Eskalacja przemocy na Ukrainie - zamach na mera Charkowa

Kategorie: 

Flaga Republiki Ługańskiej - Źródło: Internet

Wschodnia Ukraina stoi w ogniu. Praktycznie nigdzie nie jest już bezpiecznie, na każdej drodze można spotkać uzbrojonych separatystów, którzy proklamowali Republikę Ługańską.

 

Kijów nie kontroluje zupełnie tego, co dzieje się na wschodzie kraju. Operacja przeciw separatystom nie udała się. Ludność cywilna wspiera separatystów i każdy wie, że obszar przejmują rosyjskie służby specjalne. Wygląda na to, że 11 maja będzie przeprowadzone referendum takie jak to na Krymie.

Na dodatek postrzelono mera Charkowa, Hennadija Kernesa, który niedawno przeszedł na stronę Kijowa. Strzelono mu kilkukrotnie w plecy podczas porannego biegania. Obecnie walczy o życie w szpitalu.

 

Mamy już Republikę Doniecką, Republikę Ługańską, Republikę Charkowską, Republikę Noworosyjską w Odessie i być może w najbliższych dniach proklamowane będą następne. Ukraińskie wojsko pozostaje bierne tak jakby rząd w Kijowie nie chciał bronić terytorium kraju. Już teraz można stwierdzić, że zamach stanu na Ukrainie okazał się katastrofą dla tego kraju. Z pewnością w najbliższych dniach sytuacja jeszcze się zaostrzy i na scenę wkroczy ponownie Władimir Władimirowicz Putin, który, gdy już przestanie się śmiać z sankcji Zachodu po prostu włączy w skład Rosji następne części terytorium Ukrainy.

 

Następne w kolejce są republiki bałtyckie, prawdopodobnie zacznie się od Łotwy, następnie zielone ludziki prawdopodobnie pojawią się w Estonii. Dzisiaj do Polski przyleciały kolejne myśliwce. Do 12 sztuk F-16 przysłanych przez USA doszły 4 myśliwce Rafale z francuskich sił powietrznych. Samoloty mają robić obloty właśnie republik bałtyckich. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Mała Mi

Przepraszam za OT, ale nie

Przepraszam za OT, ale nie wiem, gdzie to naskrobać. Coś się kroi na granicy polsko-ukr. Jestem z Przemyśla, tyle wojska, co dziś śmiga po ulicach to życiu nie widziałam. Zwożą wojskowych pszczółkami i autobusami. Z tego co widziałam, to kierowali się na Malhowice. Czy ktoś wie coś na ten temat? Mamy się pakować czy ,,tylko" robić zapasy?

Portret użytkownika Surun

No cóż, z tego co się

No cóż, z tego co się orientuję to wojsko w Przemyślu ćwiczy już od jakiegoś czasu... odwrót do Warszawy!!! I bynajmniej nie jest to z mojej strony żaden sarkazm czy żart... takie są fakty. Sad

Portret użytkownika Nostra Damus

Kijów budije Obozy

Kijów budije Obozy Koncentracyjne dla wschodnich Rosjan...
 
Pierwszy raz dotarła ta informacja do moich uszów może z tydzeiń temu - nie chcałem wierzyć. Tureckie firmy budują na zlecenie Kijowa i UE obozy koncentracyjne. 
Dziś ta informacja się potwierdziła. Moskwa protestuje. 
Jak widać, USrael i Unia Gejropejska idą na całego i nie cofną się nawet przed czymś tak bardzo haniebnym dla Ludzkości jak stworzenie nowych obozów koncentracyjnych. Trwa nagonka na Rosję aby zmusić ją do wojny. 
Należy przypuszczać że obecne działania wojenne na wschodzie Ukrainy zostały przez Nazistów w Kijowie zatrzymane aż do ukończenia budowy tych obozów.
Jeden już jest od lat, to Guantanamo. Teraz Antychryst Obama pozwala sobie na dalszy krok.
Hańba dla całej Ludzkości.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyraziło zaniepokojenie.
http://de.ria.ru/society/20140428/268378381.html
 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika niemik

Wniosek

Wniosek formalny:
 
Przestańcie mieszać informacje ze spekulacjami. Jesli macie jakieś spekulacje, oddzielcie je od informacji słowem "Komentarz". Bo w ten sposób stajecie się niewiarygodni i czyta się was jak jakaś tubę propagandową PiS-u lub rządu (bo znów mówią jednym językiem udając opozycyjność). Nie manipulujcie czytalnikami!
 
Dobry dziennikarz to taki, który potrafi przedstawić informację obiektywnie, bez takiej politycznej stronniczości, jaką u Was widzę. Nie rozumiecie, że poglądy autorów nie powinny być fragmentem informacji? Dlaczego? Bo w internecie nic nie ginie. Jesli np. okaże się, że Putin nie zajmie wschodnich rejonów obecnej Ukrainy, przyszłość was osądzi jako dezinformatorów i psychomanipulatorów służących służbom specjalnym Zachodu. Nie będą również przyszli czytelnicy oceniać was jako wiarygodnego źródła informacji a jako spekulantów i brukowca na poziomie "Faktu.
 
Sami niszczycie swoją wiarygodność. Prawda sama się obroni, spekulacje nie.

Portret użytkownika Nostra Damus

@niemik 1. Tu nie ma

@niemik
1.
Tu nie ma dziennikarzy.
2.
Tu nie ma propagandy, tylko dyskusje.
3.
Dyskusje nie są propagandą, bo nie są sterowane przez organy rzędzące albo im przeciwne.
4.
Tu jest dużo pomyleńców, jak to zwykle bywa. Poziom inteligencji tutaj to średnia krajowa.
5.
To znaczy że zbliżamy się do ogólnonarodowej katastrofy.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika Dergod

Ten niedobity niestety ma

Ten niedobity niestety ma bardzo  szerokie kontakty w świecie  handlu narkotykami. Poza tym to kurwa polityczna. Zawsze liże temu kto rządzi akurat. Jakby Rosjanie wjechali pierwszy by ich witał wódką, chlebem i solą. W łeb powinien dostać a nie w plecy.

Strony

Skomentuj