Eskalacja przemocy pomiędzy Izraelem a Strefą Gazy

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Dwie rakiety wystrzelone przez Palestyńczyków trafiły w przygraniczne miasto Izraela. Tel Aviv odpowiedział podobnym atakiem na Strefę Gazy. Podczas wymiany ognia nie było żadnych ofiar.

 

Atak ze Strefy Gazy był podobno wyrazem protestu. Maisara Abu Hamdiyeh odsiadywał wyrok dożywocia w 2002 roku za usiłowanie zabójstwa, za bycie członkiem Hamasu i posiadanie broni. Dwa miesiące temu zdiagnozowano u niego raka przełyku. Więzień poprosił o przedterminowe zwolnienie ale przetwarzanie jego wniosku trwało zbyt długo, aż w końcu zmarł. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oskarżył Izrael o jego śmierć.

 

Eskalacja wtorkowej przemocy nie jest pierwsza od listopadowego rozejmu. W grudniu izraelscy żołnierze zabili czterech Palestyńczyków, którzy byli opisani jako chuligani, a według Hamasu byli to tylko rolnicy.

 

 

Źródło: http://rt.com/news/israel-strikes-gaza-truce-245/ 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika GodzinaW

Zmiany na ziemi,zmiany w

Zmiany na ziemi,zmiany w Polsce...Nasza strona powstała po to,żeby pokazać Polakom,że można zmienić nasz kraj,a jeżeli nie to chociaż walczyć z systemem...Co możemy zrobić?Nasza kolejna akcja to bardzo prosty sposób na uszczypnięcie ekipy.Każdy wie,że w sejmie odbywają się Dni Otwarte.Tego dnia zorganizowana grupa może poruszać się po budynku i zwiedzać jego wnętrze.Nasza akcja polega na utworzeniu grupy odwiedzających,którzy ubiorą się w odpowiednie ( oczywiście zgodne z prawem koszulki).Na koszulkach tych umieścimy odpowiednie napisy,grafikę i pytania do polityków!Jeżeli oni nie potrafią przyjść i stanąć twarzą przed nami,my wybierzemy się do nich!Akcja rusza dzisiaj i zabieramy się za zalegalizowanie wycieczki oraz za zbieranie chętnych do akcji!

Portret użytkownika solan

Każdy konflikt wojenny

Każdy konflikt wojenny dowodzi jak niskiej próby jest ta cywilizacja.
Ale nie o tym chciałam. Co się dzieje sejsmicznie na małej Islandii? Czy ta seria trzęsień ma obudzić wulakny i na jakiś czas znowu zaknąć cywilną przestrzeń powietrzną? 10 kwietnia niebawem...

Skomentuj