyjskie portale i tam się żal!!.......My Polacy nie potrzebujemy rosyjskich trolli, aby wiedzieć, że dziś to banderowska upadlina jest zagrożeniem dla Polski, a Rosja to polski naturalny sojusznik przeciw tej upadlinie !!.......I ja też tak postrzegam Rosję, jak wielu Polaków !!......Wolę Rosjan, niż banderowskich upaińców !!...........A teraz najlepsze!!.........O jakich to najazdach Rosji mówisz trollino od tymy??..........Ludzie głównie słyszą o agresjach nato i usmanów na inne państwa, a nie o agresjach Rosji !!..........O czym więc ty bredzisz??.........Jak chcesz, możemy się zabawić w wyliczankę, ile krajów po zakończeniu 2 wojny światowej najechała Rosja (nie żydowski ZSRR, tylko Rosja), a ile usmany!!............Ja zaczynam trollino hrywnowa od tymy:............W lekkim skrócie najazdy i bombardowania usmanów.............

Chiny                  1945-46
Korea                  1950-53
Chiny                  1950-53
Gwatemala              1954
Indonezja              1958
Kuba                   1959-60
Gwatemala              1960
Kongo Belgijskie       1964
Gwatemala              1964
Republika Dominikańska 1965-66
Peru                   1965
Laos                   1964-73
Wietnam                1961-73
Kambodża               1969-70
Gwatemala              1967-69
Liban                  1982-84
Grenada                1983-84
Libia                  1986
El Salvador            1981-92
Nikaragua              1981-90
Libia                  1986
Iran                   1987-88
Libia                  1989
Panama                 1989-90
Irak                   1991-
Kuwejt                 1991
Somalia                1992-94
Chorwacja              1994 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
Bośnia                 1995 (wyłącznie tereny etnicznie serbskie)
Iran                   1998 (airliner)
Sudan                  1998
Afganistan             1998
Jugosławia             1999
Afganistan             2001-
Pakistan               2003-
Libia                  2011-

NATO = Neonazi American Terrorist Organization

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika politykadlamass

Ten pajac to brusek aka

Ten pajac to brusek aka saszatritankistov aka tysiace inny nicków. On moderuje tu kazdy wpis dot rosji czy Ukrainy. Zasyfił całe forum, z domu nie wychodzi bo trafi na żyda. W pewnym sensie to bot, w bolszewickiej rosji mozna porównac go tylko do Stachanowa oczywiście w sensie krzewienia propagandy, promowania kultu kagebisty putlera.

Portret użytkownika U_P_Adlina

hehehehe!!.........szlag cie

hehehehe!!.........szlag cie trafia włodi banderowski szmaciarzu od tymy !!........Nie jestem zadnym brutskiem i czymś tam innym, hehehehe!!.........Wiem banderowska scierko, że jestem dla was trolle upadlińskie i dla tymy NEMEZIS, ale taki wasz los !!.........Nie macie tu przyjaciół, tylko wrogów, co nie dziwi !!.........Sami sobie na to zapracowaliście !!.......Jesteście tu zlewani moczem przrez 90% forum !!...........Hehehehehe!!........Frustruj sie włodi, upadlińska hrywnowa dziwko od tymy, frustruj !!.........Przegrywacie na wszystkich frontach, a wasz koniec jest bliski !!..........Wracaj na kijowski śmietnik, trollino !!.......Tu nic nie zwojujesz!!.........Nie twoja liga i nie ta inteligencja jełopie !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika anonymous

Skoro nie potrzeba tu

Skoro nie potrzeba tu rosyjskich troli to dlaczego udzielasz się na tym forum??
Ty i paru innych z tego forum skutecznie rusyfikujecie tą stronę- tym samym odganiając nowych czytelników od portalu ZnZ
Po drugie, Rosja oficjalnie uznaje się za sukcesora ZSRR, co oznacza, że wszystkie inwazje przeprowadzone przez  ten twór są na koncie Rosji. Chcesz się bawić w wyliczanki? Proszę:
Atak na Polskę-1920
Wielkie czystki etniczne- od pocżątku istnienia ZSRR 
Atak ZSRR na Polskę-1939
Atak ZSRR na Finlandię-1940
Aneksja  państw bałtyckich przez ZSRR-1940
Zajęcie Besarabii- 1940
Interwencja w Afganistanie- 1979
Liczne tłumienia  demonstracji w Europie środkowej podczas okupacji w XX wieku
Czeczenia-1994
Czeczenia-1999
Gruzja- 2008
Ukraina- 2014
Po trzecie: Rosja jest tworem bez racji bytu, do końca wieku zostanie zjedzona przez Chiny i kraje ościenne, za swoją arogancką i agresywną politykę zagraniczną.
Po czwarte: dlaczego we wszystkim co złe widzisz Żyda, Amerykanina czy innego Anglosasa?
To ich wina, że mają na tyle oleju w głowie, żeby ich kraje były bogate?
Gdyby to oni, a nie jakiś skarłowaciały agent KGB byli u sterów Rosji, to ten kraj byłby dziś w top 5 potęg gospodarczych świata. Pozdrawiam.
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wielokrotnie odpowiadałem tu

Wielokrotnie odpowiadałem tu na forum i Upadlina również, na takie wypociny jak twoje guano... Nie chce mi się ciebie przebijać, bo strony by zabrakło wymieniając usrańskie mordy, zamachy i najazdy na suwerenne państwa. Każdy rząd ma obowiązek przejąć sukcesję po poprzednim. Agresywne operacje FR rosyjskiej na palcach jednej reki sie policzy podpizdniku izraelski...

Portret użytkownika U_P_Adlina

usmany, angole i inne ścierwa

usmany, angole i inne ścierwa były bogate nie ze względu na ich "olej w głowie", ale prowadzoną od wieków politykę podbojów i eksterminacji innych narodów!!........Napadali, mordowali, podbijali............i to było powodem ich bogactwa, ale do czasu !!.........Az dziw bierze, że jesteś tak głupi, aby tego nie zauważać !!......Jesteś skrajnym rusofobem i żydo-filem jednocześnie, więc nie dziwi twoja ślepota na pewne sprawy!!.......Ale inni je widzą !!......Rosja jest potęgą i twój jad tego nie zmieni !!.........Dzis to usmany siedzą cicho w Syrii, a Rosja rozdaje tam karty!!........Sankcje wręcz pomogły Rosji, a dzięki nim na przykład rolnictwo przeżywa dziś swój renesans!!.......Nie martw się o sprawy rosyjsko-chińskie, bo te narody rozumieją, że tylko ich sojusz jest w stanie zatrzymać bandyckiego hegemona zza oceanu!!.....Oczywiście plujesz na Putina, bo ten postawił Rosję na nogi po rządach pijaczka Jelcyna i innych złodziei działających na szkodę Rosji!!..........Przypomnijmy tylko lata 90., kiedy tacy ludzie jak Gusiński, Chodorkowski, Niemcow czy Bierezowski trzęśli Rosją, kradnąc na potęgę i przygotowując wielką transakcję, jaką miała być sprzedaż całego sektora energetycznego zagranicznym koncernom. Na biurku premiera Wiktora Czernomyrdina leżał już dokument o sprzedaży Gazpromu… Georgowi Sorosowi. Opisał to szczegółowo w swoje książce „Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienck?” niejaki Alex Goldfarb. Litwinienko był „prowadzony” przez Goldfarba, dostarczał mu tajne dokumenty dotyczące największych tajemnic Rosji, które faxem przekazywane były do centrali w USA.
Czernomyrdin dokumentu o sprzedaży Gazpromu nie podpisał, a już w kilka lat później cała szajka spod znaku Sorosa i Bierezowskiego została z Rosji przepędzona. Możemy sobie wyobrazić, że gdyby Gazprom był własnością Sorosa, wówczas byłaby to „wspaniała firma, godna zaufania”, także w Warszawie. A tak, ponieważ pozostała w ręku Rosji jest „narzędziem imperialistycznej polityki Kremla”, jak finezyjnie określa się ją w mediach w Polsce.
Od tej chwili na całym świecie Soros i Bierezowski rozpętali wielką akcję dyskredytowania nowego prezydenta Rosji Władimira Putina, który stał się z dnia na dzień największym wrogiem „postępowej ludzkości” i „zachodniej cywilizacji”. Wszystkie chwyty w tej brutalnej grze są dozwolone – Putina oskarża się dosłownie o wszystko.............Na razie to pod ciosami islamskiego potopu rozpada się zasyfiała zdegenerowana europa, a usmany mają wielki problem z tym, że Chiny i Rosja slutecznie współpracują nad pozbawieniem dolara dominacji na świecie, co dla usmanów jest tragedią !!.........W przeszłości gdy Husajn i Kaddafi chcieli zrobić to samo,usmany napadły na ich kraje a ich zamordowały, ale Rosja i Chiny to nie Irak czy Libia !!.........Założe się, że to zachód i usmany padną szybciej, niż Rosja, banderowski ciemniaku !!.........Znowu ci pokazuję, jak te twoje "argumenty" upadają po konfrontacji z rzeczywistością !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Nie ośmieszaj się banderowski

Nie ośmieszaj się banderowski trollu, bo nie masz nic rozsądnego do powiedzenia, wiec pieprzysz te swoje banderowskie bzdety od tymy !!.........Ja ci wyraźnie powiedziałem, że Rosja skończyła się w 1918 roku, a żydo-bolszewicki ZSRR został tam zainstalowany przez zachodnie żydostwo!!........Powiedziałem ci też, że to zachodnie żydostwo poprzez żydo-bolszewicki ZSRR zamordowało 60 mln Rosjan!!.........Żydo-bolszewia zainstalowała się później i w Polsce i Jugosławii, Węgrzech, Czechosłowacji, Rumunii itp, itd, ale przecież nikt tych krajów imbecylu nie obwinia o żydo-bolszewizm, a zgodnie z twoją teorią to wszystkie te kraje powinny wziąć na siebie ten ciężar !!.........To absurd trollu !!........Jesteś tak tępy, czy udajesz, że nie rozumiesz. co się do ciebie mówi??..........Ja ci powiedziałem, że Polacy nie potrzebują ruskich trolli, aby rozumieć, że dziś Rosja jest polskim naturalnym sojusznikiem w przeciwstawianiu się nazi-banderowskiej upadlinie!!. My sami to wiemy!!.........Wiemy teź, co twoja zwyrodniała nacja zrobiła na Wołyniu i pamięć o tym nie pozwala i nigdy nie pozwoli nam na to, aby was, upadlińskie ściery banderowskie, uważać za sojuszników!!.........Jestem Polakiem i jak większość moich rodaków odczuwam dla was pogardę a nawet nienawiść, tym bardziej, że teraz oficjalnie gloryfikujecie ludobójców i zwyrodnialców!!.......Nikt nie rusyfikuje tej strony idioto!!........Ja wiem, że dla was upadlińców najwygodniej jest zrzucić wszystko na ruskie trolle, bo przecież Polacy was "lubią" !!..........Otóż nie, chłopcze-banderowcze!!..........Nam Polakom wystarczy pamięć i świadectwa tych, co przeżyli wołyńskie ludobójstwo i my wiemy, że to nie upadlina banderowska jest naszym sojusznikiem, ale Rosja, która od zawsze zwalczała upadliński banderyzm!!.........A banderowska upadlina to nasz śmiertelny wróg, który na szczęście rozpada się w cholerę !!..........Nie osmieszaj się baranie!!.....Nie wyliczaj mi napadów żydo-bolszewickiego ZSRR, bo mówiłem ci już, że wtedy Rosjii jako państwa nie było, więc nie bredź kolejny raz !!.......Równie dobrze mógłbyś dzisiejsze Włochy oskarżać o najazdy Cesarstwa Rzymskiego!!.....Prawda??..........Nie ośmieszaj się !!......Ale nawet biorąc pod uwagę to, co napisałeś, to ta liczba twoich "rosyjskich agresji" jest o wiele mniejsza od agresji usmanów, niewprawdaż??.........Te ostatnie "agresje", które przytoczyłeś, to jedna wielka bzdura!!.........Odniosę się tylko do dwóch ostatnich!!........Gdzie masz rosyjską agresję na upadlinie??........Aneksja Krymu była spowodowana złamaniem prawa przez upadlinę i obalenie jej legalnego prezydenta w bezprawnym zamachu stanu!!........Gdyby nie aneksja Krymu, dziś w porcie na Krymie stacjonowałyby usmańskie okręty, a po miastach półwyspu spacerowałyby banderowskie procesje z portretami cwela spod celi bandery!!..........Gruzja??..........Nie osmieszaj się trollu od tymy:............Na rozkaz prezydenta Gruzji Saakaszwiliego, w nocy 7 sierpnia 2008 r. wojsko gruziǹskie ostrzelało rakietami Grad stolicę Osetii, Cchinwali. Gruzini użyli artylerii i amunicji kasetowej. Zabili wielu cywilów, w tym kobiety i dzieci. Następnego dnia armia gruziǹska wdarła się do miasta bronionego przez 500 ochotników i 500 rosyjskich żołnierzy rozejmowych. Wywiązały się zażarte walki uliczne. Osetyǹcy bronili swej niepodległości. Poprosili rząd rosyjski o pomoc, która została udzielona natychmiast. Siły osetyǹsko-rosyjskie wyparły najeźdźców z miasta 10 sierpnia. Oddziały rosyjskie ścigały Gruzinów i mogły zająć Tbilisi lecz z Kremla wyszedł motywowany politycznie rozkaz powstrzymać ofensywę. ( https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Tskhinvali ) ( https://en.wikipedia.org/wiki/Responsibility_for_the_Russo-Georgian_War ). Prezydent Osetii wypowiedział się, że pomoc rosyjska ocaliła Ostetyǹców od ludobójstwa ( http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2013_08_07/Rosja-uratowala-narod-Osetii-Poludniowej-przed-nieuchronna-zaglada/ ). Kaczyǹski był przyjacielem Saakaszwiliego i polskie środki masowego przekazu zatajały prawdę o gruziǹskich przestępstwach wojennych, jak np. nocne ostrzeliwanie domów mieszkalnych z broni rakietowej ( http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/92607,bater-stracilem-prace-za-prawde-o-gruzji.html ) ( http://www.globalresearch.ca/georgia-s-invasion-of-south-ossetia-two-years-on/20500 )...........Agrsja więc była, ale gruzji na Osetyńców, banderowski trollu od tymy !!..........Reasumując:.....Masz za mało inteligencji i polotu, aby twoja banderowska propaganda trafiła do Polaków!!.......To nie wasza liga!!.........Taka jak wasza prymitywna banderowska propaganda może trafić tylko do baranów typu upadlińskie skakuny majdaniarskie!!.......Nie trać czasu na robienie z siebie błazna, bo wszystkie twoje tzw. "argumenty" to kłamstwa i bzdury !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika politykadlamass

To czym pisza poniżej co

To czym pisza poniżej co niektóre osoby jest typowe dla rosyjskiej propagandy. Pisząc coś takiego pokazują że albo nie mają pojęcia o czym mówią albo mamy do czynienia z tzw płatnymi trollami na usługach rosyjskiej propagandy. 
Ale do rzeczy i po kolei:
Relacje Polsko- Rosyjskie nie zalezą od Polski i pora żeby każdy ( w tym narodowcy ) sobie to wreszcie uświadomili ale są zależne przede wszystkim od postawy samej Rosji, a stosunek Rosji do nas i możliwości naszych relacji z Moskwą dobrze oddają następujące słowa jednego z carów rosyjskich podczas zaborow: znam tylko dwa rodzaje Polaków: tych którzy mi służą i tych którzy ze mną walcza-tymi pierwszymi gardze, tych drugich... nienawidze... (cytat z pamięci), a to oznacza mniej wiecej tyle, że KAZDY a w szczególności Polska, która jest dla nich solą w oku, albo im się podporządkowuje i zostaje ich prowincją którą gnębią i wyzyskują albo jeżeli nie chce tego zrobić to jest wrogiem którego chcą zniszczyć... Taka jest mentalność na kremlu i mówienie że jak Polska nie będzie miała u siebie wojsk USA, nie będzie się zbroić albo będzie szła na ustepstwa to nasze relacje z Rosją będą lepsze to bzdura... oczywiście jak byśmy postanowili zlikwidować armie to prawdopodobnie w czasie kiedy byśmy to robili, może nawet zdjęto by embargo z naszego mięsa hehe... ale chyba nie trzeba mówić co by było potem przy pierwszej okazji kiedy mielibyśmy inne zdanie... teraz jest czas kiedy Rosja jest na cenzurowanym i możemy coś dla siebie ugrać w USA i NATO. Dlatego też wbrew kremlowskiej propagandzie która najchętniej chciała by wyrzucić USA z europy a już napewno z prawej strony Odry, musimy to wykorzystać zanim przyjdzie kolejny reset, jeśli nie chcemy się za pare lat obudzić z ręką w nocniku...
Podstawą bezpieczeństwa Polski poza własną armią i sojuszem z USA jest silne międzymorze w tym również wolna i niezależna od Rosji Ukraina z która będziemy mieli możliwie bliskie relacje. Tylko sama Polska+Ukaina to blisko 400 tys żolnierzy czyli mniej wiecej tyle ile Rosja może skoncentrować na tym odcinku. Do tego pozostałe kraje V4 + Rumunia to kolejne około 200tys. Ponad to wagę Ukrainy w relacjach z Polską dobrze oddaje próba zablokowania polskich firm transportowych przez Rosje, przeprowadzona zaraz po tym jak podobne działania przeporwadzili nasi przyjaciele z Kijowa. Tak jak to zazwyczaj w takich sytuacjach rozmowy staneły w martwym punkcie bo celem Rosji nie jest dogadanie się tylko presja gospodarcza tym bardziej jeśli w danym kraju jest nie odpowiadający jej rzad ( podobna sytuacja jak embargo na mięso ). Ale tym razem po naszej stronie stanęła Ukraina i podobnie jak Polska zablokowała Rosyjskie cieżarówki - efekt? Rosja została odcięta od Europy zachodniej! Drugi efekt? Szybciutko zawarto porozumienie. Inaczej mówiąc: gdyby nie współpraca Polsko - Ukraińska polscy przewoźnicy zobaczyli by rosyjski rynek jak świnia niebo... Obie te kwestie dobrze pokazują skąd takie szczucie ruskiej propagandy na Ukraine w Polsce ( w tym w szczególności skierowane do środowisk narodowych )... bo silna zjednoczona europa środkowo wschodnia to koniec rosyjskich wpływów i marzeń o dominacji w tej części europy
Oczywiście jestem za wyjaśnieniem kwestii Wołynia, ale niestety chociaż wina jest ewidentnie po stronie Ukrainy to sprawa jest trudna i nie da się jej załatwić z dnia na dzień, bo takich spraw się z dnia na dzień nie załatwi ale jest to rzeczywistość w której żyjemy i nie ma co się na nią obrażać. Musimy sobie w tej sytuacji przede wszystkim odpowiedziec na pytanie: czy chcemy wolnej ukrainy, pojednania i dobrych relacji z nią czy chcemy wzajemnej ciągnacej się nienawiści i drugiego wroga na wschodzie obok Rosji albo po prostu ruskich czołgów na bugu ( w przypadku zajęcia tego państwa przez Rosję ). Sprawe trzeba załatwiać z głowa a nie na zasadzie, że stoje nad kimś kto się topi i chce żeby mnie przepraszał za to co zrobił 10 lat wcześniej... trzeba powołać zespoły historyczne, przypominać o tym co się wydarzyło ale też nie liczyć na to, że to przyniesie efekty szybciej niz 15 lat. A obecnie sprawa jest ewidentnie rozgrywana przez Moskwe i tylko ona na tym zyskuje, bo skłócone kraje europy środkowo wschodniej to bezbronne kraje europy środkowo wschodniej, a takich można po kolei eliminować albo podporządkowywać sobie politycznie.

Strony

Skomentuj